Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *118*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ma bag si eu langa Paulica fara frica in patut, pentru asiatice, ptr cele de pe meleaguri mioritice las dimineata...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Mor cu nervii,arunc tastatura dupa mesajul asta...Afurisenia la reparat merge unsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

A, inainte de a pleca, bine ca mi-ai amintit, Lali, am vazut si eu poze minunate de printesa de Andra. Raman asa, cu un aer proaspat de tinerete si optimism de cate ori vad pozele voastre! Sanatate multa!

Ralu m-ai distrat cu comentariile de pe picasa


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Lali, esti o dragutza!

Ma retrag si eu. Am mai dormit, m-am mai trezit. Acum ma culc ca lumea, ca de maine incepem si cu supitza. Si atunci mut suculetul mai devreme. Si tre sa ma trezesc.

Nighty night!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



raluk am vazut atatea poze incat nici nu stiu sa-ti mai spun care mi-a placut mai mult .. oricum, modelul este super! e tare dulce alexutul .. cum se relaxeaza cu mami la soare si chiar in fotoliul primit de mami cadou, cum pozeaza la bustul gol, achzitiile super din ungarica, pozele cu frumoasa anna .. cum pofteste el la fasolica .. ziua bunicii, tortul winter .. .. oricum, esti foarte organizata .. cum le-ai trimis tu pe mail cu listuta ..

andra noapte buna! sa pape cu pofta maine supica.

fetelor, anna ramane de caruta cu diversificarea .. daca o operez, cred ca aproape de 7 luni va gusta altceva in afara de .. ca iara m-au luat dubiile cu operatia ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Gataaaaaaa Am citit tot,tot. in paralel ma uit si la "dansez pentru tine ".Ce sensibil Smaranescu,nu ma asteptam.

Lali Lacra de
Paul-Iulian


Ma, este Morosanu!!! Te rog frumos...doar am zis ca am si eu niste febleti



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna noapte de la mine

CU intarziere si scuzele de rigoare (mi-a mers scarba de calc ca ochii mortului si m-am enervat, l-am inchis si am plecat )

LA MULTE LUNITE DRAGEI ANA BANANA
MUlta sanatate in primul rand, sa creasca mare si sa o bucure mereu pe mami Sper din suflet sa scapati de virus

Anamaria, m-am speriat initial cand am citit mesajul tau si am vazut ca ai scris ca Alex e muci am inteles ca are mucisori si am zis aoleu a racit baiatu.

Danuta, sarumana de intrebare si grija. Asa este, mi s-a recomandat sa nu mai fac bebe, cel putin nu prea curand si tocmai din cauza asta mi-e frica sa fac testul... mi-e teama de rezultat si de decizia ce ar trebui luata. Nu as putea face avort in vecii vecilor. DEcizia este grea... n-as vrea sa risc sa las nici copilul fara mama dar nici sa... brrr nici nu vreau sa ma gandesc. In mintea mea e asa cumva ca daca nu stiu, nu e, nu se intampla nimic. NU stiu cum sa explic.

Mada, de mult tot vreau sa te intreb ce a facut cunsotinta ta care vroia sa danseze pt tine? Au ales-o?

Uka, mami, in care parc zici tu ca parcul Titan nu prea e pe langa stadion Ala e parcul 23, nu stiu cum ii spune acum, parca ii spune parcul stadionului... Pana cand stai in BUcuresti? MAine nu pot, dar duminica as putea sa ies si mi-ar place sa te cunosc

hepi si ca-mi place tare de tine.

Noi azi am stat afara de la 12 pana la 5. AM fost in IOR si am cunoscut un dovlecel si o zmeurica. DOi frumosi. Fii-miu a cam pus ochii pe zmeurica (are niste ochi )MI-a tot bombanit despre ea cand am ajuns acasa si a povestit la toata familia ce fata frumoasa a cunoscut el astazi . Am luat masa in parc, am facut nani, am gonganit, ne-am dat in leagan si ne-a placut la nebunie . In schimb azi nu a mai zis deloc cuvantul magic, in schimb l-a strigat pe tasu. Zice asa un da-da , dta-dta, se intelege tata. Sper sa nu fi fost doar o intamplare cu mama de zilele trecute. Abia astept sa pun filmuletul cu ce am reusit atunci sa fac (pe cuvant ca nu mint, chiar a zis ) SUnt topita. SI eu ma asteptam sa lesin dar nu s-a intamplat. NU stiu de ce, ma asteptam si la nastere sa plang, sa ma impresionez, si la primul mama, sau la primul alaptat dar nu s-au intamplat. ORi am fost prea socata in momentele alea, ori sunt cam nesimtita .

ralukule, te tzuc si pe tine. Nici in jumper nu isi face Alexu de lucru singurel? Ma tot tin sa-ti spun ca au venit pastilutele alea daca vrei sa-mi dai adresa ta sa ti le trimit

Off, ca vroiam sa va mai zic una alta da roza asta e in floare. Azi mi-a revenit pofta de viata o data cu vremea asta frumoasa si iesirea asta in parc sunt asa happy de parca cine stie ce s-a intamplat...

DA va pup dulce pe toate.

Noapte buna si pt Asia

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ralukule O iau cu sfarsitul: Noapte buna si sa dormi bine!!! Lasa, nu-ti mai face griji cu somnul ca oamenii inteligenti dorm concentrat Pai daca eu as dormi cat dormi tu...as vorbi singura la pereti si-as rade cand mi-as scoate dejtele din sosete
Cat despre "pierdutul" lapticului...pai sa-ti spun cum fuse treaba. Cat am stat in pat langa el..m-a goli cat de cat. Cand a facut ochii mari, trebuia sa-i servesc o masa. Am strans eu sa vad daca mai curge ceva-ceva si nu tasnea nicio picatura Fiind singura acasa nu puteam sa fac si enterteinment si sa produc. Iar lu' Radulescu cand i-e foame, pai i-e foame!! Nu merge nici cu avioneala, nici cu jumpereala, nici cu cantat, nici cu nimic!! Trebuie sa strig tare: Vineeee baiatuuuu' !!!
De-asa a iesit faza cu morcovu'
Ma bag si io la poze...

Ellenuto v-ati programat la operatie?? Cum te mai prezinti azi?? Uof, nu vreau sa ma gandesc ce-i in sufletul tau. Cu toate ca stiu ca operatia de hemangiom nu e una cu grad ridicat de dificultate...ma ia totusi cu racori pe bulevardul spinarii cand ma gandesc cat este Anna de mica



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Gataaaaaaa Am citit tot,tot. in paralel ma uit si la "dansez pentru tine ".Ce sensibil Smaranescu,nu ma asteptam.

Lali Lacra de
Paul-Iulian


Ma, este Morosanu!!! Te rog frumos...doar am zis ca am si eu niste febleti



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




i-am incurcat... Pentru mine tot o apa si-un pamant Cred ca nu mai dorm in noaptea asta .nu mai reusesc sa ma bag in pat... Afurisit sotz,cum mi- ut miselul jucarica,si acu' in loc sa stau tolanita in pat ,stau pe scaun sa ma doara shalele..Pai spuneti voi,e frumos asa?? Apropo de febleti d-astea, daca era Iftimoaie sigur nu il botezam

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Gataaaaaaa Am citit tot,tot. in paralel ma uit si la "dansez pentru tine ".Ce sensibil Smaranescu,nu ma asteptam.

Lali Lacra de
Paul-Iulian


Ma, este Morosanu!!! Te rog frumos...doar am zis ca am si eu niste febleti



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




i-am incurcat... Pentru mine tot o apa si-un pamant Cred ca nu mai dorm in noaptea asta .nu mai reusesc sa ma bag in pat... Afurisit sotz,cum mi- ut miselul jucarica,si acu' in loc sa stau tolanita in pat ,stau pe scaun sa ma doara shalele..Pai spuneti voi,e frumos asa?? Apropo de febleti d-astea, daca era Iftimoaie sigur nu il botezam

Lali Lacra de
Paul-Iulian


O stii pe-aia cu "Cin' se-aseamana se-aduna"? Ei, daca aveam si eu ochii tai, poate visam si io mai frumos...asa, na, bun si Morosanu asta
Cat despre sot...ce ti-e si cu tineretea . Lasa ca dupa 10 ani ii dai un branci de cade din pat cu tot cu lenjerie
Pupici!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


monica ma bucur ca v-ati distrat azi! si pune mana si fa testul .. oricum, rezultatul e acelasi indiferent daca il faci acum sau peste 3 saptamani ...

liliaco eram decisa s-o fac insa acum parca nu as mai vrea .. nu ne-am programat. a ramas sa mai ma duc o data dupa paste .. operatia nu e grea insa .. ma termina gandul la anestezia generala .. totusi, parca e prea mica ... pdap, azi ma prezint cu curatenia la zi .. totul luceste .. am terminat, am fost si la shopping si la plimbare ..

mie imi place tare "dansez ptr tine" .. am urmarit toate sezoanele. chiar e o surpriza placuta morosanu .. exact cum a fost jean de la craiova ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput