Spiridusi de ian-feb'06 ...la grupa mare (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Cosmi, n-ati terminat inca cu inspectia? Cum e Bianca mai merge la sala?Petrecere frumoasa lui Stefan.
Teolinda am vazut piticii in poze, tare grijuliu pare Nicolas cu Cosmin. Multi invitati o sa aveti la botez.
Eu ma pregatesc de sters geamuri azi. Nu ma prea agit de Pasti ptr. ca oricum sambata si duminica sunt de serviciu chiar de Pasti asa ca nici musafiri nu vom prea avea nici vizite nu facem.Silviu chiar zicea sa mergem de duminica de la amiaz pana luni la Felix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
Am si eu putin timp liber...dorm toti.
asa de tare vajaie compu asta, ca nu mai imi vine sa-l deschis. Clau tot zice sa-i iau un laptop, am si ochit unul, dar cu toate cheltuielile astea zau de-mi vine sa ma bag in bani.

La noi e soare si frumos, ieri am stat cu copii in parc, azi cred ca o intind iar pe-afara, maine la fel....profitam de primavara asta intarziata...acusi vine vara.

Ieri m-am apucat de curatenie, mobila, usi, intrerupatoare. Macar am dovedit dormitoarele, restul...pe sapt. viitoare.

Ana tortul a fost excelent, alautul foarte usor de facut, doar ca am cam caramelizat zaharul...naiba stie ca a avut un gust amarui. Mai experimentez pana imi iasa cum trebuie. am citit pe site-ul de unde am luat reteta ca s epoate face cu tot felul de fructe, cu foietaj, pandispan. asa ca numai chef sa am...sau mai bine nu as avea ca l-am topit eu tot. Clau a mancat doar o bucata.
Spune-i la Cristi ca vi-l dam de ginere gogoasha mica si mumoasa.
Mersi de info despre jucarie. Trebuie sa o caut si pe amazon.uk sa vad poate o trimit in Ro. deocamdata foloseste masina lui Marco ca are si laterale, nu poate pica din ea.
Ce m-a distrat faza cu Alex si bataia...stiu ca nu e bine, dar la cat a incasat si bietul copil...uite ca s-a razbunat acum. sunt convisa caci data viitoare, nu se va mai lasa lovit, sper sa nu mai fie cazul.
Paula chiar nu inteleg cum de te-au luat asa de proasta? asta e bataie de joc...faci tu munca de barbat?de ce? of doamne...
Miha bine ca nu ai probleme cu dantura...
Insanatosire grbanica. ma bucur ca-i place la gradi, chiar daca plange pe drum...se va obiosnui el stai linistita.
Iuliana hai ca mai ai putin si vei avea dintii pusi...eu mai am si presimt ca tot stirba voi merge la nunta...pe ambele parti nu le poate face asa de repede. daca ma duc si eu cand arde....caci aveam timp, dar na....
Lili am vazut in parc un carucior Chicco Liteway, mie chiar imi place si ca al 2-lea carucior e super. e si misto cu rotiile alea...e un model mai deosebit decat celalalt, care seamana cu al meu.

si o zi frumoasa sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Miha asa mi se par si mie drasticeEle vin acasa sa vada cum se joaca Angelo, au spus ca se bucura si copiii cand le vad la ei acasa si se face legatura mai puternica intre edu si copil...asa e explicatia lor Cu ce sa le servesc?????????????????? Hai ca a dat rusinea peste barbata-miu si foarte biiiineeeee!!!! De cand ne.am mutat aici i-a fost lene sa dea gauri cu bormasina sa monteze cuierul Moama dar ce cate ori nu i.am spussss...acum de rusinea educatoarelor o sa monteze sapt asta cuierul pe hol S-a facut cam puturos si mie nu imi plac oamenii astia, nu-i cer decat pt copil sa ma ajute cu cate ceva si comenteaza de fiecare data....pai ce ar vrea? acasa sta, bani nu aduce, nu are de gand sa munceasca, ma uitam ieri la o caseta video din Ro....vai ce bine o duceam pana sa ma leg la cap ma gandeam eu vreodata ca o sa ajung sa tin in spate un barbat???? never!!!!!!!!!!!!! M-a mai dat si matusa Maria peste cap cu ce a spus cand a venit in Germania: pai, teliose me ton Giorgos! adica: s-a dus, s.a terminat cu Giorgos Pai asa ma incurajeaza ea? sa vb in felul asta despre un barbat de 37 de ani? Taica.su imi da peste nas cand vine cu alimente pt Angelo: il intreb ce face si raspunde: car!!! Asta s-a intamplat de 3 ori si de atunci nici nu mai intreb cand intra in casa....daca tot il incurajeaza pe fii-su sa stea pe ajutor social, atunci sa il si ajute ca nu pt mine o face
Astazi vb mai tare cu Giorgos si spuneam sa se duca la munca, a venit Angelo in bucatarie si a strigat la mine : isixiaaaa adica linisteeee

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Mai fetelor... Cred ca am fost prea credula si am avut prea mare incredera in sefi. Aveam o alta parere despre ei, dar mi-au inselat asteptarile! Mi-au spus ca are sa ma ajute cineva acolo. "Tu nu faci nimic!" Astea au fost vorbele. Stati ca nu las lucrurile asa. Au fost colegi care si-au luat concediu de odihna. Cu ce am patit vinere s-a umplut paharul. Am cazut la pat si nu am fost instare sa-mi aduc copii de la gradinita. Cand a venit sotul, noroc ca nu m-a batut asa s-a infuriat cand a auzit ce am patit. Mi-a facut un masaj, am luat calmante si copii nu intelegeau ce am. Nu vreau sa-mi mai amintesc prin ce am trecut.
Luni ma duc de dimineata ca le-am promis unor clienti ca-i servesc si nu vreau sa nu-mi tin promisiunea. Am si niste facturi de decontata si vreau sa am si o discutie legat de ceea ce s-a intatamplat. Este inadmisibil comportamentul lor. Greseala mea a fost ca nu i-am refuzat niciodata cu nimic si au crezut ca isi pot permite tot ce le trece prin cap.
Nu va pot descrie cum imi arata masina dupa 2 saptamani.
Pana nu patesti nu te inveti minte. Eu m-am fript si nu mai vreau sa fiu luata de fraiera pentru ca sunt prea buna la suflet.
Mi-am pregatit spiciul si nu stiu cum vor reactiona cand am sa le spun sa ma asculte dar fara sa fiu intrerupt si sa-mi raspunda cu ce le-am gresit de m-au tratat asa.
Azi ma simt mai bine. Nu am dormit de la 2 noaptea si am baut multa cafea. Am fost cu copii la dansuri, in parc cu rolele si mi-am acordat mai multa atentie mie. Ei au dormit toti(adica dorm si acum), eu mi-am vazut stric de mine si masina.
Ma simt mai bine moral, dar nu definitiv. Luni am sa depun cererea de concediu si daca ma refuza imi bag un medical. La ce am facut pentru 40 de oameni ar trebui sa-mi dea o saptaman de la ei nu din concediul meu personal.
Acum sa ma refac eu si am sa stiu sa spun si NU atunci cand vad ca intrec masura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

M-a luat valul mai devremeasa sant eu: impulsiva si dupa aia parca imi pare rau
Paula succes luni, sa ne tii la curent cu ce ti-au spus
Am pus cateva poze sa aveti idee ce face Angelo la logopedie, are niste fise cu alfabetul grecesc si cuvinte formate cu fiecare litera...mi se pare cam devreme sa invete si literele mici...el le stie doar pe cele mari Astazi tot in germana raspundea logopedului, pana se obisnuieste cu grecul, mai vedem....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

A venit si pachetul din Grecia de la nasa lui Angelo, a primit un pantalon si o camasuta ( pe langa lumanarica de Paste care are motiv marinaresc foarte frumos )Da Sofia o gramada de bani pe ele ca ea nu cumpara orice dar.....nu imi plac Azi am primit pt Angelo 50 euroi de la socrosenii sa-i cumparam ceva pt Paste si i-am luat un tricou cu Mickey, o camasuta frumoasa turcoise cu dungute si pantofi modelul care mi-a placut intotdeauna pt Robert si Giorgos: aia gen opincute( Timberland ) Maine il probez cu ei ca am ajuns tarziu acasa si doar l-am spalat si culcat ( am fost si pe la socrosenii )

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Neata, va invit la o cafea.
Azi mergem din nou la dansuri, apoi o plimbare pe bicilete, role si mai vedem. Este asa de cald si frumos afara.
Va pupic si va spun o zi buna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Paula, multumim de cafea, acum o savurez si eu. Noi tusim de nu se poate, mi-e o ciuda cand il apuca in weekend, ca in afara de urgente nu am unde merge cu el. I-am dat Nurofen, aerosoli, sper sa fie bine.
Maraki, daca-ti spun ca ieri dimineata din cauza cuierului nepus de la Craciun mi-am certat si eu sotul.Ma rog, sistemul de prindere cica nu-i bun, nu sta in perete, ok, at luam altul, sau chemam un meserias, dar m-am saturat si eu de haine peste tot. Asa-s barbatii, unii, mai delasatori.Sa poarte Angelos sanatos hainitele.
Giova, tare harnicuta esti, eu inca n-am facut mare lucru, am vrut ieri sa sterg geamuri dar n-a avut cine sta cu Tudor, asa ca de luni incolo voi face. Poate-i faci cadou de Pasti laptopul lui Claudiu.V-ati hotarat unde mergeti in concediu?Noi anul acesta mergem aici la mare, cred ca in Mamaia la hotel Tomis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ajuns si noi pe-acasa. am iesit cu viitorii fini, ne-au chemat in oras la pranz, pe urma am mers cu mireasa sa ne uitam de papuci in mall. M-am simtit bine ca m-a implicat si pe mine, ca pana nu prea ne-au zis mare lucru. Chiar am avut n-spe mii de discutii cu Clau pe tema asta, lasate cu scandal si nevorbit cateva zile, din cauza lor.
Nu mai zic ca i-a adus la birou invitatia, am scos flacari cand am auzit. I-a dat-o Clau inapoi si i-a zis sa ne-o dea cand sunt amandoi.
Of...ce ma enerveaza...puteam sa stam pe curul nostru, dar asta e...

Edi de 2 zile nu mananca nimic la pranz, fructele dim. le mai vrea cumva, dar masa de pranz si cerealele de seara no way. macar acum a mancat ceva desert de la Nestle si o jumatate de banana. In schimb suge la greu...pana ii ies dintisorii cred ca asa vom defila.
Nu mai zic ce umflate sunt gingiile si se vad si sus si jos si nimic...imi vine sa-l duc la dentist sa-i crepe gingiuta sa scapam de chin....asa ne dispera.

Maraki na ca m-am descarcat si eu.....
Nasol ca e asa delasator Giorgios, stiu ca nu mai e la moda sa fie barbatul stalpul familie, dar ar putea sa-si gaseasca si el ceva mai lejer. Greu iti este si tie...esti si departe de casa...of draga de tine.
Miha tinem pumnii sa scapati rapid de raceala. cu ce ii faci aerosoli?
Nasol ca lucrezi de sarbatori, te cred ca nici nu-ti vine sa facio curat.
Paula te astept maine cu detalii despre discutia cu sefii. e strigator la cer ce ti-au facut...

, o seara placuta.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Ce pauza azi aici, m-am uitat sa vad daca n-ati scris in alta parte, ma gandesc ca toata lumea e ocupata si cu pregatirile de Pasti.
Noi am ajuns la antibiotic, are laringotraheita. Azi a tusit bietul toata ziua, pana i-am dat antibioticul si aerosoli cu adrenalina. Giova eu ii fac aerosoli cu Flixotide, Ventolin, ser. Primele 2 sunt ptr. astm, se mai dau si in trat. bronsitei, bronsiolitei.
Ma duc si eu sa ma pun in pat, azi noapte n-am prea dormit, l-am tot pazit, sper sa recuperam noaptea asta.

Mergi la inceput