sa ne numaram binecuvantarile (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Of Doamne Ciarli, multa sanatate. Sa fie bine si sa se recupereze rapid.

Si eu am fost internata cu cea mica, s-a deshidratat fte tare dupa o enterocolita virala cu diaree si varsaturi. Era extrem de slabita... nu vreau sa povestesc de sistemul sanitar ca mi se urca nervii la cap.

Binecuvantatul meu, cand sambata i-am spus ca cea mica nu e bine si sa nu-si inchida telefoanele, s-a enervat ca l-am intrebat de bani si si le-a inchis, a primit doar ieri la 3 sms-ul meu cu cea mica vomata si in perfuzii. A sunat insistent (asa cum faceam eu cand voiam sa dau de el urgent) si nu i-am raspuns, Dar a mers la urgenta si i-au spus alea unde ne-am internat asa ca m-am trezit cu el in salon. M-am ridicat, am iesit la o tigara in curte cat a stat el cu fata si gata, sa nu ma enervez ca eram destul de necajita.

Sa va zic ca i-am dat tot eu bani pt flori la dr si motorina s-o duca azi pe cea mare la gradi?

Oricum, pentru gestul lui cu tel. inchis si copilul bolnav i-am spus ca in fata mea si a fetelor, moral, si-a dat definitiv cu firma in cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Ciarli, ai PM cu parola, am trimis-o si celorlalte care au cerut-o in weekend dupa internarea noastra.

tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Ciarli, sanatate nepotelei tale, sa se refaca rapid! Bine ca a trecut cu bine operatia, nici nu ma pot gindi ce agonie ati trait tu si sora ta!
Ti-am vazut galustele, ce frumoase sint, parca sint niste papusi! Nu am stiut ca sint gemene...

Conchita, eu cind m-am certat cu tine mi-am spus "Pacat, sint sigura ca am fi fost prietene bune". Eu te pup ca imi esti draga, ca te inteleg si ca te admir.

Simonna, m-a motivat calciiul drept care ma durea de muream dimineata cind puneam piciorul jos. Am fost la chiropodist si l-a aranjat pentru o perioada, dupa aia m-a durut din nou. Cind am fost la doctora mea de familie mi-a spus de la obraz ca trebuie sa dau jos ca sa nu ma doara calciiul, ca este prea multa greutate pe el.
Am fost acum citeva saptamini la vizita anuala si a zis un "wow" de admiratie. M-a intrebat cind ma intorc la ea sa imi dea reteta de anticonceptionale :)))
Apoi, in acelasi timp am vazut un film vechi, mi l-a dat o colega de munca. "Now, Voyager" cu Bette Davis. Mi-a placut, m-a motivat si m-a facut sa visez la o alta viata.
Apoi, anul asta in Noiembrie fac 40 de ani si mi-am propus sa fiu o tipa sexy, vesela si optimista, pusa la punct financiar si cu ratele toate platite la zero, mai putin casa. Ca sa sarbatoresc imi propun sa merg cu fetele mele la Disneyland.


De weekend am dus fetele la doua onomastici diferite, am mers la cumparaturi de haine de primavara si la un film. Am vazut "Alice in Wonderland" in 3D si mi-a placut mult!
La sfirsit, cind Good Queen ii zice lui Bad Queen si cavalerului ei meschin (un "dog" de barbat veritabil!) ca o condamna sa traiasca toata viata legata de el cu un lant, m-am gindit la o casatorie din aia "pe viata si pe moarte" incrincenata si toxica. :))) Bad Queen se intoarce spre el si ii spune "bine ca ne avem unul pe altul" la care el "Please, kill me... somebody, kill me" :)))

Binecuvintare: sint libera ca pasarea cerului (care are doi pui in cuib).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Morgano, sanatate fetitei tale. Se simte mai bine acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Am incercat sa pun o poza, dar inca nu prea m-am obisnuit cu yahoo photos... oare fac eu ceva prostie???

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Morgano, sanatate fetitei ! Sper ca e deja mai bine. Cat despre asa-zisul "tata" ...no comment.
Ciarli, ce face nepotica ta, cum se simte? Multa sanatate ii doresc. Sora ta cum e?

Happy, calcaiul nu ma doare, de 40 de ani am trecut...uite-asa ma pacalesc singura Trebuie neaparat sa-mi gasesc o motivatie.

Unde e Conchita noastra?

Binecuvantare: copilul meu s-a apucat sa faca scoala de soferi si eu am bani sa i-o platesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Binecuvantare: sambata am fost la muzeul copiilor din Ottawa si la un meci de hockey cu copiii, iar ei au participat la o petrecere "egg hunting". Calin ma bate de mult timp la cap sa il duc la hockey. Cum tot i-am serbat numele (il cheama si Florian) week-end-ul asta, am zis hai sa ii implinesc si dorinta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ciarli, of Doamne, prin ce ati trecut, e cumplit! Sanatate multa mititicai!

Morgano, voi sunteti mai bine? V-a dat drumul acasa din spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Ciarli, vai ce intamplare.... tin pumnii sa fie totul bine; multa putere tie si surorii tale
Morgano, deci v-ati internat? Off... imi pare tare rau; sper ca se simte mai bine acum; am vazut si eu poza cu fetele tale.. niste frumoase... (Luca ma tot intreaba cand ne vedem cu fetitele din poza; imi tot zicea ca doar una e bolnavioara si sa vina cealalta la intalnire). Ne auzim dupa sarbatori.
Happy, felicitari ... eu sint abia la inceput, dar sint tare deprimata ca am reusit sa pun 12 kile in 4 luni... dar sper sa le dau jos pana fac si eu 40 de ani. Financiar nu cred ca ma pun pe picioare, dar macar sa ma simt bine si sa fiu multumita de mine.
Casandra, LMA ptr Florin; imi place mult hochei... mi-e dor sa vad un meci live, dar cam greu la noi.
Va pup pe fiecare in parte si fug la treabaYagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Morgano, Ciarli, cum se simt micutele bolnavioare?

binecuvantarea mea de aseara: aseara am participat la prima cina de pesach (paste evreiesc) si fiimea si-a zis "poezia". Of ce emotii am avut amandoua dar a fost totul ok.
binecuvantarea de azi: am reusit sa ne trezim dimineata

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput