Fulgusori Nov-Dec2009(44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Voteaza si tu marirea alocatiei la 100 lei noi (1 milion de lei vechi)! Intra pe www.alocatia- copiilor. ro si voteaza ! Inca 988639 de voturi si cererea noastra va fi aprobata de guvern! Trimite si tu mesajul la prietenii tai!

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Azi n-am avut timp nici sa respir. am citit printre picaturi si acum am ajuns la zi "noroc" ca nu prea aveti chef de scris.

Am stat azi cu copii mei (toti 3 si eu singura ) 4 ore afara, 2 la pranz cand i-am luat pe cei mari de la gradi cu Teo cu caruciorul si apoi dupamasa inca o tura cu Teo in wrap si eu la pas de galop dupa prunci care bagau la greu la biciclete. Excelent wrapul, nu simteam greu nici la spate nici la torace dar mergea un wrap antigravitational ceva ptr ca picioarele mele simteau din greu greutatea in plus. mai ales ca trebuia sa merg la pas alert nu asa agale. Lumea se uita dupa mine ca dupa urs, cum aveam haina incheiata peste ci nu se vedea nimic din Teo ziceau ca sunt o gravida cu burta maaare, f sus si cu fular la gat.

Habr n-am ce am citit in urma, am vazut oul urias dar frumos de Laura, papusele lui Santi, intalnirea din parc...

Nu mai stiu cine zicea de secretii la putzulica de fetita (ancutza, tu?)... no spre rusinea mea eu o sterg pe Teo cu servetele umede, la fel am facut si la Vlad si la Timeea. La Vlad mai putin ca el era tare sensibil, dar fetele...Oricum amandoua sunt soi care face kk la 2-3 zile deci prea mare rau nu fac. Asa sa revenim... deci nu cred sa fie secretiile de la servetele dar tu poti incerca sa le eviti o perioada. Mai poti sa-i faci spalaturi externe cu ceai de musetel. Mai probabil, daca ea nu e iritata si rosie totul sa vina de la hormonii tai transmisi prin lapte, secretia vaginala stimulata de hormoni. daca e rosie si iritata atunci poate f bine sa fie o candidoza.

Am tot studiat zilele astea, vreu sa-mi fac si un mei tai pana la 6 luni ale lui Teo il termin eu. In continuare slingul e bau-bau si wrapul e minunat. cat am fost cu ea in wrap afara a dormit fara comentarii 2 ceasuri, in conditiile in care acasa n-ar fi dormit mai mult de 30 minute si nici in carucior nu cred ca dormea mai mult de juma de ceas.
Asa si sa ma laud si eu ca in sfarsit am trecut de 6 kg deci o declar cel mai gras copil al meu!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna seara,
copilul meu miriie, se frichine, screme si in general nu-i convine nimic asa ca nush ce sa va zic decit...

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Si pentru ca tot m-am apucat, am scos de la 'naftalina' aceasta poza, nu f reusita, dar macar ca dovada

Tot de la naftalina, dupa lupte seculare, scot si eu aceasta fotografie
Va pup

mami de Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Raluci am votat si eu acolo la alocatie! Sper sa se implineasca, insa guvernul asta mai mult taie de pe lista decat sa adauge...asa ca ma indoiesc! Oricum, interesant demersul!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu

Mama, ideal de femie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonsoir, fete!

am fost si noi afara azi...de data asta, la orizontala...a dormit ceva mai mult...iar eu spre sfarsit am cam dardait olecutza .

Ancutz, sper sa nu ma fericeasca vecina cu un astfel de "cadou" de iepuras ....ca ne avem destul de bine. Cu aia de sub mine e mai delicata povestea..pe aia as inunda-o eu non-stop...la ce chicken brain are....
apropos de vise...citeam azi in parc...in carticica aia mica de la dr.spock...ca pruncii isi petrec orele de somn visand dublu fata de cat viseaza un adult

Rares pare ca si-a intrat incet-incet intr-un program stabil...dar, vorba lui Monis...nu zic hop pana nu trec puntea ...insa sper sa il tina cat mai mult
....chiar daca mai scapa ek niste maraieli peste zi...

pup cu drag pe toate dintre voi.....sanatate si numai ganduri bune!

(Monis, Lili, eu inca nu am scos poza de la naftalina....curand, curand )

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Diana nu eram eu aia cu secretiile la pasa ci Floricik dar am bagat si eu la cap...just in case...

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

hai ca era sa te si intreb...care faza ...aproape ca uitasem...da' nici pretinu' respectiv nu a mai intrat..ca sa il intreb ce e cu fostul lui id...

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
kreliutz, tare rau faza cu id-ul de mess


_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

la pct.2...nu poci ca sa raspunz...ca je am termenat-o cu alaptatul
la pct1....cred ca e cam cu semnul intrebarii....si tine tot de actiunea de alaptat....mi-aduc aminte ca imedit dupa cezariana, cand ma dureau toate cele, si inca alaptam....mi-a cumparat al meu si voltaren si lyoton gel....si citind prospectul, am obs. ca nu e voie cu ele la alaptare. Deci, presupun ca orice astfel de creme/unguente analgezice, antipiretice, antiinflamtoare...nu ar fi de preferat la masaj....daca alaptezi....si nu neaparat are legatura directa cu cezariana. Parerea mea

(wow...ce dashteapta ma dadui in mesaju' aista )

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Am si eu doua intrebari pt cine stie:
1. la cat timp dupa nastere (cezariana) putem face masaj?
2. daca alaptam putem sa ne vopsim cu vopsea normala ( nu din aia fara amoniac )?

de scump Maria 13.12.2009


_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Krelia sa stii ca o urmaresc pe Sabina cand doarme si de multe ori rade prin somn, se trezeste plangand cateodata si cred ca a visat urat, iar aseara pt prima data a adormit si apoi a inceput sa gangureasca prin somn ...cine stie cu cine vorbea ea

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

No, Ancutza, facui confuziunea...

Raluci, felicitari ptr bebe curajos la vaccin.

Am votat si eu fetele cu plantatiile.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput