Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (55)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Asta am citit-o la o odisee si am imprumutat-o ca sa va aduc un pic zambetul pe buze : mie una mi-a placut

Pachet de salvare economica scris de un barbat insurat !!!
Sa presupunem ca...
Guvernul acorda fiecaruia din noi cam 100.000 de roni.
. Daca cheltuim acesti bani prin hypermarketuri, ei vor ajunge in China.
. Daca cumparam benzina, vor ajunge la Arabi.
. Daca cumparam calculatoare, vor ajunge in India si Hong Kong.
. Daca cumparam fructe si legume, vor ajunge in Turcia, Spania, Italia, Egipt sau Iran.
. Daca cumparam autoturisme mici si economice, vor ajunge in Japonia sau Germania.
. Daca cumparam unul din multele gadgeturi electronice, vor ajunge in Taiwan, si nu vor ajuta cu NIMIC economia romāna.
Singura posibilitate de a pastra acesti bani acasa in Romania, este de a-i cheltui pe curve, gustosul vin romānesc sau pe tuica,
deoarece acestea sunt garantat produse autohtone.
Eu asa incerc sa fac!
Dar e cam greu de convins sotia ca fac aceste lucruri numai din patriotism

reactia sotiei ar cam fi urmatoarea dupa parerea mea ...

***************************************************
Elena, 24+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Asta am citit-o la o odisee si am imprumutat-o ca sa va aduc un pic zambetul pe buze : mie una mi-a placut

Pachet de salvare economica scris de un barbat insurat !!!
Sa presupunem ca...
Guvernul acorda fiecaruia din noi cam 100.000 de roni.
. Daca cheltuim acesti bani prin hypermarketuri, ei vor ajunge in China.
. Daca cumparam benzina, vor ajunge la Arabi.
. Daca cumparam calculatoare, vor ajunge in India si Hong Kong.
. Daca cumparam fructe si legume, vor ajunge in Turcia, Spania, Italia, Egipt sau Iran.
. Daca cumparam autoturisme mici si economice, vor ajunge in Japonia sau Germania.
. Daca cumparam unul din multele gadgeturi electronice, vor ajunge in Taiwan, si nu vor ajuta cu NIMIC economia romāna.
Singura posibilitate de a pastra acesti bani acasa in Romania, este de a-i cheltui pe curve, gustosul vin romānesc sau pe tuica,
deoarece acestea sunt garantat produse autohtone.
Eu asa incerc sa fac!
Dar e cam greu de convins sotia ca fac aceste lucruri numai din patriotism

reactia sotiei ar cam fi urmatoarea dupa parerea mea ...

***************************************************
Elena, 24+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)




lasseeerrrr!!!!

Laura 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Burtici va invit sa

continuam aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oamenii muncii, haidati acas! wk placut, sa va bucurati de soare! si burti..ca iaca, gata/i saptamana..acusica iar schimbam semnaturile..

noi azi mergem intr/un parc cu piti, ca e soare si frumos..speram si in wk.
eu as mai avea ceva rufe de spalat..sa vedem pe unde mai mancam..sa ne facem viata mai usoara :)

paaaaaaaa

Paula cu Mihai 23+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:



18+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput