Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa

fetele eu sunt disperata.luta mea nu se mai opreste din plans.nici macar in brate.si nu vrea sa pape nimic.abia mai bea nitel lapte

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta



offf saracuta! oare ii ies dintii? sau ceva rosu in gat? oricum, degeaba ne dam noi cu presupusul, suna la doctor!



Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

raluk, nu cred ca e problema la aburitoul avent. e de la apa. eu am beibicuc si tot asa am patit. adica folosesc tot izvorul alb. si la un momenta dat gaseam deasupra legumitzelor aburite bucatele de calcar care sareau prin gaurica aia prin care vine aburul. si am pus otet in rezervor si l-am lasat cateva ore, dupa aia i-am bagat apa si l-am lasat sa mearga o tura in gol, fara legume adica. s-a rezolvat. deci repet...nu e vina aparatului...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

RALUK am apucat sa citesc raspunsul tau din capitolul trecut si imi pare rau ca inca nu se linisteste Alexutu,dar sa sti ca si Iri tipa de te scoate din minti daca nu ii convine ceva,eu ma gandesc cu groaza daca acum face asa ca are abia 6 luni cand o fi mai mare ce se va intampla?!Deci tipa strange pumni si isi lasa capul in jos sau incepe sa planga istericat,asta s-a intamplat si adineauri,ii era foame dar nu vroia biberonu,ii e somn dar nu se culca si cand a venit prietena mea a vazut-o si a inceput sa rada,acum e pe picioare la ea

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


Mada sunt sigura ca va fi un copil isteric si rau, exact asa face si al meu, si mai si loveste de nervi. eu credeam ca asa fac numai mai tarziu...

Iulia mami, hai ca trece, nu plange si tu puiuc . Daca Monikus mai poate, care pe langa greutatile cu puiul frumos de acum a avut si o sarcina asa grea, putem si noi. Eu tot asta imi spun toata ziua...


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

senchiu mada de capitoll

dau copy paste din 'al vechi

bine v-am gasit mai mamelor, mai! ce faseti????

eu am vazut suport din ala de baie de sta copilu' in fund in cada la Obor. si costa vreo 50 de lei tot de acolo i-am luat lui carol din cel in care sta pe spate. pe ala am dat mai mult... 70 de lei

salin s2, v-am mai zis parca, il tinem si noi non stop mergand si n-am fost muciosi.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

raluk, nu cred ca e problema la aburitoul avent. e de la apa. eu am beibicuc si tot asa am patit. adica folosesc tot izvorul alb. si la un momenta dat gaseam deasupra legumitzelor aburite bucatele de calcar care sareau prin gaurica aia prin care vine aburul. si am pus otet in rezervor si l-am lasat cateva ore, dupa aia i-am bagat apa si l-am lasat sa mearga o tura in gol, fara legume adica. s-a rezolvat. deci repet...nu e vina aparatului...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.



ma gandeam ca si voi cu beaba tot izvorul alb folositi . mersi mult!

Ioanna a trebuit deja sa schimbi blocul ala de sare? cand se termina? Si eu am aparat salin,dar ii dau drumul doar cateva ore pe zi ca-s zgarcita . Puiul tot produce mucisori uscati, dar lui Relu nu i se mai infunda noaptea nasul ca pana acum.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

uka, draga, cand veniti la Bucale? ai aflat in ce parc o sa iesiti???? am vazut pozele cu Carina. mai trebuie sa zic ceva??? sunt



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui techila

raluk, nu cred ca e problema la aburitoul avent. e de la apa. eu am beibicuc si tot asa am patit. adica folosesc tot izvorul alb. si la un momenta dat gaseam deasupra legumitzelor aburite bucatele de calcar care sareau prin gaurica aia prin care vine aburul. si am pus otet in rezervor si l-am lasat cateva ore, dupa aia i-am bagat apa si l-am lasat sa mearga o tura in gol, fara legume adica. s-a rezolvat. deci repet...nu e vina aparatului...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.



ma gandeam ca si voi cu beaba tot izvorul alb folositi . mersi mult!

Ioanna a trebuit deja sa schimbi blocul ala de sare? cand se termina? Si eu am aparat salin,dar ii dau drumul doar cateva ore pe zi ca-s zgarcita . Puiul tot produce mucisori uscati, dar lui Relu nu i se mai infunda noaptea nasul ca pana acum.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


acuma trebuie schimbat. mi-a zis nenea ala ca se schimba la 6 luni in conditiile in care merge minim 8 ore pe zi.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanuKa spune:

iuiiii Ralu , noh , ce sa zic , imi pare rau ca treceti prin asa ceva , ca plange atata Alex , Izabella e tare cuminte , mai maraie cand ii este foame sau somn dar atat , si cred ca numai de 2 -3 ori a plans asa puternic pana acuma , nu-s ce sa zic despre reactiile alea ,

a scris despre pierdutul laptelui dupa diversificare , si eu ma tem de asta insa am vazut mamici care continua cu laptele si pana la 2 ani , daca nu te lasi si te tii cu dinti de lm cred ca se poate , macar seara si dimineata
oricum Iza nu adoarme numai la san si vad ca nu o pasioneaza morcovul , deci sper sa continuam cu lm macar pana la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Uff Ralucule,ce mult aveti voi de tras ...te cu drag

Noi cu mancarea ne descurcam ok,cu aprox o juma de ora inainte sa banuiesc eu ca s-ar trezi (am mai patit de am banuit gresit si i-am dat pireut rece )pun legumele la fiert,le mixez si gata. Eu i le dau pe la 3-4,dupa somnul de amiaz,care e cel mai lung (2-3 ore,depinde si de cat doarme Alex...cam au obiceiul sa se trezeasca deodata)

Am vazut un puiut Andrei,dulce foc si o soimta frumoasa tare

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Primavara e modul in care natura ne spune : "Sa inceapa petrecerea !"

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Mihaela multumim tare mult pentru eforturile tale de a imparti cu noi carticica . Esti deosebita . Sunt sigura ca si al meu a avut sclavi in alta viata...

s-a trezit maraitul scartzaitul


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput