LMA - Albinute & bondari de mar-apr '07 (137)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

LA MULTI ANI FRUMOSI STEFANIA, MIRIAM, GEORGE SI BRYAN

Laura, esti in revizie de primavara?Tin pumnii sa reusesti!
Diana, drum bun!
Cu mancarea, n-am nici o idee, azi o sa fac o clasica ciorba de pui plus un fel 2 care nu stiu ce va fi inca.
O zi frumoasa tuturor!

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi George, Riana, Stefania si Bryan. Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi

Laura - spor la pregatiri. Sigur le rezolvi tu pe toate, doar n-o sa te impotmolesti tocmai acum

Lauramar - pai si matusa ce face? Sa caute masuta asa cum a cerut nepoata. De Prevenar nu stiu nimic, nu am facut nici un vaccin optional.

Kitty - ti-am mai spus? Bafta la prezentare. Afinata ai bagat-o la pachet? Nu de alta, da sa-ti faci un pic de curaj

Diana - te asteptam cu vesti la intoarcerea de la Roma.

Aseara cum am ajuns acasa m-a luat fi-miu:
Mama, imi montezi trenuletul?
Pai stai prima data sa mananc, ca mi-e foame.
NU, prima data montezi trenuletul.

Pana la urma, l-am montat, mama lui de trenulet

Ah, si azi dimineata a fost o faza haioasa. Ma pregateam sa ies pe usa, vine sa ma pupe si-mi zice: Mama, daca e vre-un pat la tine la servici, sa dormi, bine? Probabil vrea sa fie sigur ca sunt fresh cand ajung acasa, ca are el grija. Cred ca trebe sa-mi caut de lucru la vre-un hotel, ca nu vreau sa ma gandesc la alte "locuri" care au paturi.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Hehe, Ane, pai asa usor vroiai sa scapi?
Am patit-o si eu aseara cu Maya. La ora de culcare, s-a trezit ca vrea ceai. Si da-i plansete si urlete. Pana la urma am culcat-o cu lapte (pe care nu l-a refuzat bineinteles). Noaptea pe la 3 eu ma trezisem (binecuvantatele insomnii din sarcina) si o aud si pe ea foindu-se. Brusc, da in plans. - Ce-i, Maya? - Vreau sa-mi faci ceaaai! Ii promit ca ii fac imediat ce se face lumina, o pacalesc si adoarme. Dimineata la 7: Mamii, vreau caca! Ma ia de mana, mergem catre baie si-mi spune: Si dupa ce fac caca si pisu sa-mi faci ceai!
Ii pun in sfarsit apa la fiert si o chem la sufragerie, sa o imbrac. Iar urlete si plansete: Si cum ramane cu ceiutul meeeu?

Precizez ca in final a baut jumatate de biberon.

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Ceau fetele!

LA MULTI ANI!!!!! baieti fete si mamici!!!!!

Diana- tin pumnii, bafta multa

Mancare : Ciorba de legume
Friptura de porc la tava
Cartofi natur
Castraveti murati
Fara desert

Adica fac numa cartofii cand ajung acasa , restu e de ieri

Laura Spor la treaba


Anne Raducu e mai drastic... Nu manci nimik! am spus! Fa garajul! (el are un garaj). eu zic dar Radu mi-e foame si sunt si obosita! el raspunde : Asta nu-i problema mea! Am zis sa faci!

Arrisa Raducu aproape in fiecare seara la culcare are o lista intreaga de "cerinte" cum ar fi
vreau ceai - ii fac , bea doua guri,
acu vreau apa - ii pun , bea o gura, apoi
Vreau lapte! - ii pun bea jumate dupa care de regula io izbucnesc
Hai in pat trebuie sa dormi!
Dar vreau mancare, mi-e foarte foame!
Eu- nu are cum sa iti fie foame pt ca ai mancat
Raspuns a la Radu : - Na bine ma culc flamand, bineee, lasa-ma asa mort de foame, bineee Eu sunt singurul copil care nu primeste papa si se culca flamand.... si nu vreti sa stiti ce fata distrusa si teatrala are

In rest suntem bine adica sanatosi ca restu nu mai are importanta .

Va puuup si WE fain la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Lauramar nu stiu nimic de vaccinul ala, nici doctora nu mi-a zis nimic, ea de obicei ma suna cand apare vreun vaccin (stie ca ii iese ceva daca il face Timeea). Acum am citit despre el , cica ar fi bun pentru picii care racesc des si cum Timeea nu mi-a racit deloc iarna asta nu o sa i-l fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Doina, super tare Raducu! Vai, vai, mama denaturata, culci copilu flamand

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:


La multi ani sarbatoritilor de azi! Sa fie sanatosi si voiosi toata viata!



Azi am rezolvat cadoul lui Dorel, asa, din intamplare.
A gasit www.razoraus.com.au/blog/labels/scooter.html" target="_blank">asta in Decathlon, era una de probe, s-a suit pe ea si dus a fost. Aproape doua ore s-a zanganit printre rafturi prin toata hala aia si de-abia l-am luat de pe ea, cu promisiunea ca, bineinteles, o luam acasa.
Am luat-o in puii mei.

Am fost la doctor de dimineata, nimic in gat, nimic in nas, nimic in urechi, analizele perfecte, ne-a dat avizele si om vedea ce-o fi pana luni. Mare bandit baietul aista al meu.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Diana nici Arianna nu a racit deloc iarna asta,doar in septembrie 2 zile de mucisori dar atat,si nici eu personal nu sunt adepta vaccinurilor extra dar cum dr. mi-a spus ca pana la 4 ani nu mai are nici unul de facut am stat linistita apoi am vazut aici pe forum ca unii copii l-au facut si nu stiam ce sa fac,dar Arianna a inceput vaccinarea in Portugalia si cand am venit acasa dr.ei a continuat cu schema inceputa acolo si probabil de asta nu mai facem nimic acum,mersi oricum

Anne la cate vrea ea mi-ar mai trebui o casa numai pt. jucariile ei,tot ce vede la reclame ii trebuie dar nu face crize doar imi spune ca vrea si ea sa-i cumpar si ei,stie o gramada de reclame pe de rost chiar daca nu se uita la tv si se joaca cand aude o reclama lasa totul si e foarte atenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Lauramar, si eu intrebam de Prevenar, daca l-a facut careva din stup si daca a avut reactii adverse.

Noua ni l-a recomandat pediatra, mai ales acum ca intram in colectivitate.

Edit, nu mai citez nimic ca e plin de diacritice. Iaca www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/413000ro1.pdf" target="_blank">sursa, va delectati voi.

Teo ce-i drept raceste des, dar n-a avut nimic la plamani, doar laringite. Cred ca o sa-l fac totusi.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Ce trenulet super misto a primit Raul!!! Sa-l zangane pe sine cu placere ca o locomotiva utila ce este (fi-miu e locomotiva utila, daca nu stiati...)

LA noi n-ar avea nicio sansa sa produca placere un asemenea cadou, din cauza lui Radu care l-ar darama, enervandu-ne pe toti rau de tot.

M-am hotarat sa fac rost de o placa zdravana de lemn si sa montez pe ea sinele de lemn de la ikea, cu banda dublu-adeziva (daca nu tine, cu holtzuri) ca sa avem si noi sine de tren care nu zboara prin casa.

Acuma abia astept (si el de altfel) sa ajung cu fi-miu prin parc sa se dea pe powerwings... si sa slabesc si eu alea 20kile de hipopotmama, ca daca le slabesc, pot sa ma sui si eu pe powerwingsurile lu' fi-miu

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput