FIV 269

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

BuburuzaL!

sa fie cu noroc!

Yarrina, ca sa te mai incurajez, iti spun ca eu la primul fiv am avut 4 folicului din care dr a extras 3 embrioni care s-au si fertilizat. Din pacate, insa nu s-a nidat niciunul.
la cel de-al doilea FIV, am avut 10 foliculi, din care dr a extras 4 embrioni, toti 4 s-au fertilizat, am transferat 2, unul s-a prins, iar pe ceilalti di i-am congelat.

parerea mea e sa ai incredere: e suficient unul si bun.


Moshulik +7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Dragaica: Ce repede creste burtika!!! O sarcina usoara in continuare iti doresc!!
Moshulik:Ce bine iti sta cu semnatura asta!!!
Acum incep si eu cu intrebarile stresante: tocmai ce am vorbit cu dr. mea si mi-a spus sa nu opresc anticonceptionalele in ziua 21!!!!?? Mi-a spus sa incep o noua folie, fara pauza si se pare ca nu va aparae CM_ul......eu aveam un chist hemoragic destul de marisor...urmatoarea echo pe 29...nu mai inteleg nimic.....ati mai auzit de asa ceva?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

moshulik - m-ai lasat masca sa aflu ca tie dr. ti-a 'extras' embrioni din foliculi care s-au mai si fertilizat. Prima data am crezut ca ai scris gresit dar nuuu tu tot insistai.
te pup - din foliculi se extrag ovocite da? si alea se fertilizeaza si dau embrioni.
Sarcina usoara iti doresc.

Cami mamica lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria08

Dragaica: Ce repede creste burtika!!! O sarcina usoara in continuare iti doresc!!




Creste, devine din ce in ce mai grea.....da mi-e draga tare

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 17+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Yarrina,eu am facut 7 IA fara nici un rezultat si apoi un FIV,am avut la punctie 7 foliculi,doar 5 au avut nucleu,patru s-au fecundat ,al cincilea s-a fecundat dar era imatur la mom.ET,mi-au transferat 4 embrioni,s-au prins 2. Cu nascutul e alta problema,nu vreau sa mi-o mai amintesc pt.ca am plecat la drum cu al doilea FIV si nu vreau sa trec prin ce am mai trecut .
Fii pozitiva sa vezi ca o sa ai ce transfera.
Cand am facut eu FIV era un o fata careia i s-au extras 2 foliculi si i s-a transferat un embrion.
Eu am facut stimulare 12 zile cu 3 Menogon si 1 puregon zilnic.(nu mai stiu concentratiile :)
Tin pumnii.
Feteloooooor, cu ceaiul ala de cretisoara nu mi-a raspuns nimeni,spuneti macar unde sa caut ! TX!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Maine o sa cer mai multe detalii. Poate nici cei 6 pe care ii am nu sunt in forma maxima. Vreau sa cred ca insansa mea si sa merg mai departe. Nu stiu daca peste 6 luni va fi mai bine...poate va fi mai rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Dragelor, declar azi prima zi de stimulare. M-am injectat si ma simt foarte bine...adica optimista si increzatoare!!!

de noapte buna!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sa fie cu noroc Buburuza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Buna fetelor,
Sunt noua pe forum,am facut 2 iui din pacate nereusite,ma streseaza ideea ca poate ajung la vitro dpdv financiar,ca de 1,2 poate mai ai bani dar de 5 FIV...?
Cum e cu cele 250 cupluri sponsorizate de stat,ati auzit ceva,a intrat programul?
Imi zicea cineva ca trebuie sa te pui pe o lista de asteptare si cand iti vine randul la FIV atunci iti vine si cica platesti mai putin,nu stiti cat costa?
Nici nu pot sa ma gandesc ca e posibil sa nu am copii,in ultumul caz cred ca vom infia unul.
Va pup pe toate si sa ne dea Domnul bebelusul care rezoneaza cel mai bine cu noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Denisa draga,
multumim ca ne incurajezi!
Va pup pe toate.

Mergi la inceput