FIV 269

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Kitta eu am patit ca si tine. Anul trecut in mai s-a vazut la eco un polip, si la fel mi s=a spus si mie, sa vin dupa mensta si mai facem o eco, pt ca sunt sanse sa se elimine la cm. Si asa a fost , la urmatoare eco nu s-a mai vazut.
Insa din pacate la histero din feb 2010 s-au descoperit mai mult polipi pe endomentru care au fost indepartati.
Din pacate polipi nu se vad mereu la eco.
Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Adrianaadymultumesc mult! Deci pot sa sper sa se elimine? De asta nu mi-a spus ca s-ar putea elimina.....Eu histeroscopie am facut prin Octombrie si nu era nimic, facuta tot cu acelasi dr., deci acelasi ochi....Ma rog, deci sa astept urmatorul eco....si iata cum devin si eu ocupata cu ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Buna fetelor, am si eu o intrebare. Unde pot sa fac testul de free BHCG in Bucuresti cu cel mai rapid raspuns?

Am o fetita de 2 ani si patru luni conceputa prin FIV iar anul acesta am facut un tranfer de embrion (cei ramasi de la FIV) si marti ar trebui sa testez rezultatul.

Data trecuta l-am facut la Babes cu taxa de urgenta dar am inteles ca nu mai exista optiunea de urgenta.Unde se mai face acum?

Multumesc si mult succes si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihuta

Buna fetelor, am si eu o intrebare. Unde pot sa fac testul de free BHCG in Bucuresti cu cel mai rapid raspuns?

Am o fetita de 2 ani si patru luni conceputa prin FIV iar anul acesta am facut un tranfer de embrion (cei ramasi de la FIV) si marti ar trebui sa testez rezultatul.

Data trecuta l-am facut la Babes cu taxa de urgenta dar am inteles ca nu mai exista optiunea de urgenta.Unde se mai face acum?

Multumesc si mult succes si voua!

mami de Sophia



medlife in 2 ore ai raspunsul
iti tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Kitta da se poate elimina la ciclu. La mine acel polip care s-a vazut in iunie 2009, nu mai era la eco in iulie.
Din pacate se pare ca eu aveam destui urati dintr-astia care nu se vedeau la eco, dar i=am killerit la histeroscopie.
Multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

Citat:
citat din mesajul lui mihuta

Buna fetelor, am si eu o intrebare. Unde pot sa fac testul de free BHCG in Bucuresti cu cel mai rapid raspuns?

Am o fetita de 2 ani si patru luni conceputa prin FIV iar anul acesta am facut un tranfer de embrion (cei ramasi de la FIV) si marti ar trebui sa testez rezultatul.

Data trecuta l-am facut la Babes cu taxa de urgenta dar am inteles ca nu mai exista optiunea de urgenta.Unde se mai face acum?

Multumesc si mult succes si voua!




medlife in 2 ore ai raspunsul
iti tin pumnii




Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

buna fetelor, nu am mai sris de vreo 10 zile cred...in febra injectiilor si alergatul la serviciu. Punctia am facut-o miercuri, iar vineri embriotransferul - 3 la numar :) din 5 ovocite fecundate. Restul pana la 9 nu au vrut sa se fecundeze, desi am mers pe ICSI.
Cred ca voi innebuni 14 zile, de 2 zile numai la faptul ca se vor prinde ma gandesc. Este primul fiv, sunt din cale-afara de optimista si in capsorul meu in momentul asta varianta esec nu exista...
Va pup pe toate, multa bafta si cat mai mult optimism! Daca gandim pozitiv sunt convinsa ca numai lucuri bune se intampla

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Bravo Anca,asa si trebuie,optimista si o sa fie bine.N-ai voie sa gindesti altfel.
Bafta multa fetelor la injectat,sa aveti ousoare multe,multe si de calitate,si sa auzim numai vesti bune in saptamina patimilor,ca meritam.


2010 va fi anul meu norocos
DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Felicitari Anca! Te inteleg perfect...sunt in aceeasi situatie ca tine doar ca eu am facut sambata punctia si inca astept vesti despre embrionii mei.
Ca un scurt istoric: 11 foliculi, 12 ovocite din care 10 mature, 7 s-au fertilizat, asteptam maine dimineata raspunsul daca vom face ET in Z3 sau Z5.
Doamne ajuta sa venim toate cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronici

Buna seara,
Am intrat sa va spun ca si eu sunt in ziua 2 de stimulare (Puregon 300) ,dl-Prof Marinescu (pt.ca a intrebat cineva) este Plecat intre 12 martie pana la 1 aprilie la o conferinta. Pe mine m-a lasat pe mainile dr.Codreanu. Mi s-a parut un pic cam......ciudata! Voua? Cele care o cunoasteti ! Pe 2 aprilie voi fi in ziua 9 de stimulare si am intalnire cu dl.prof.Marinescu(uff,ce bine).
Nu mi-a raspuns nimeni legat de ceaiul de cretisoara. Stiu ca l-am luat la primul FIV dar nu mai stiu cate cani/zi si in ce perioada. PLZZZZ, help me!
Va tin pumnii si sa auzim de multe"succesuri".
Pupici.

slideshow rares stefan la 1 an



salut
nu stiu ce ai intrebat de ceaiul de cretisoara

dar eu l-am luat in perioada de stimulare si dupa Et pana la confirmare, si chiar cateva zile si dupa
e bun pentru endometru

cat priveste cantitatea, .... nu stiu ce sa zic...
eu imi faceam cate 1 litru pe zi, uneori chiar si mai mult

dat il faceam nu foarte concentrat (decoct), ci infuzie

Moshulik +9

Mergi la inceput