Breaking News - 8

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Chiar de asta venisem sa va spun, ca pe 25 iunie, la un an...se lanseaza un nou documentar cu privire la ultimii ani din viata lui Michael. regizat de nimeni altul decat Halperin. Ce zici de asta Nelia?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si vrea cineva sa cred ca totul e cit se poate de normal, da? Ei, bine, eu nu cred. In primul rind, oricit de bolnav este un om nu poti spune cu exactitate data mortii (Halperin a gresit cu o zi, hai sa fim seriosi!), nici macar atunci cind ai o boala incurabila, cum ar fi cancer, ca tot s-a zvonit ca asta are. Nici Halperin nu spune nimic despre cancer, nici la autopsie nu s-a gasit ca ar fi suferit de o asemenea boala. Cu toate acestea, Halperin stia exact cind moare! V-am spus si repet ca am vazut o poza de-a lui Halperin atunci cind el a prezis moartea lui MJ, in care era cu un membru al familiei, dar nu mai stiu cu care dintre ei (poza pe care o caut de atunci, de pe 25 iunie si a intrat in pamint, nu e nicaieri pe net... si m-a mirat, pentru ca familia a spus ca nu-l autorizeaza ca biograf... acum, dupa ce a scos totusi cartea ca biograf neautorizat de familie, scoate si film... 'Jackson family members were not involved but are aware of the film'! Nu-i autorizeaza cartea, dar nu au nimic impotriva filmului!

Cine o fi dom'le Halperin asta care, se imbogateste pe urmele numelui MJ, dar nu-l trage nimeni la raspundere! A scos o carte care s-a vindut ca piinea calda, acum scoate film, care sigur va umple salile... cu acordul cui? Oare eu, daca vreau sa fac asta, o fac pur si simplu, ma apuc si intreb in stinga si in dreapta... si dupa ce adun material, pun frumos totul intr-o carte si public? Nu trebuie sa intreb pe nimeni, sa cer voie de la nimeni, ca doar nu scriu despre bunica-meu... ci despre un artist, da, al nostru, al tuturor, dar care a fost si el om inainte de toate... si in plus, are copii, o mama, surori, frati, tata... care citesc si vad ce scriu. Daca nu primesc unda verde sa fac asta, eu am luat interviuri, poze, unele dintre ele fara voie, ca asa spune, ca totul e facut cu ajutorul unor surse interne, deci fara voia lui Michael... cu atit mai putin a familiei. Mie mi se pare tare stranie puterea asta a lui Halperin!

Nici nu stiu daca sa-l plac sau nu, nu am citit cartea inca... dar cica nu scrie de rau in ea, dimpotriva, il prezinta, in general, intr-o lumina favorabila pe Michael. Dar eram aproape sigura ca Halperin are un as in mineca, nu stiu exact de ce... Poate pentru ca el prezice moartea, apoi spune ca are o carte in lucru despre Michael, ca vrea sa o scoata in august 2009, parca asta era data initiala... in mai anunta ca o va scoate la inceputul lui iulie si era deja in tipar a doua zi dupa ce MJ a murit. Si acea stire micuta, vazuta pe undeva, ca Halperin s-ar fi aflat in casa atunci cind MJ a fost dus la spital...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Un fan scrie in felul urmator despre Ian Halperin:
"Ian Halperin claimed that MJ would dress in women's clothing and meet men at motels for sex. Please guys, spread the word, HE IS FALSE.
about 4 hours ago via web
Ian Halperin is another person that promoted what MJ hated. Lies, Lies and more Lies."
about 4 hours ago via web
http://twitter.com/MJJSPACE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Iat-o pe Debbie Rowe
http://www.justice4mj.com/photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, dar tot e ciudat ceva... Daca ceea ce scrie el este atit de fals, mai ales ca nu sint lucruri digerabile totusi, atunci banuiesc ca cineva din familie, mama de exemplu, estate Jackson pentru ca ii afecteaza imaginea publica... ar trebui sa reactioneze. Pentru ca una este sa scrii un articol de ziar, intr-un ziar de scandal si alta este sa publici o carte, care se vinde, sa faci un film, in care cineva baga bani, care se va vinde si acesta... Ceva nu se leaga, cind spui ca familia Jackson nu a participat, dar au luat cunostinta de asta, si nu vezi nici o reactie din partea lor... parca iti vine sa te intrebi: oare si Halperin e unul din aia care mint pentru bani sau a avut un rol al lui in toata aceasta poveste?

Poate ca numai mie mi se pare si totul e in regula, inca un profitor care face bani de pe urma lui Michael, nelasindu-l nici acum in pace... Dar daca e asa, atunci e trist ca imaginea unui om, a unui artist indragit poate fi terfelita asa, dupa pofta inimii oricui si sa nu existe nici o modalitate de a spune ati scris, raspundeti pentru ce ati scris, adica va asumati consecintele! Daca e adevarul, atunci primiti gloria si banii care revin muncii voastre, daca nu, atunci vi se iau bani si primiti, de ce nu, poate chiar luni de inchisoare pentru denigrare, pentru daunele morale aduse (eu ma gindesc tot timpul la copii si la mama, restul familie se descruca vad... le duc bine pe toate). Intr-o lume corectasi dreapta, asa ar merge lucrurile...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Acum, daca tot ne mentinem in zona coincidentelor... hai sa va spun la ce ma gindesc de vreo citeva zile, si anume de cind a murit Corey Haim, aparent, tot din cauza consumului de droguri. Da fapt, mi-a venit in cap ideea pentru ca eu intelesesem ca s-a sinucis, dar apoi am inteles ca de fapt a murit din cauza consumului de medicamente si pe aici se scrie ca se fac arestari, ca e un intreg cerc care prescriu medicamente, iar Haim asa si le procura. Nu stiu ce medicamente... ca nu am avut rabdare sa citesc. Dar...

Acum citeva luni s-a sinucis Evan Chandler, unul din acuzatorii lui MJ, acum moare Corey Haim, intr-un fel tot un acuzator de-al lui. In 2008, ambii Corey au spus ca au fost molestati si violati de diversi pe perioada adolescentei lor (in care au facut filme), iar intre ei, foarte buni prieteni, a fost o ruptura o perioada pentru ca Corey Haim a spus ca a fost violat de un prieten foarte bun de-al lui Corey Feldman si presa a tras concluzia, fara nici o baza sau dovada, ca nu poate fi vorba decit despre MJ, cu care Feldamn a fost prieten bun in perioada adolescente. Feldman l-a sustinut pe MJ cind a avut primul proces, dar la al doilea a spus ca i-a arata Michael nu stiu ce poze... Ma rog, lucrurile au ramas asa, nimeni nu a avut chef si timp sa cerceteze declaratiile, MJ era oricum sub lupa... ce mai conta inca o acuzatie in plus, chiar daca cei in cauza nu au dat nume, nu au zis cine e... la ora aceea pica bine sa fie MJ, ca tocmai ce iesise dintr-un proces, si desi atitia jurati si judecatorul, plus cei care au facut ancheta (acum aflam ca nici FBI-ul nu a 'prins' nimic) il considerasera nevinovat, o parte a presei, si nu cea mai mica, din lipsa de senzational, au continuat un timp cu lucruri de genul asta... care tare m-au intristat si m-au scirbit atunci, banuiesc ca pentru Michael a fost cumplit sa citeasca...

Dar faptul ca intii a murit unul, apoi aces Corey (tinar saracul, trist, foarte trist, avea doar 38 de ani!) mie imi suna asa ca un fel de pedeapsa 'divina'... oricum, niste morti stranii, niste coincidente stranii... ca inca nu m-a dus mintea la un plan uman (desi daca scriu, poate ca da...).

Scrie ceva despre asta aici, desi eu am aflat dintr-un alt articol, mai pe larg, dar nu mai stiu pe unde...

http://www.celebitchy.com/category/corey_haim/

Medy? In cautarile tale poate dai si peste ceea ce nu mai gasesc eu... cum ar fi poza aia a lui Halperin cu un Jackson care ma obsedeaza, ca sint curioasa care din frati era... sau reverendul... nu mai stiu.

http://www.celebitchy.com/category/corey_haim/

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Nelia s-au sinucis sau au fost sinucisi? Tu mai poti lua ca atare ce servesc astia in presa? (normal ca la un mom dat, pionii din afacerea murdara cu procesele ar fi trebuit inlaturati, stiau deja prea multe, nu crezi?)



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput