Breaking News - 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Motanik, am uitat... da, nu cred ca a lasat vreo portita, desi citeva greseli par sa fie, la inteligenta lui se poate sa fie lasate special la vedere, ca daca e prea perfect, bate la ochi. Sa-l prinda si sa-i zica ce? El are alta indentitate, alt look, daca traieste. Nu apeleaza la numele anterior, tot ce are a lasat copiilor... ce motiv ar avea politia sa se duca cu unul care spune: l-am vazut pe MJ, nu e mort, traieste, veniti sa-l arestati! Il aresteaza pentru fals in acte poate, asta daca au dovada clara ca nu e cel care spune... dar daca e valabila teoria cu Joe si Joseph, poate ca il cheama chiar asa, Joe si numele de mama al bunicii, e legal sa ceri schimbare de nume. Oare cum o chema pe bunica lui cind era fata? Cineva spunea ca un vinzator de la un magazin dintr-un orasel uitat de lume din Anglia parca, l-a servit pe unul care seamana cu MJ, dar il cema Joe Willis! Se duce politia in Anglia si il ia la intrebari pe acel Willis? De ce ar face-o?

Eu cred ca poti disparea din lumea asta fara nici o urma... si poti trai linistit fara sa-ti fie teama ca vei fi descoperit. Bine, asta presupune ca nu iesi in evidenta cu nimic, nu bati la ochi cu nimic... Martorii sub protectie cum traiesc? Li se da alta identitate, sint trimisi intr-un loc noi si departe de locul in care au fost martori la ceva... si sint sau nu sint descoperiti, cred ca mai degraba nu sint, daca totusi de ani de zile se practica acest lucru si procesele s-au tinut cu ei, nu fara ei... De aceea spuneam intr-un mesaj ca poate, acesti americani care au de toate pentru toti, poate au si un program de protectie a artistilor care vor sa se retraga, sa traiasca alta jumatate de viata in liniste, fara sa fie haituiti de partea aceea din presa... Stiti ca Obama nu a spus nimic imediat dupa moarte, dar la un moment dat a zis ca e fun MJ, ca are si acum muzica lui pe Ipod si ca a crescut cu ea. Mie mi s-a parut ciudat ca a spus asta cu mult timp dupa moarte, ei doi sint cumva pe acelasi picior, sint simbolui ca yes, we (adica ei) can! Cu ceva timp in urma, Obama il invitase cica pe MJ sa cinte la ceva organizat de el, nu mai tin minte exact, iar Michael a refuzat... Mai, sa fie... deci aceasta mica stire aruncat prin noianul de stiri grele, nu se spune decit ca Obama a intrat in contact cu MJ...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Nelia ma dai pe spate cu cate amanunte retii ( ce zodie spuneai ca esti? ) imi dau seama cand le recitesc povestite de tine, ca le stiam, dar le-am uitat. Intr-adevar, multe nu se leaga.
Medy si pe mine ma uimesti cate linkuri interesante gasesti mereu! Si, ma bucur ca si tu crezi/simti la fel!

Azi dimineata citeam in ziar in tren referitor la acest contract derulat cu Sony pina in 2017 (!!!) ca un oficial din companie a declarat ca MJ este un clasic, si ca nu pot garanta ei care sunt trendurile muzicale peste 7 ani, dar SPERA ca muzica lui MJ se va vinde oricand.
SI-acum ma gandesc, cum sa dai atit de multi bani, fiind un pion f f important in aceasta industrie, fara sa ai macar o garantie ca business-ul va functiona?
ce pot face ei atit de interesant in acesti 7 ani ca sa mentina interesul pt creatia lui MJ? Stiti cum sunt oamenii, nu noi, fanii, dar in general, milioanele de viitori potentiali cumparatori de discuri, pai pe cati sa-i cointeresezi pe durata asa lunga astfel incat sa-si asiguri un castig meserias?

Eu cred ca se bazeaza pe ceva totusi....



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Aceeasi zodie ca si Michael! Pai, eu zic ca se bazeaza pe MJ, care e un clasic, adica are un stil unic care va prinde o acoperi intotdeauna o parte din gusturile muzicale, cu atit mai mult cu cit muzica lui este legata si de stilul lui de dans... dar sigur ca va mai scadea interesul pe masura ce apar altele noi. Insa nu si daca au artistul la indemina, artist care a dovedit ca poate sa scrie si muzica moderna, sa faca videoclipuri care par prea noi si pentru epoca noastra, cum ar fi Scream, de exemplu... Nu se mai vinde, vine baiatul nostru cu ceva nou... asta da baza!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Stiam zodia Nelia, de-asta am si intrebat asa (am mai spus, si fii-miu e Fecior si stiu cu ce se maninca - mai ales ca si Michael, dar si Freddie sunt tot in zodia asta)

Exact asta vroiam sa sugerez si eu, treaba cu artistul la indemana...
insa, mi-ar placea ca MJ sa aiba totusi un plan legat de ei, sa nu le iasa jocurile asa cum isi doresc. Pt ca astia nu merita, el o luase de cativa ani pe o cale foarte buna si curata, de aceea nu prea se pupa asocierea sa (de buna voie) cu ei.

_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ah, credeam ca ma intrebi serios...

Pai, ei spun ca au deja material, daca asta a fost pretul cistigarii unei vieti linistite, l-a platit, iese si el in cistig, ies si ei, dar fiind material, nu va trebuie sa onoreze contractul imediat. El oricum nu cred ca a stat nici un moment fara sa compuna muzica si nici nu-l vad stind in cazul in care traieste. Mie mi-a atras atentia ca pe linga muzica, au bagat orice proiect, poate un film, poate un joc, poate carti, documentare etc. Au lasat asa, ca acum, orice ar fi scos de Sony cu marca MJ, intra in acest contract... lucruri gata facute in cazul in care ne intoarcem la varianta trista a povestii, lucruri existente si altele care sint acum in curs de creatie, daca e sa optimizam un pic... Daca MJ a murit, atunci sper sa fie corecti cei care ii administreaza averea si sa ajunga destul de mult la copii din acest contract.

Singurul lucru are nu-mi da pace, totusi, cu tot optimismul meu, este ca el ar fi zis unuia dintre fanii care il urmareau peste tot, sau fane, ca, de fapt, erau mai multe fete, ca ii este frica sa nu fie omorit daca nu reuseste sa faca concertele si din cauza catalogului Beatles. Ori, ma intreb acum, catalogul este la adapost, adica drepturile care vin de acolo, merg la familie si, mai exact, la copii? Ca stiu ca Sony l-a presat pe MJ sa vinda ceva din melodiile Beatles, dar nu stiu daca a reusit sa ia ceva... ca, asa cum spuneam si mai spun, inteligent a fost cind a investit bani in ele si sper ca tot inteligent a fost si cind a ramas fara bani si nu a vindut din ele. Melodiile Beatles-ilor sint melodii fara timp, se vor asculta si vinde si peste o suta de ani la fel, eu sint sigura de acest lucru. Si la fel era si el, de aceea a si facut acest pas. Ori cind detii drepturile asupra a doua genuri de muzica, care au dominat zeci si zeci de ani lumea, cred ca se poate sa fii vinat pentru ele.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

http://stirileprotv.ro/show-buzz/michael_jackson/seringa-cu-care-michael-jackson-a-primit-doza-fatala-scoasa-la-licitatie.html




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Administratorii averii si Sony se bazeaza si pe obtinerea de fani noi in viitor si au dreptate. Ganditi-va cati pusti il descopera acum pe Michael.
Referitor la inadvertentele dintre raportul autopsiei si ceea ce apare in actele lui Michael (certificate, permise) iata un om documentat (are mai multe pagini articolul, le deslusiti voi)
http://blogcritics.org/culture/article/michael-jackson-autopsy-turvy/page-3/

De unde si cum fac rost de link-uri? Am "antenele" mele. De 9 luni cercetez cazul, dar primul semn de intrebare mi l-am pus atunci cand a aparut la conferinta de presa de la O2. Cunoscutii ma iau in ras, dar nu-mi pasa, caci timpul pe care l-am petrecut cercetand cazul nu il consider pierdut. Dimpotriva, am invatat multe si pot spune ca m-am schimbat in sensul bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Medy pai felicitari pt "antenutze" si tenacitate!
Lasa lumea sa rada, este vorba despre ceea ce pomeneam anterior intr-un mesaj, lumea ori devine surdo-muta si nu accepta, ori rade de tine ca de unul care bate campiile. Si? ce? (poate e fortata comparatia, dar asa se radea si de Galileo cand acesta sustinea ca pamintul este rotund )

_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si tu, Brutus? Medy, sotul meu imi spune: macar daca te-ar plati si pe mine cineva... De mine nu are cine sa rida, ca nu vobesc cu nimeni, dar am o aliata: Agata, fata ma cea mare! In fiecare zi ma intreaba daca a iesit Michael, ea e convinsa ca sta ascuns undeva pina rezolva nu stiu ce probleme, si apoi iese... sa spuna lumii adevarul... despre el si despre ceea ce ii facem noi Planetei Albastre.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Nelia, ce mica e lumea, nu-i asa? Iti intind mana, desi e cam departe. Acum ascult Speachless si starea mea de spirit e (Sunt tot in zodia lui Michael).

Mergi la inceput