Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

friganele...mi-ati adus aminte de copilarie...ce mai afumam bucataria cu prietenele mele cand faceam friganele (sau clatite)

am mancat prea mult, acum ma resimt...

Bulina 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

bublee felicitari pt vestile bune, sa-ti traiasca printisorul!
puiutz-mic, noua ne-a spus de la 12 sap si 4 zile ca ar fi fetita, dar 70%,apoi la 15 sap tot asa a zis ca nu statea deloc bebe sa vada bine, iar joi am facut un eco de rutina aici, la o clinica, unde mi-a zis dr de acolo ca s-ar parea ca ar fi baiet. Deci....nici noi nu stim sigur. Oricum, vineri avem programare si atunci sper sa aflam.
Ecograful care l-am facut saptamana trecuta joi, l-am facut de frica caci nu simteam pe bebe ca misca, insa acolo am vazut ca bebe se misca intr-una si corespundea din toate punctele de vedere varstei pe care o avea. Deci, trebuie sa stam linistite......avem bebe mai cuminti decat celelalte, e un punct forte!!!

Si, fiindca am vazut numai buticute frumoase, am pus si noi poze facute in seara asta.....

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Enik, la mine doctorii au recomandat amnio nu neaparat pt chistuletul asta, ci pt celelalte sarcini, desi am facut biopsie, nu am facut analize genetice pt acele sarcini. Am analizele genetice facute pt mine si sot!

Fetele, si eu ma bucur, v-am spus, suntem pozitivi, eu una nu cred ca o sa o mai iau razna prea mult...

Maine ma programez, cand ma cheama am sa ma prezint, sper ca zilele astea!

Alina 20+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Elena, ai sa vezi, daca nu s-a resorbit de tot, cu siguranta e mai mic!

Alina 20+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Belu, multa bafta maine la eco, sa vii sa ne spui ca bebe e perfect!!!

Creatza, mult noroc si tie pt. vineri! Poate de data asta va lamureste bebe ce este Da, asa e, cand o sa trecem la clubul scutecelor, noi o sa ne laudam ce copii cuminti avem


Elena 18+ cu un cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Dragaica mama, multumesc pt complimente, dar iei bataita daca mai spui ceva de gen balenuta, balena!

Am sa ma uit si eu la poze mai incolo!

Denisa, o sa treaca si starile astea! Si eu sunt hipotensiva, e cam aiurea ca pe sarcina sa mananci sarat nu e bine, sa bei cafea multa nu poti, sa apelezi la pastile se evita la maxim... sa fie rare starile astea si sa nu mai ajungi la spital, sa fii sanatoasa si sa ne bucuri alaturi de Dragaica si Shery cu povestile despre gemeni!

Mirela, Maya , mi se rupe sufletul pt ca stiu cum e, am fost acolo, si nu numai o data. Chiar si acuma primesc suturi in fund, n-a fost sa fie sa mearga bine din cap in coada, dar na, daca o sa fie bine in cele din urma, inghit si trec peste... La sfaturi la capitolul asta nu ma pricep, eu m-am cautat peste tot, mi-am pus pile la DD si mi-am pastrat optimismul. Sper sa dea rezultate in continuare aceasta reteta! Oricum, sper din tot sufletul sa va vedeti visul cu ochii, in brate, sa va bucurati de calitatea pe care nimeni niciodata nu o poate lua, cea de mama

Maurice, bine ai revenit, ma bucur ca am auzit numai de bine!

Alina 20+ cu
gargarita


BunBebe, dau 'apa la soriceiiii' si este si Bubu (pisoiul) in bratele mele care se spala... si ma spala si pe mine... cred ca zice ca nu am facut/o bine. M/ai facut la 'lingurica'... asta/i sufletelul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Bumblebee, ma bucur ca rezultatele sunt bune si baietelul e viguros!! iti tin pumnii pentru maine la amnio! Sa vii si de acolo cu vesti si mai bune!!!!

Mycya..vroiam sa fac in seara asta orezul Dragaicai, dar se pare ca nu mai am sanse...al meu sot vorbeste de o ora la telefon si nu da semne ca termina curand! Chiar sunt suparata!!! Mai vroiam sa-mi iau aluat pentru saratele (eu nu le am cu aluaturile), multe legume, ciuperci ca sa fac maine paste sau o tocana de ciuperci cu piept de pui si mamaliga!

Nu de alta, dar frigiderul e cam gol... Aaa si mai vreau si paine alba feliata ca sa fac friganele, ca tot mi-ati facut pofta zilele trecute! Sper sa nu-mi faca rau prajeala...

Elena 18+ cu un cuminte

puiutz da la saratele aluatul este dintrala care nu creste si se face usor si acasa,sunt f multe retete pe internet care se fac rapid si nu ai de ce sa dai gres.si e mult mai sanatos ca nu pui amelioratori sau multe chestii care ei le pun in aluaturi.si cu friganelele,pui putin ulei in tigaia care prajesti si dupa le tii in servetele si macar sa poti papa asa de pofta fara sa ti se faca rau,eu una nu pun mult ulei la prajit si tot se fac,si zic eu ca e mai bine ca nu suge mult.nu mai fi suparata,ca oricum e tarziu si sa nu ti se faca rau daca papi la ora asta ca pica mai greu la stomac.tesa treaca

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Alina te asteptam cu vesti bune si de la amniocenteza
Beluistef te asteptam si pe tine cu vesti bune

Andrei 11.02.2006 si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Mirela, si eu ma gandesc mereu... la mine ar fi avut 17 saptamani si 5 zile dar daca nu a fost sa fie...sper ca de acum in colo o sa fie un sufletel care vrea sa fie printre noi. Trebuie se fii optimista, DD le aude...dar toate la timpul lor se pare si cu un rost.




Hai, Maya, lucreaza draga mea, noi tot asteptam sa vina sufletelul la tine! Cred ca o sa dam petrecere aici pe delfinariu cand o sa ne dai vestea!

Elena 18+ cu un cuminte


Puiutz... pai lucrez... dar daca in perioada aia am fost pe drumuri ...in seara asta am ratat, eu pe drumuri, sedinta, tutorial...el pe drumuri si a ajuns tarziu acasa... m/a sunat saracutul dar sunt franta si o lasam pe maine (cred si sper) ca mi/e dor de el... sufletoiul drag, manca/l/ar mama...dar tot 'dracusor' ramane.
Iti dai seama ca o sa fie bairam mare... si o sa spun la toata lumea... n/o sa mai fiu ca 'muta pamantului' de nu am spus la nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

fetelor care faceti maine amnoi..sa dea DD sa fie bine...va pup dulce

17+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput