Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (23)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bells spune:

Buna BURTICI si BEBICI,

Mari, felicitari pantru bebe jucaus, multa sanatate la amandoi Fistiq, bravo pentru masuratori si pentru bebe sanatos

Fetele, eu ma simt cam rau de azi-dimineata, am niste ameteli si nu pot focaliza, vad incetosat, cred ca trebuie sa o las mai usor cu munca, sunt foarte stresata.

Bine ai venit Mari_Mariuk, 40 saptamani minunate alaturi de noi si un bebic frumos si sanatos


Va -icesc pe toate, o zi minunata !

Ioana, 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Bells de ce nu-ti iei cateva zile de concediu sa te remontezi? Sigur ai sa te simti mai bine..

Klarisse graviduta 10+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Mari, nu e cam tarziu pentru DT peste o luna? Bravo pentru eco, sa tot fie vesti bune!
Fistiq, mama ce mare e! Crescut bine, nu gluma!

Mi-e o lene sa plec pe drumuri... si am cateva! Of! Maine la medic, m-am mai linistit. Si am si de munca...

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline

Am "fugit" un pic de la servici sa iau ceva de mancare (a se citi covrigi) pentru mine si colege, mai mult ca sa ma plimb poate-mi trece durerea de cap...si sa stiti ca m-a mai lasat, nu de tot dar cat de cat. Si mi-am cuparat si un sarafan....yupiiiii...un sarafan care porneste larg de pe (nu de sub) sani, si drept urmare e largut bine, o sa ma tina multisor...e de lana subtirica, un visiniu, cu maneca scurta si cu guler larg. Am gasit un magazin ce avea reduceri, am dat doar 25 lei...si mai avea o gramada de hainite super pentru mine in perioada asta, nu mai aveam eu bani. Da bine ca-l stiu ca am sa mai intru acolo.

11+ si mamica de Bianca


Evelineeeeee, vreau si eu sarafan cu 25 de leeeei!!!! Vin la Suceava, sa stii! Sa-l porti sanatoasa si cu mandrie! Diseara sa faci o poza cu el, sa mai vedem si noi ce se poarta, sa ne inspiram.

Lora, mami de Iustina si 16+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bells spune:

Citat:
citat din mesajul lui Klarisse

Bells de ce nu-ti iei cateva zile de concediu sa te remontezi? Sigur ai sa te simti mai bine..

Klarisse graviduta 10+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


La asta ma gandeam si eu acum, numai ca il astept si pe soata mea sa isi ia 2-3 zile, poate mergem pe undeava sa ne mai deconectam...mi-e greu cu trezirea de dimineata

Ioana, 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Saru mana Lora....uite, poate "negociez" cu o colega sa-mi faca o poza cu telefonul...probabil n-o sa fie de calitatea celei facuta cu un aparat dar tot iti dai seama despre ce e vorba.

Vai, si cate mai avea...si cate culor, niste mununatii. Eu am "pus" tare mult si pe solduri (am un fundalau...) si unele mi se mulau de pe acu, eu de fapt am mai probat vreo trei,....dar daca e vorba de o graviduta mai slabuta, ar fi avut de unde alege.

11+ si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bells

Citat:
citat din mesajul lui Klarisse

Bells de ce nu-ti iei cateva zile de concediu sa te remontezi? Sigur ai sa te simti mai bine..

Klarisse graviduta 10+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


La asta ma gandeam si eu acum, numai ca il astept si pe soata mea sa isi ia 2-3 zile, poate mergem pe undeava sa ne mai deconectam...mi-e greu cu trezirea de dimineata

Ioana, 14+

Asta cu trezitul dimineata e un chin si pentru mine..parca ma bate cineva cand suna ceasul..si nici cafea nu mai pot bea..e greu..

Klarisse graviduta 10+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Sa-mi scuzati freza, ieri cand am vrut si eu sa-mi spal parul am avut musafiri neinvitati la meci....si azi cat am fost pe afara am avut caciula-n cap (la noi inca-s 0 grade)...ei, intelegeti voi ce vreau sa spun.
sa stiti ca e totusi visinie, nu's de ce apare mov
http://i624.photobucket.com/albums/tt325/figliaro/18032010001.jpg

11+ si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariciu80

N-am vrut sa tin pe nimeni

Acum am ajuns acasa (era o coada...) si nici nu m-am descaltat. Am zis sa va comunic rezultatul si dupa aia ma schimb de casa. Deci...

sarcina 11,4 sapt; DPN: 1 oct.2010
BPD-17,6mm
TN-2,1mm (URAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!)
CRL-53mm, etc...

Concluzia: E super bine, super "in grafic", nu mi-a recomandat DT ca a zis ca nu-i nevoie.

Kiti, bravoooooooooo!!!!


Fetelor, sunteti nemaipomenite. Va pup si va multumesc ca imi sunteti alaturi. Amanunte... mai incolo sau maine.

Ariciu in 11+ si mamica de de 3 ani


Ziua buna burticutelor!
Ma duc sa recuperez... aaaaa, stai ariciule ca te/am prins din prima....

Ariciule... cred ca ne/ai pandit cand am intrat la somic. HAAAA, bravo dar sa nu mai joci pititea cu noi ca tot am asteptat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Mama, fetelor dar ce viteza aveti......

Mergi la inceput