**Buburuze de 2009 in actiune (17)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Se pare ca azi are loc primul esect din armata impusa de minetero a adormit cu plansete din cauza de ioc biberon..deci,azi iar 2 somnicuriiar mai devreme m-a enervat la maxim cand ac vrut sa o schimb gogosar kk-cios,ea o ia la fuga si mozoleste tot in calea eisi i-am bagat o palma la cur..da nu ma certati ca si mie imi pare rau eu de principiu nu sunt cu bataia,si sper sa nu se mai intample...
Acum am si eu o intrebare la voi...am avut mai demult un fesulache gen strumf/spiridus si am pierdut-o in mallunde pot sa-i gasesc la pitica asa ceva ca am innebunit cautand si nu gasesc pe nicaieri

ema mai bine mere o cafea ca mai am niste diplome pe acasa si nici la buda nu sunt buneazi se lasa cu salata de telina toata ziua si vin rosu sera(ziua conduce) si sa vezi ca o sa dormi ca un bebe
anna imi pare rau de noaptea agitatabun subiect...hmmmmmmmmmmm,pai caciulita in casa oricum nu pupasi cand a fost cald afara si nu a batut vantul,nu i-am pus ci numai gluca de la hanorac.Si am trecut la pantalonasi mai subtiri si strampi cu sarafan,si in sus daca ii dau un body cu maneca scurta in casa,cand iesim afara ii paun si o bluzita cu maneca lunga si un flaceeiar pentru la vara pantalonasi scurti cu tricou sau body cu manecuta scurta si uneori si fustita ca deh,daca bate vantul se vad pampersi

ufffffff..s-a trezit tero si gata distractia intru mai tarziu cu alte detalii

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Reby_iri, felicitari pentru conversatie.

Ana_mamma, mi-l si nchipui pe Vladur ce scump e.
Bun subiectul de discutie. Nici nu stiu ce sa zic ca eu mi-s tare incepatoare. dar ma gandesc ca dac observam ca transpira trebuie sa ii dam intr-o prima etapa ceva mai subtine. Oricum cred ca nu o sa renuntam nici vara la ceva pe caput, ca si protectie impotriva soarelui.



Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata dragele mele,

Ce mai faceti? Ce mai este nou? Mie mi-a fost tare dor de voi...voua v-a fost de mine????

Eu tot cu lipsa de timp sunt si parca toate ne merg pe de-a-ndoaselea.....dar asta este o scoatem noi la capat...
Fiica mea a avut nopti si zile de plansete...cauza....DINTISORUL in sfarsit ne apare si noua primul dintuc, din partea stanga jos...l-am vazut ieri, ca are gingia inflamata si se vede ca iese din ea un punctulet alb...dintucul ...asa ca, cat de curand o sa am un iepuras in casa..nu de alta dar tot vine Pastele......i-am tot dat nurofen ptr durere ca nu se mai putea altfel...se trezea noptile si plangea de mama focului...si unde sa mai pun ca e si un picut racita...a luat de la mine si eu am luat de la o familie la care fac curatenie(deh riscul meseriei)...ii curge nasucul, ochisorul, il are si rosu...dar vad ca a ajutat si nurofenul...
Stefi se intelege foarte bine cu sora mea, iar cateodata sunt geloasa , ca a inceput sa o strige si pe ea mama si cand o vede, vrea la ea, chiar daca e la mine in brate .....si sunt geloasa....... Dar pe deoparte e de inteles ptr ca ea se ocupa mai mult de Stefi in privinta jucatului, se joaca foarte frumos impreuna, a invatat-o multe jocuri, iar eu nu mai prea am timp de ea...vine la mine doar cand vrea tatzi sau o doare ceva in rest nu ...da' ma impac cu ideea ca eu sunt mami a ei si nu ma poate inlocui nimeni.
Mancarea...a inceput sa pape la masa cu noi, cate o supica de galuste cu carnita de pui, cate o tocana de cartofi...de ex aseara a papat cateva lingurite de mamaliga cu branza si iaurt si a facut alergie la ceva ca i-au iesit punctulite rosii pe burtica...vad ca azi nu mai le are...deci ceva i-a cauzat asta ..Acum ca i-a prins gustul la mancarea gatita mai putin o accepta pe a ei dar eu tot insist sa i-o dau si ii spun mamei cand face mancare gatita ptr noi sa puna ff putina sare, iar cine mai vrea sa-si puna sare in farfurie fiecare.
Din pacate bucuria primului dintisor a fost innegrita de o alta veste ff proasta..am ramas fara masina ...sotul a avut accindent ieri dimineata si din pacate masina e zob...bine ca sotul nu a patit nimic, am fost ieri cu el la spital sa-i faca radigrafie la gat, dar nu are nimic ...Nu a fost vina lui..ci a unei incepatoare(asa are bafta mereu) care a intrat in el, ca in loc sa apese frana a apasat acceleratia...Va dati seama ca sunt destul de suparata mai ales ca deocamdata nu ne perimte bugetul sa luam alta masina...dar vom vedea noi cum ne descurcam, important e ca nu a fost mai grav.

Cam astea sunt vestile de la noi, acum vad ca e ff frumos afara si o sa profit sa iesim la aer...ca azi nu lucrez si incerc sa ii acord timpul meu liber printesucai mele dragi.

Urez si eu ptr toate buburuzele racite, multa sanatate si la mai multe lunite sarbatoritilor din ultimule zile si de azi.

Va pupic pe toate si va urez o zi placuta.
Multi pupici la buburuzeeeeeee


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ia sa vedem cat ma lasa tero la calculator.............

la faza cu atrasul atentiei de catre altii ca e copchilul despuiat sunt satula..si in special ele,tanti mai in varsta sunt responsabile cu gura mare,dar le spun toartei sa-mi atraga atentiaca lor le e jenadar ii las in pace sa vorbeasca si numai atunci cand insista cu comentariile(au falsa impresie ca nu am auzit) ma iau de viata lor

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

cris....intra fata hai pi plantaie si serveste-te cu cafea asta e, tre sa te obisnuiesti, mai ai si rateuri in armata
picky da-le in colo de fiare, bine ca nu are sotul nimic. profita de vreme ca de sapt viit se strica iar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Picky, imi pare rau de accident. Dar nu primiti nimic din asigurarea celui vinovat?4
Ma bucur ca de alt fel sunteti bine.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neatza......la doua....
Eu ii dau acum iaurt cu fructe..adica iaurt simplu,iin car amestec banana......branzica din lapte praf cu iaurt si banana,mar cu iaurt si o juma de biscuit....uraste tot ce e fainos....cereale,gris,,biscuiti.....doar de la heinz ii accepta...nu mai mult de jumate...carne de pui eco de la tara tocata cu cartof si iaurt,legume gratinate in unt cu carne si cam atat...nu are meniu fix,se plictiseste...uraste brocoli....
picki da` acolo nu e cu asigurare?
si eu trebuie sa fac armata...cedez nervos si sunt tare obosita....tare de tot...
A si eu am invatat-o foarte dezbracata....
fara caciula.....si fara haine groase...dupa baie ii usuc parul si gata

ta.iica3-u30ai para.0n.o
ic.....
Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

din categ....ce zic femeile cand sunt prinse asupra faptului:

Englezoaica:
<> Darling, daca ma anuntai la timp când vii acasa, s-ar fi putut evita aceasta situatie, jenanta pentru amândoi !....


Nemtoaica :
<> Hans, azi ai venit cu patru minute si patruzeci si cinci de secunde mai devreme acasa. Îmi datorezi o explicatie pentru asta !


Frantuzoaica :
<> Jean, ce bine ca ai venit ! Jaques e terminat, nu mai poate...



<>Suedeza :
Tu esti, Olaf ? Eu am terminat, ce-i drept, dar Sven ar vrea sa se mai distreze....Alatura-i-te si tu !


Rusoaica :
<> Ivane, tu esti ? În sfârsit, un barbat adevarat ! Înainte sa mi-o traga, asta n-a fost în stare nici sa ma ia la palme !


Evreica :
<> Itzic, tu esti ? Atunci, cine naiba e asta de pe mine ?


Românca :
<> Ioane, tu ma crezi mai mult pe mine, sau ochii tai ?


<>Unguroaica ( în timp ce sare din pat ): <>
Ioi, draga !...Nu fii suparat ! O platit înainte !


Cehoaica :
<> Pepa, nu te impacienta, drag#259; ! Tocmai am aflat c#259;, el e noul t#259;u #351;ef !...


Nevasta de secui :
<> No, dac#259; ai b#259;ut toata p#259;linca din cas#259;, eu cu ce era sa-l fi servit pe musafir ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Vad ca ne-am adunat aici numai mame ce-si tin copii dezbracati in frig si vant

Picky, imi pare rau de masina nu aveati asigurare? pe Stefi sa-i treaca receala si felicitari pt primul dintisor, e obligatoriu sa faci cinste
Iry, bravo pt somnic, se pare ca Reby e fetita cuminte
Andreea, straturile multe de hainute sunt avantajoase si pt cand e frig, e de preferat ca sa imbracam copilul cu mai multe hainute (minim 3) mai subtiri pt ca se creeaza straturi de caldura intre ele, decat cu una sau doua f groase. Asa, deci, mama inconstienta, sa tii copilul fara caciula Si eu ma uitam pe pozele din toamna ca cel mult avea gluga de la hanorac pe cap.
Cris, eu nu stiu ce fel de caciulita vrei, ma ajuti cu o poza sa-mi fac idee? Imi pare rau ca s-a lasat cu nervi mari la instructie, te inteleg
Carina, trebuie sa incercam sa imbracam copilul potrivit cu vremea inca de acasa sau daca nu sa ajustam greseala rapid, pana sa transpire, pt ca atunci se produc imbolnavirile Vara e clar, daca stam in soare are ceva pe cap
Mada, ce e cu tine, esti obosita?
Ema, bun bancul
Simina, nu ai facut azi prezenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

fetili, problema sta asa, aici asigurarea e obligatorie, iei masina, iei la pachet cu asigurarea, vrei nu vrei, faza e ca masia fiind zob orice i-ai face nu mai ai siguranta in ea...si hai sa zicem ca o da la facut.....nu aveti idee despre viteza cu care se misca belgienii sa faca ceva....asa caaa, mai bine iei alta, eu una asa as face....macar am si siguranta si ma scuteste si de nervi, stres si drumuri

Mergi la inceput