BIOGENESIS FERTILITY CENTER(14)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Ete ce v-ati aglutinat toate vineri.....ce sa-ti spun.....bine ca sunteti voi gramada....

Duminica nu seveste nimeni? Doar io?

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetelor.
Si eu am fost sunata, initial vineri la ora 14.30 imi era randul, dar nu pot ajunge vineri, asa ca sunt sambata la ora 9.00 programata.
Abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Buna fetelor,

Ma bucur sa vad ca va duceti atatea la intalnire cu dnii dr si c-o sa avem curand emotii si vesti bune.
Mi-au raspuns drele de la Biogenesis in legatura cu IUI ca sansele de reusita sunt de 20% si depinde de multi factori.

Astazi m-au sunat sa ma intrebe ce mai fac si le-am spus sa se sfatuiasca cu cei direct implicati sa platim fertilizarea in 2 transe macar, daca e cazul. Mi-a multumit pentru sfat.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Gata , am facut si EKG -ul. E ok
Diseara fac si eco mamara.
Maine am un alt set de analize de facut (gineco+sange).

Sper sa am un set cat mai complet vineri. Oricum ce era mai important (analize de Z2+ spermograma) sunt deja gata.

HSG e de un an, probabil imi vor cere sa o repet sau sa fac si histero/laparo. Vedem vineri.

De o saptamana alerg ca disperata ca sa fac analize.
Pentru cei care sunt abonati la CMU, un sfat: nu pronuntati FIV, infertilitate....Daca le spuneti asta...costa. Daca va duceti si faceti pe nestiutorii, ca vreti sa faceti analize sa vedeti cum stati...atunci e ok, sunt gratuite (daca sunt acoperite de abonament desigur).

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

ella - dar pt. ce faci ecografia mamara? Stiu ca se recomanda numai in anumite situatii. Daca nu ti-au spus medicii sa o faci, parerea mea este sa mai astepti.
Iar histerosalpingografia eu cred ca este ok.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Cata era in lista de analize obligatorii. Oricum nu am facut-o niciodata, probabil ca nu strica un check si pe acolo...

Mamografia am vazut ca este ceruta in cazuri selectate. P-asta n-o fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Io sunt programata duminica la ora 12, daca intereseaza pe cineva....

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Adevarul este ca si eu am facut-o in vara cand a decis goggy ca-s pe moarte si e musai sa fac vreo 15 mii de echografii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Ce-am facut?!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui goggy

Io sunt programata duminica la ora 12, daca intereseaza pe cineva....

6+
MTHFR 1298c hetero si mutatia protrombinica hetero



Tinem pumnii!
Mergi cu mama din dotare ??? cred ca le e dor grecilor de ea

Mergi la inceput