BIOGENESIS FERTILITY CENTER(14)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Hristos a Inviat

Ioana 112 iti multumesc tare mult. Am postat mesajul de ajutor peste tot. Esti o super draguta si inca o data multumesc



In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana112 spune:

Speranta 2008 ,cu mare placere.Si eu am facut inainte de Paste o serie de 7 sedinte de acupunctura la Dna Dr Andreescu . Ma pregatesc de FIV la Biogenesis in Mai . Voi mai incepe o serie de 7 sedinte inepand de saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Fetelor, fara intentia de a va supara, m-am apucat sa studiez problema acupuncturii, pentru ca de asta nu stiam. Si cum orice eventual ajutor trebuie luat in calcul, "am sapat" pe net fara niciun raspuns concludent. Site-uri cu studii pe sute de "subiecti" - mda, nu suna foarte bine dar asta am gasit acum - demonstreaza doar faptul ca s-a instalat o stare de relaxare, care bineinteles ca ajuta dar nimic mai mult. Referinte in engleza:
http://www.ivf1.com/acupuncture-ivf/
http://www.timesonline.co.uk/tol/life_and_style/health/article3327648.ece

Nu o sa ma lungesc, fiind , speranta2008 daca sufletul mi-ar spune sa fac asta, as face-o. Uneori instinctele bat medicina dar din pacate, la cate suntem la sectiunea fiv, se pare ca nu intotdeauna...

Voua, multa liniste si... HRISTOS A INVIAT!

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Fetelor, hai ca incet , incet ne revenim la program normal, asa dupa sarbatori.
Am bifat ultimele analize, peste 2 sapt fac histeroscopie, si sunt gata de lansare.
Azi am sunat la clinica. Luni probabil imi vine CM si eram un pic panicata ca nu stiam ce pastile sa iau. Mi-au recomandat Yasmine. Le-am batut un pic obrazul ca nu au sunat pana acum sa zicem ca a fost pastele

va si va astept cu vesti sa mai animam subiectul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna

Ioana - am sunat, am vorbit..trebuie doar sa ajung la cabinet.
iti tin pumnii sa fie cu reusita!

Oria 77 - eu am pitic pe creier...ma gandesc de ceva timp si acum m-am hotarat...Eu zic ca ajuta...

adrianaady - trebuie sa fii optimista si puternica ca asa vei reusi.

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetelor,
Dupa vreo doua zile cu emotii ca nu vroia sa vina menstra, azi s=a intimplat minunea....asa ca diseara dam drumul la stimulare....
Sunt f fericita , dar mai ales ff optimista si cred ca totul va fi perfect.
Catalina multi multumesc pur si simplu, stii tu de ce
Goggy fata gravida . Am si eu o mica rugaminte pt tine, stiu ca tu iei medyn, imi poti spune ce cant de b-uri are sau imi trimiti prospectul pe mail.... cum iti este mai usor. Merci
Mult noroc tuturor indiferent de luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Bravo Aditule!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Adriana , scuze pentru intarziere, nu am avut deloc timp sa intru pe forum zilele astea. Compozitia medynului e vit B12 0.5mg, vit B6 25mg si ac folic 2.5mg

Bafta multa cu stimularea, tin pumnii!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fete dragi.
Catalina
Goggy nu-i bai dragutza mea, m-a ajutat Fireyes cu un raspuns prompt de vineri, asa ca o rezolvai repede. Multumesc frumos oricum. Tu cum te mai simti?
Eu am fost la prima eco azi si vin cu vesti bune, am 11 foliculasi, cei mai mari sunt pe dreptul, care e mai harnicut de felul lui, dar sunt convinsa ca va veni si ovarul stang din urma si il va ajunge.
Tamitu multumesc, multa bafta si tie
O zi buna fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bravo aditzule, la mai mare si recolta bogata. Noi suntem pe baricade cu pumnii stransi.



Mergi la inceput