BIOGENESIS FERTILITY CENTER(14)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Goggy , merci Tu ai facut-o cu anestezie totala? Cu ce medic? Cumva cu Albu?
O sa sun si eu oricum la Medlife sa ma interesez.

Am mai auzit de Sanador - dr Mihailescu , voi suna si acolo sa ma interesez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Eu am incercat cu locala dar nu am rezistat, am facut o criza de spasmofilie de la durere si mi-au facut generala imediat. Cu Deliana Predoi, nu cu Albu.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Sarah, te rog mult, daca ne citesti, sa-mi raspunzi si mie la intrebarea de pe PM. O pun si aici, in caz ca nu te loghezi: Ce tratament ti-au recomandat grecii pt NK-uri marite? Cat ti-au iesit nk-urile?
Mai are cineva care merge la ac. clinica problema asta?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ella multumesc de urari si tie la fel iti doresc
Eu am facut histero la medlife cu albu, am fost f multumita. Am descoperit niste polipi pe care i-a curatat. anestezie locala, cu putine dureri din cauza polipilor, dar a meritat.
Cocolyso bravo si tie si mult noroc pt iunie
Eu ce sa va istorisesc, ma inhib pe zi ce trece, deja sotul e profesor la injectat(cred ca ii face si placere intre noi fie vorba), astept cm de paste si apoi sa nu il mai vad mai mult de un an jumate
Un mare pupic pt Catalina
Goggy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Mi-am facut si eu programare, la sfarsitul lui aprilie, cand revin domnii doctori in tara. Asa ca, ma strecor printre voi si mi-e frica sa si sper ca anul acesta o sa am un pui! Am fost la o discutie initiala cu dna doctor Balea - painea lui Dumnezeu femeia aceasta - si desi ma dusesem cu sufletul zob am plecat din clinica zburand cu inima usoara!

Povestea hidrosalpinxului meu am scris-o aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138247&whichpage=19

Ideea este ca in noiembrie 2010 s-a reformat pe trompa stanga si am citit nopti in sir pe forumurile din state. 2 solutii: 1. ENORM de mult sport! 2. Scot trompele. Am ales-o pe prima, m-am apucat de sala, muncesc ca un caine, uneori cu niste dureri pe care fetele cu hidro le stiu, cu siguranta! Dar in martie, la eco, surpriza a fost imensa: trompele perfect curate - nefunctionale ca deh, asta e, dar fara lichid in ele. Bonus: 8kg mai putin si o tonifiere zdravana.

Acum am sanse bune la fiv, va devorez posturile si recunosc ca inca oscilez intre Polisano Sibiu si Biogenesis. Cred ca totusi raman la varianta grecilor si revin cu detalii! Voua, tot binele din lume, sper sa ne ajute DD sa ni se implineasca visele!

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Oria - bine ai venit si sedere cat mai scurta iti doresc.
Daca te putem ajuta cu ceva, suntem aici , pe pozitii .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Buna seara,

Am o intrebare daca ma puteti ajuta: analizele hormonale musai trebuie facute in z3? Nu merg facute si in z2? Va intreb pt ca menstruatia mea se incapataneaza sa intarzie dupa laparo :( si in w-end fiind Pastele nu am unde sa-mi fac analizele, nu se lucreaza.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Daca nu ai nici o alta alternativa fa-le in z2.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Daca nu ai nici o alta alternativa fa-le in z2.

Catalina





Multumesc Catalina. O sa le fac in z2 daca am noroc sa vina menstruatia maine. daca nu, va trebui sa le aman pt ciclul urmator. asta e.

O seara buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Paste fericit!

Mergi la inceput