Fulgusori Nov-Dec2009(42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

evy30 succes la vaccin si fara reactii dupa.


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Laurairina eu zic sa iesi din butoi, cred ca toate care avem credite la casa trecem prin ce treci tu, dar daca avem acoperis deasupra capului, avem si lipsa de bani..ce sa-i facem??????
Uite, ca sa te mai linistesti asa, eu am casa din ian 2008 si nu este inca terminata...mai am de facut o gramada in ea, dar incetisor..in timp, ca altfel nu as mai avea ce pune in gura...
Si eu am trecut prin ce treci tu acum, dar te vei obisnui cu situatia, se vor gasi si situatii salvatoare, momente prielnice sa puteti face ceva in casa...si impreuna veti reusi! Important este ca voi sa fiti sanatosi si sa va intelegeti!
Aaaaaaaa si sa stii ca fetele au dreptate, incet, incet ai sa reusesti sa-ti faci timp si pentru lucrat acasa...si cum tu esti foarte talentata, sigur ai putea sa-ti rounjesti veniturile. La modul cel mai serios! Si asta este o afacere, ai putea sa-ti faci reclama pe tot forumul asta si sa vezi numai ce banuti frumosi ai face...hai ca deja te invidiez

RamonaC..offfffff pentru micutul Domi, sa prinda puteri repede, repede si sa se intoarca acasa sanatosi. Doamne Ajuta!

Alinis25 aseara am incercat prima data cerealele..si nu as fi stiut sa-ti spun daca ii plac sau nu, acum la 10:15 i-am facut o portie de cereale...si le-a mancat foarte bine, chiar nu-si lasa timp sa rasufle cum trebuie... semn ca-i placeau...dar...poate ca-i era si foame...
Cum am mai spus, eu nu am vrut sa incep acum..dar daca cerea san la 1,5 - 2 ore?????
Are 4 luni si jumatate, cred ca este ok.


Cand se trezeste, iesim putin la aer.

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Lavi, multumim de articole


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

lili, david numai pe burta doarme de cand s-a nascut si ii cam chelios peste tot, mai are doar asa un ,,rand'' de par de un deget la ceafa, asa de la o ureche la alta, in rest, par mic mic care acuma creste...


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Neatza!!! E inca dimineata nu???
Pe langa faptul ca Andra s-a trezit din 2 in 2 ore...am mai dormit si stramb...ma doare spatele de parca as fi descarcat un camion..si ma mai doare si o ureche.
La multi ani TINONINO!!!
La multi ani srabatoritilor de azi!!!
Nici noua nu ne-a spus medicul nimik legat mancatul in urmatoarele 2 ore de dup vaccin.
Laura nici eu nu pot sa-mi imaginez inca cum un bebelush poate cadea din pat in 5 sec de neatentie... inca o las pe marginea patului..pana o sa o patesc ..probabil
O alta chestie ciudata...e ca in 2 min ajunge pe diagonala in atut..si asa doarme... eu o pun pe lungimea patului si in 2 min picioarele sunt la bare iar capul unde l-am pus.
Fetele din Iasi scoateti azi bebe afara??? ca de pe geam eu vad ca bate vantul..
Va pupik pe toate si sa aveti o zi buna!!!

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Evy - succes la vaccin !

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

Hello!!!!

La multi ani Tinonino!!! iti dorim multa sanatate si zile frumoase alaturi de cei dragi.
La multi ani si fulgusorilor care implinesc lunite azi!!!

Duminica puiul meu a facut trei lunite. suntem tare fericiti si grasani, avem 6200 gr. si ne place sa dormim numai in brate... va dati seama ce dureri de spate am...

RamoC va dorim sanatate multa ne gandim la voi si ne rugam sa va faceti bine repede.
Stephy iti trimitem un -ic si o imbratisare, sa treaca repede cotul.
Lavi felicitari pentru somnic, incet, incet Rareshu va intra intr-un ritm mai normal de somn.
Andre frumos mai povestesti tu de minunea ta! felicitari pentru intoarcerea la servici!
Tina bun venit! vazut pozici cu o familie tare frumoasa si tanara.
Dankutza Cezarica este o dulce. nu te mai necaji... a luat bine in greutate, important este sa fie sanatoasa.
Laurairina pupam mamica obosita si Rechinasha agitata.

Camelia fericita de David Cristian ( 14 dec. 2009)
http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Camelia86#5422213404336909346

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

strumfy - noi cred ca vom iesi putin.

laura - nu te grabi cu diversificarea.

si pe mine ma trezeste printesa cam la 2-3 ore noaptea, insa prefer asa decat sa bag completare sau alte alimente. vorba Dianei, mancare va manca toata viata, cu laptele de mama nu se mai intalneste...

tinonino -



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neata, dragelor!
Scuzati absenta, a fost motivata, am avut de munca ceva si azi scap!
nu ca as fi foarte vorbareata

Mi se rupe inima cand vad cate mamici bolnavioare avem si mai ales pitici!
O imbratisare calda tuturor sa se faca bine!

Monis, ma bucur pt tine ca au aprobat dosarul asa cum ai calculat. Inseamna ca si la mine va fi ok, caci am depus adeverinte ca acelea pe care mi le-ai trimis si in plus o adev de la financiar (care, vad, ca nu trebuia...ma gandeam eu ca sunt ciufute astea de pe masina de paine)

Lili mie mi-a dat un nr de inregistrare, dar fii pe pace ca mi-a zis ca daca am pb si sun in hambarului nu imi foloseste nr de inregistrare, sa zic numele si data depunerii... Sanatate multa!

Dankutule, lasa gandurile negre, fata ta gingasa e perfecta! Ma intreb, acest Capraru ce inaltime are??? Sa creasca el cu 3 cm in a doua luna! A mea a crescut cu 5 cm in primele 3 luni! Dar si sotul meu are 2 m!

Lylyana, dar de ce de 3 ori pe zi batista? Asa de mult ii curge nasucul?

Doris, La multi ani fericiti!
Scuze de intarziere

Pup tare pe Stef sa ii treaca repede, repede durerile si sa isi alinte puii!

Pup tare si puiul Dominic! Sa treaca toate relele si sa nu mai aiba vreodata nevoie de spital! Si pe mami Ramo pupam sa treaca usor peste probleme!

Tina, bine ai venit la noi!

Lauriciule, capul sus, trec ele toate si ramai cu apartamentul si masina Si eu am rate de nu ma vad, cat sunt eu de mare...

Cristina, sanatate multa!

Camy, sa ne tii la curent cu evolutia puiului. cum ii merg cerealele!


Ionela, pup pe Mihnuta sa nu aiba reactii de acum incolo!

Multumim de urari!
Mare cinste tuturor mamicilor si piticilor! Natalia a facut 4 lunite la ora 11! Abia luni facem vaccinurile.

La multi ani, Timotei!
La multi ani, Giulia!
La multi ani, Yarina!

La multi ani, Tinonino!!!!

Evy, tin pumnii la vaccin! Sa fie fara reactii adverse!


Pup fulgimea scumpa!

Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

spunem si noi neata ca ne-am trezit la 10:30.
dupa vaccinul de ieri bebe nu are nimic.
l-am facut pe cel de stat ca si la doua luni.
aseara i-am dat preventiv eferalgan sirop si mi l-a varsat.
a dormit de la 23.00 la 05.40 a papat s-a culcat langa mami de data asta si s-a trezit pe la 10.30 de a papat iar.
ne-am jucat putin si acum dormim iar.

mami de bebe stefan (15.11.09)

Mergi la inceput