Fiv in Ungaria 96

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

mami_vreau, adipapazi,, ce faceti? mai dati-ne vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Sa stiti ca de azi dimineatza ma tot uit sa vad cine mai scrie p'aici, daca mai cunosc pe cineva, care mai e sau si sunt cam putine fete cunoscute pentru mine. Sa zicem ca sunt din cele "vechi" si o spun cu mandrie pentru ca eu mereu eram cea mai noua, incepatoarea.Eu am reusit sa finalizez adoptia, deci sunt oficial mamica si se pare ca voi fi 2Xmamica pentru ca sunt , natural si trebuie sa recunosc ca nedorit si neasteptat (din fereala).


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie


Felicitari!!!
Deci se poate si asa. Sarcina usoara! Va iesi soarele si pe strada mea
MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(3s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Zapp Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(3s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Samira embrioni lipiciosi ( mai ales ca ai pus si glue) si pregatim pentru 29. Drum bun la intoarcere. Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(3s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Atena bun venit si sedere cat mai scurta la acest capitol. Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(3s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Cris FELICITARI !!!!! Ce ma bucur pt voi.
Vezi nu degeaba spuneau multi ca atunci cand nu te astepti t-i se intampla. Sa dea DD sa ai o sarcina usoara si niste copii sanatosi , cuminti si fericiti.


in asteptarea unui ingeras


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

atena...bine ai venit.
sedere cat mai scurta la acest capitol...si bafta maine la punctie.

clara...l-am zapacit rau pe doftoras...l-am asasinat...nici vacanta nu i-a priit amaratu...eu am fost cea care am insistat sa mergem cu ei pana la blasto,e adevarat...insa le-am spus ca ultimul cuvant il vor avea tot ei...asadar...daca cei la laborator imi spuneau ca nu mai poti fi lasati mai departe si pace...cedam si ii transferam cand spuneau ei.
a fost probabil riscul pe care am fost dispusa sa mi-l asum personal...iar cei de la laborator-evident in baza materiei prime de care dispuneau...au decis ca pot da curs nebuniei mele.
oricum...incepand cu ziua 3 de diviziune celulara...am fost in permanenta in stand-by...cu telefonul pe langa mine...si puteam primi in orice moment telefon de la embrioloaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandica spune:

Cris FELICITARI!!!! Am citit mesajul tau de mai multe ori pentru ca nu mi-a venit sa cred! Bravo mamico, ai facut-o si pe asta! Sa ai grija de tine si de micuti si stii ca ne bucuram sincer. Mii de pupici si .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

adipapazi
Multumesc !
Bafta multa vineri la punctie !
samira
Sa ai niste embrioni lipiciosi , lipiciosi !!
Multumim de informatiile referitoare la cazare si transport.
mami vreau
te asteptam cu cele mai bune vesti.
zapp

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Samira draga,
sa ai embrionasi viteji lipiciosi! Eu am facut FIV la Viena dar v-am urmarit si pe voi, mai ales ca erati tare simpatice cu transmisiile voastre in direct!
Vroiam sa te intreb - ce fel de progesteron injectabil faci tu? Faci zilnic, intramuscular? Eu da, si nu-l suport asa de bine, desi injectia e OK, scurta si nu prea dureroasa, asa ma doare apoi locul injectiilor, si am facut mici noduli acolo Na, ca si eu am vrut, daca asta mi-a trebuit acum ce sa mai fac...
Pupaturi la toate unguroaicele

Pisuc Mic

Mergi la inceput