Fiv in Ungaria 96

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, ma intereseaza si pe mine deca la Budapseta, in ziua ET se fac injectii cu progesteron...

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mamivreau felicitari pt eroul tau. Doamne ajuta!!!


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Mami, felicitari pt puiutul tau si sa fie tare, tare lipicios!
Spune-mi te rog,la cate zile ai facut tu ET, la 3 zile? Embrionul avea 8 celule la 3 zile? Ce scor ti-a spus ca are? Eu am ramas un pic nelamurita in problema asta la FIVul trecut. Embrionul meu avea numai 4 celule in a 3a zi dupa punctie (miercuri am avut punctia si vineri ET), mi-a zis PK ca este de calitate f.buna {NU a precizat scorul care se foloseste la noi -A,B}si i-a facut AH. Asta ar insemna ca de fapt nu era prea bun??? Ar fi trebuit sa stiu pt ca nu as mai fi facut poate ET... Eu am vrut sa-l punem in stadiu de blasto sau oricum dupa 4 zile de la punctie {cum se socoteste de fapt varsta embrionului, din ziua punctiei sau a doua zi cand se fertilizeaza??), dar PK mi-a spus ca cel mai bine se dezvolta in mediu intrauterin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Speranta , tare mult mi-as fi dorit sa ne vedem marti, dar nu cred ca avem cum. Eu ajung luni noapte in Bucuresti si marti dupa masa plec spre casa, ca miercuri trebuie sa fiu la servici. Voi marti dimineata cred ca lucrati asa ca....o lasam pe data viitoare. Bafta luni la beta, sigur va fi bine
Samira, bine ai ajuns acasa, cum a fost drumul?
Adi....tu ai ramas singurica? Ce stii de puiutii tai, si-au facut de cap prin laboratoarele clinicii?
Mami Laura , felicitari pt embrionas, e unul fortzos , sa ramana la tine in burtica 9 luni. De ce te gandesti la deja urmatorul FIV? Trebuie sa gandesti ca asta e ultimul sau daca te gandesti poate pt al 2 lea copil. Cum ai reusit si l-ai convins pt PK sa puna embrio-glue? Drum bun spre casa, sa ajungeti cu bine toti 3

Pup toate fetele si bafta celor care sunt in linie dreapta acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

adria42,
ziua punctiei e ziua 0, deci tu ai facut transferul la 2 zile, nu la trei. Embrionul la 2 zile are 4 celule, la 3 zile 8 celule. Deci a fost ok din punctul asta de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

mami_vreau, astept vestea cea mare de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

adria, pk alege caile cele mai sigure si mai bune pt noi. in niciun caz nu alege optiuni comode pt el.
in al doilea rand, daca el a ales sa il puna la z2-3, inseamna ca nu a vrut sa riste sa il piarda pana la stadiul de blastocist. de obicei, se merge la blasto cand ai multe ovo de calitate, ca sa nu ramai fara niciunul. multe fete au pus la z3 si li s-a prins si am mai auzit-o p-asta cu "cu cat mai repede in uter, cu atat mai bine pt embrioni", deci nu te-a mintit. ai incredere in dr!

fetelor, 4 fertilizati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

am fost cu mami_vreau la shopping toata ziua!

atena 77, ce faci? te-ai fertilizat? cand ai ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sonya, suntem cu mami_vreau. pupici, te asteptam marti cu esti bune. tinem pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ma fetelor, de ce se ia aspenter?

Mergi la inceput