Fiv in Ungaria 96

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna

AdiPapazi - sper ca esti ok dupa punctie.

MamiVreau- cand iti iei fetita si baitelul acasa?

Sonya - daca ai timp, poate ne vedem marti. Pup si bafta la Albu!

Felicia- am disparut ca am avut multe pe cap. GATA ...nu ma mai streze din cauza sefului...sa vad cat ma tine

Sami- te pup si te asteptam acasa.

LidiaDiana- ce faci? Cum te simti?

Eu voi face testul luni. Sunt putin ingrijorata, de cateva zile am o sangerare usoara. (de 2 zile) Parca astazi e mai mult...Are o culoare ciudata...
sper sa fie bine

Mairis- tu ai scris ca ai avut o sangerare. Poti sa imi spui in a cata zi? pleaseeeeee.


In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:


laura are un embrion de 8 celule de TOATA frumusetea, manca-o-ar mama pe ea!!!!! Sa stea acolo inca apr 9 luni!!
yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

am scos galeria pentru Laura : FELICITARIIIIIIIIIII



In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

bravo,speranta !!!! asa te vreau!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!
Sami probabil ca esti pe drum. Drum cat mai usor si sa ajungeti cu bine acasa. Ai grija de bb-ii din burtica!
mami_vreau Doamne-Ajuta! este o vorba: unul dar bun.
Adi cate ovocite ai? Ai facut punctia, nu?

Va pup pe toate si Doamne-Ajuta sa fie bine pentru toata lumea!

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

aho, aho, m-am intors de la punctie:
6 fol, 5 ovocite, asteptam sa vedem cum se prezinta maine.

speranto, am pus vocativul cu O ca ma superi, nu stii ca PK a zis ca orice sangerare nu-i nimik rau?auz ca te duci duminica in parc, las ca te inveseleste samira!
una speciala pt tine, off topic, sa te mai deconectez: pe colega de banca a mamei mele o kema speranta, iar mama nu pute tine minte numele. in fiecare zi o intreba, in fiecare zi venea pe drum de la scoala zicand: speranta, speranta, speranta... si tot uita. prin decembrie abia a reusit sa tina minte.

sonya, bafta la albu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

jurnal de stiri:
sanira e pe drum, a plecat dupa-masa.
mami_vreau se afla la 25 de cm de mine, impartim un film si un snitel de curcan, plus impresii. asteptam sa ne fie adus un pepene.
eu mai vroiam sa va adaug ca v-am lasat 2 reviste (elle si marie claire) sa aveti ce citi dupa punctie. scormoniti intre revistele unguresti, ca aveti ce citi!
va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi
eu mai vroiam sa va adaug ca v-am lasat 2 reviste (elle si marie claire) sa aveti ce citi dupa punctie.



Multumim!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

laura e la pat,rasfatata de sot, va/ne pupa pe toate, maine se pune in miscare!
o seara placuta, si pt fete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008

buna

Eu voi face testul luni. Sunt putin ingrijorata, de cateva zile am o sangerare usoara. (de 2 zile) Parca astazi e mai mult...Are o culoare ciudata...
sper sa fie bine

Mairis- tu ai scris ca ai avut o sangerare. Poti sa imi spui in a cata zi? pleaseeeeee.


In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)


Eu am avut un firicel de sange roz-rosiatic in ziua a 2-a, seara, dupa transferul de blasto. Era nidatia.
Dar fixarea propriu-zisa a embrionului este un proces care dureaza cateva saptamani. Nu mai tin minte exact cand este fixat complet, insa acest proces poate produce usoare sangerari, de culoare roz-rosiatice sau maronii.
Sangerarile nu sunt neaparat "rele"! Iti tin pumnii!


Irina, +6

Mergi la inceput