Fiv in Ungaria 96

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Adi multa bafta maine! Eu fac la Sibiu cu dr Ispasoiu. Sunt hotarata sa merg mai departe indiferent cu cati foliculi...cred in sansa mea si nu-mi garanteaza nimeni ca peste cateva luni voi face o 'plantatie' de foliculi. Totusi crestem in varsta, am FSH mare, ovarul stang e la furat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Adinuto maine e ziua ta. Am baut o bere pentru tine (2!) iar maine o sa fiu cu pumnii stransi. Sper ca au fost ok analizele de astazi. Te pup si iti tin pumnii tare, tare! Sunt convinsa ca o sa fie totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

mami_vreau multumesc pentru urari, bafta maine la ET, sa iasa cu; poate ne vedem zilele astea pe acolo
adipapazi: bafta si tie maine! stiu ca am vorbit langa cabinetul lui PK; la mine s-a derulat ok azi, am suportat bine anestezia si inca o data am admirat profesionalismul cu care lucreaza ei aici /vs/ ce se intampla in Romania. Astazi mai erau la Kaali 3 cupluri de romani (unul sigur la 1a vizita), daca printre ele se regasesc i fetele de pe forum, va urez BAFTA!!!
miro_bv: pentru teste avansate de genetica, iti recomand un laborator din Bucuresti (link: http://www.geneticlab.ro/). Te sfatuiesc sa ii contactezi, acolo i-au facut unei cunostinte analize care la Synevo nu se fac.
sami: si eu te sfatuiesc s urmezi indicatiile lui PK (la Utrogestan e specificat sa nu se depaseasca doza de 600 mg/zi plus ca e specificat ca "in toate cazurile doza pentru o data sa nu depaseasca 200 mg progesteron")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

andradaP, foarte bine ca ai baut bere. stiu ca imi faci galerie puternica
am fost azi la PK sa fac sangele si mi-a zis ca ma suna daca e ceva rau. n-a sunat, deci e bine. oricum, ii zisesem: Don't dare to call me, I don't want you to! radea si el si mi-a dat meeting la egg retrieval.

am stat cu fetele la taclale toata seara, ca acum stam si noi la helios.am devenit si noi fiii soarelui!
fug la nani, te tin la cutent cand ajung acasa, dupa ora 1.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

io n-am plecat inca...pe la 1 vine frate-meu...asa ca bantui in asteptarea lui...cre' ca mai prind si masa de pranz cu proaspat punctionata adina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Citat:
citat din mesajul lui samira33
...si mi-a mai dat azi un Ovitrelle...ca am progesteronul cam mic.


Samira cum adica ti-a dat ovitrelle ca ai prog mic? O fiola intreaga ai facut dupa ET?
Felicitari pt blasto!!


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)




Fetelor, atat dipherelinul cat si ovitrelul( sau pregnylul) nu fac altceva decat sa dea un "shut" ovarelor sa secrete progesteron .
Sunt mecanisme diferite, insa rezultatul punctual este acelasi.

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Goldi, felicitari pt carucior! Ai o semnatura minunata!


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Buna dimi!

Mami vreau, de azi ai BB la purtator! Succes si sa ramana 9 luni!

Adipapazi, punctie fara probleme.... Pupici!

Samira, drum bun spre casa!



Irina, +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

Buna fetelor !!!

Sunt noua pe acest forum dar va citesc mesajele de mult.
Dar din pacate sunt "sora de suferinta" cu voi si am nevoie de niste informatii.
Am 2Fiv nereusite la Deberecen si 1Tratament intrerupt ptr ca organismul nu a raspuns.
Rugamintea la voi ar fi(in special ptr cele care au incercat la Budapesta)
-ce tratament ati urmat inainte de punctie si dupa transfer(detaliat daca se poate)? stiu ca este diferit de la o persoana la alta.
-a avut cineva in tratament progesteron injectabil ?
-ati avut dureri de spate si de burta dupa transfer? eu da de fiecare data iar dr spune ca nu stie de unde pot fi aceste dureri.
-cate ovule ati avut?
-exista cineva la clinica care contra cost poate traduce din maghiara in romana?

Poate par aceste intrebari aberante dar numai stiu ce sa fac:sa merg ptr al 3 fiv tot la Debrecen sau in Budapesta?
Vreau sa vad daca in mare este aceelasi protocol.


Va multumesc mult,anticipat ,ptr raspunsuri !!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura, hai cu vesti bune, cum a fost ET?
Adi, succes la punctie!

Sami, te asteptam cu beta mare! Sa ai grija de mititei, sa nu te agiti prea mult (stiu ca tu nu ai rabdare sa stai...)!

Mergi la inceput