Ionela,o fetita de doar 4 ani......

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Cazul a fost adaugat la Bazar.
Toti cei care vor sa ajute in acest mod, sunt rugati sa contribuie cu produse pentru Ionela.

Solicit www.taraluiandrei.ro/orasul-tau/voteaza-proiectul-lunii.html" target="_blank">voturi pentru un proiect inedit, se numeste www.taraluiandrei.ro/orasul-tau/proiecte/cu-soarele-la-picnic_237.html" target="_blank">Cu Soarele la picnic si vrea sa promoveze dispozitive de gatit care functioneaza cu energie solara, dispozitive despre care sustine ca sunt si usor de construit. Daca aveti disponibilitatea, va rog dati mai departe. Pentru curiosi, pe www.termo.utcluj.ro/picnicsolar" target="_blank"> site-ul proiectului exista si filmulete cu astfel de dispozitive.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Iti multumesc frumos Alexandrina ca ai adaugat si cazul Ionelei la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiusca spune:

Doamne prin cate a putut sa treaca ac copil
M-a impresionat foarte mult cand am citit cazul ei ,poate nici un om mare nu putea sa reziste la cat a rezistat ac.sufletel.

Sper din suflet Mihaela sa puteti strange banii ,sa puteti pleca cu fetita la tratament.
Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Ieri am sunat la oftalmologie si ne-au programat cu Ionela , miercuri 24-03 pentru control.Sper sa fie bine si sa-i sa nu-i mai creasca tensiunea la ochisori.Am mari emotii pana miercuri.
Ma rog la Dumnezeu sa ne dea vesti bune doamna Doctor




BAZAR GENERAL PE DC
AJUTATI-O PE IONELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

sa va dea bunul Dumnezeu sanatate si putere!

am donat si eu 100 de roni din cont Gavris Mihai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Multumim frumos pentru suma donata si va doresc numai bine




BAZAR GENERAL PE DC
AJUTATI-O PE IONELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Mikaela, iti doresc din tot sufletul multa putere si multa sanatate fetitei tale...cuvintele sunt atat de sarace...
ati incercat sa cereti niste sponsorizari? Niste donatii de la institutii mai mari? Un ajutor material pentru acea bicicleta?
Nu te lasa, bate pe la toate usile, insista pana nu mai poti. Pana la urma trebuie sa dai de cineva care sa va ajute.
Pe la televiziuni ai vorbit?

Multa sanatate, multa, multa

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Am trimis Andra ,zeci de email-uri ,la ziare,televiziuni peste tot,dar deocamdata sunt numai promisiuni.Chiar de nu voi putea pleca cu ea in Germania ,poate putem strange banii sa-i putem lua bicicleta ,macar una second-hand.Ne-a spus cineva din Germania ca acolo se gasesc si la 2000eur la mana a doua.Avem nevoie de acea bicicleta ,pentru ca nu prea mai putem pleca cu ea la sanatorii ,la recuperare ,avand sistemul imunitar f.slabit,toti microbii ii "aduna "de pe acolo.Ultima data cand am fost , mi-a facut o enterocolita de a tinut-o vreo 3 sapt ,cu regim cu tot.Anul trecut cand a fost in coma ,tot de pe acolo a luat un microb de mi-a facut infectia aceea puternica si intrat in coma.Acum am gasit aici la noi un cabinet particular unde ii facem si kinetoterapie si logopedie.Deocamdata ii facem doar de 2 ori pe sapt kineto si de 2 ori logopedie ,pentru ca e putin cam scump.
Este greu ,dar noi speram sa trecem peste toate cu bine.
Oricum eu vreau sa va multumesc tuturor care sunteti alaturi de noi si ne sustineti



BAZAR GENERAL PE DC
AJUTATI-O PE IONELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Mihaela, dar sedintele de logopedie nu le poti face si gratuit? Nu vreau sa par ca picata din luna, dar la noi exista un centru logopedic general sa-i zic asa pentru scoli si gradi (plus ca la fiecare gradi/scoala e un logoped) si e gratuit. Si am vazut si copiii cu probleme mari acolo. Dar din ce ziceau parintii, au vorbit cu logopedul si au fost indrumati si catre logopezi pensionari, sau alte persoane pregatite si lucreaza in particular cite alte 2-3 sedinte pe saptamina, si toti vorbeau de preturi modice de 10 lei sedinta. Plus alte 2 sedinte gratuite la centru.
Poate ai noroc si gasesti si la voi in oras asa ceva ca fiecare banut conteaza.
Sanatate multa si progrese vizibile!

mamica lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Nu Ana ,aici la noi la centru unde se facea logopedie ,acum nu se mai face si trebui sa mergem la un cabinet particular,unde numai o singura sedinta costa 45 lei.M-am interesat peste tot dar aici la noi nu mai este nici un centru gratuit.Si kinetoterapie ii facem tot particular,pentru ca fata care lucra cu Ionela a plecat de la centru si a mai ramas doar o fata care lucreaza cu 60 de copii pe luna si nu ne mai poate lua si pe noi .A mai mers pana acum cu ea la sanatorii de recuperare ,dar acum nu prea mai vrem sa mergem,ca asa cum am mai spus se imbolnaveste foarte repede si niciodata nu am putut sta mai mult de 1 -2 sapt .Din toamna va merge la o gradinita speciala si acolo am inteles ca i se va face si ora pe zi de logopedie.



BAZAR GENERAL PE DC
AJUTATI-O PE IONELA

Mergi la inceput