LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**178**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cu mancarea stam binisor adica mananca cereale dimineata, fructe cand se trezeste, la pranz piure + carne/ou si dupa amiaza iaurt+branza

Singura problema e ca se plicitseste la masa si trebuie sa-i dau tot felul de unelte de plastic ca sa aiba ocupatie in scaunelul ei
Si am observat ca mananca cel mai bine in prima parte a zilei, seara de abia daca are chef de iaurt, asa sunt manechinele nu manaca dupa 18



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Cand e rost de plimbareapar si eu noi mergem oriunde...sot a fost la Sighisoara si i-a placut...La multi ani tuturorRevin ca mi se arde mancaricamami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

gaza

intrebare pt bautorii de Humana: gasiti undeva lapte praf junior, de 12+????
eu am gasit o singura data si gata. era super bun la gust.


25 martie 2009



In catalogul " primii 3 ani" de la SensiBlu vad ca e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Cand e rost de plimbareapar si eu noi mergem oriunde...sot a fost la Sighisoara si i-a placut...
La multi ani tuturor
Revin ca mi se arde mancarica

mami de Silvia Ioana



Ma gandeam eu ca ne vedem

Ce gatesti bun ??


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Sa nu ma certati dar eu citesc mereu si admir pozele, filmuletele, tot numai ca de scris nu apuc din motive de Piti indragostit de tastatura. cum aude tzac-tzac vine, se urca pe mine, maraie...asa ca renunt. si cand doarme, se gasesc altele de facut.Inspirata de Bianca, astazi mi-am trimis si eu sotul cu Piti singurei cu masina la plimbare. bine, numa` pana-n centrul orasului la o curatatorie, cale de cateva minute, dar am zis sa incep cu putin. n-a avut copilul meu niciun stres, nu a marait, nu a urlat, nu s-a dat jos din scaun.pai, cand e cu mine....ba sta, ba nu sta, ba pe geam, ba mancam, pe aceeasi distanta zic.fug, sa culc copilul mic. cel mare doarme de o jum de ora.mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bine, nu te certam dar asteptam niste poze recente cu Piti



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Sa nu ma certati dar eu citesc mereu si admir pozele, filmuletele, tot numai ca de scris nu apuc din motive de Piti indragostit de tastatura. cum aude tzac-tzac vine, se urca pe mine, maraie...asa ca renunt. si cand doarme, se gasesc altele de facut.

Inspirata de Bianca, astazi mi-am trimis si eu sotul cu Piti singurei cu masina la plimbare. bine, numa` pana-n centrul orasului la o curatatorie, cale de cateva minute, dar am zis sa incep cu putin. n-a avut copilul meu niciun stres, nu a marait, nu a urlat, nu s-a dat jos din scaun.pai, cand e cu mine....ba sta, ba nu sta, ba pe geam, ba mancam, pe aceeasi distanta zic.

fug, sa culc copilul mic. cel mare doarme de o jum de ora.

mami de Silvia Ioana



putin cu putin se face mult.
Eu cred ca copiii stiu ca tatii nu au tzatze, nu prea sunt in stare sa le dea sa manance, nu prea au rabdare...asa ca isi baga picioarele, nu mai cer nimic, isi fac de lucru cu ale lor si se culca.

Apoi taticii zic ca s-au descurcat de minuner si nu inteleg de ce ne plangem noi, dar uneori nu au in vedere ca copchilu' il primesc mancat, baut, schimbat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Sa nu ma certati dar eu citesc mereu si admir pozele, filmuletele, tot numai ca de scris nu apuc din motive de Piti indragostit de tastatura. cum aude tzac-tzac vine, se urca pe mine, maraie...asa ca renunt. si cand doarme, se gasesc altele de facut.

Inspirata de Bianca, astazi mi-am trimis si eu sotul cu Piti singurei cu masina la plimbare. bine, numa` pana-n centrul orasului la o curatatorie, cale de cateva minute, dar am zis sa incep cu putin. n-a avut copilul meu niciun stres, nu a marait, nu a urlat, nu s-a dat jos din scaun.pai, cand e cu mine....ba sta, ba nu sta, ba pe geam, ba mancam, pe aceeasi distanta zic.

fug, sa culc copilul mic. cel mare doarme de o jum de ora.

mami de Silvia Ioana



putin cu putin se face mult.
Eu cred ca copiii stiu ca tatii nu au tzatze, nu prea sunt in stare sa le dea sa manance, nu prea au rabdare...asa ca isi baga picioarele, nu mai cer nimic, isi fac de lucru cu ale lor si se culca.

Apoi taticii zic ca s-au descurcat de minuner si nu inteleg de ce ne plangem noi, dar uneori nu au in vedere ca copchilu' il primesc mancat, baut, schimbat...


Bianca, esti totala

Si ai dreptate !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

La multi ani mamicilor de azi

Simplyana_m si Inapreda

Un morcovic si pt ele...nu?!

















Si acum morcovii pentru ghioceii de azi:




Amalia Maria














Rares
















Pentru mamicile Silvia4 si Alina27 un si o .


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Wow! Bianca, ai atata dreptate! cand e doar cu mine, imi pune nervii pe bigudiuri. cand e si el acasa, nici nu ma baga in seama decat daca are chef de tzitzi. pana si cei 3pasi pe care-i reuseste singura ii face ducandu-se la el. la mine numai 2 sau se arunca direct.De gatit, gatesc o ciorba de pui pt toata lumea din care eu am si mancat o portie...daca ei dorm Diseara mergem la tara, maine vom fi tot acolo asa ca s-or indura parintii nostri sa ne dea ceva sa mancamPoze n-am mai apucat sa pun si nici n-am facut o perioada din lipsa de baterii.na, cine sa-mi ia? am luat ieri acumulatori, sa stiu o treaba. ma pun pe uploadatmami de Silvia Ioana

Mergi la inceput