Locul fetelor Nou-Venite 78

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Eu stiu la ce te referi tu, insa prefer sa fiu neutra


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !


Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leonardo2007 spune:

nike,

nu trebuie sa te enervezi. este inevitabila cearta pe forum-urile romanesti. Toate frustrarile ies la suprafata in spatele ecranului de calculator. E mult mai usor sa faci acuzatii si sa fii artagos de la tastaura.

Ai grija de tine si de bebe.

Nu va mai certati si cautati nod in papura. Este un forum de suport si de incurajare.

Citat:
citat din mesajul lui nike974


trutzi,
imi datorezi scuze.
cand spuneam ca sunt singura in rezerva, faceam afirmatia pe 29 ian.cea in care pomeneam de colega mea de salon era pe 2 feb.
noaptea de 29 ian am petrecut-o acasa.sambata, pe 30 ian s-a internat Alexandra,colega mea de salon,cu care m-am impreitenit ulterior.
daca vrei confirmare, o sa o rog in acest sens.
ce este atat de neobisnuit ca intr-o rezerva cu o singura pacienta vineri 29 ian,sa interneze o a doua pacienta, de urgenta, sambata,30 ian.intre 30 ian si 2 feb nu am postat nimic.deci concluzia trasa de tine este absolut gratuita.nu fac referire la IQ, ci la frustrarile care au determinat o anumita superficialitate inerenta unui demers nefondat.

stiam ca bebele e in uter dupa tuseul vaginal pe care orice dr il face.eco prima a confirmat. nu e nicio contradictie.
astept scuzele.

referirile cu IQ-ul sunt gratuite!
bataile inimii se pot simti.asa cum am mai spus, tot daca reciteai atent si nu selectiv, uterul creste si mi-a atins, inca de la 6 sapt firele care nu s-au resorbit de la operatia de apendice, fire care s-au inserat pe traectul unui nerv.intreaba orice medic, simti si daca rasufla cineva.

iarta-ma ca te intreb,dar, sincer, nu am retinut:ai fost insarcinata pana acum?stii cum si ce simte o femeie insarcinata?stii ca nicio sarcina nu seamana cu alta?
sa nu imi spui ca ti-au spus prietenele.........e ca sexul nu e cum spun altii, ci cum il faci tu.

te rog sa verifici faptul cu cele doua postari din 29 ian si 2 feb si sa iti ceri scuze.
nu pot ignora limbajul neprietenos.
evaluaeaza corect o situatie inainte de a o prezenta.

cat despre cele doua foi, da,desigur, dar in intalnire face to face, nu le pot posta intrucat 1.analizele sunt confidentiale si 2 o fac daca trebuie sa fac dovada nevinovatiei mele in cazul unor acuze pertinente si nu doar a unor abracadabrisme.
imi exprim dezolarea pentru superficialitatea de care ai dat dovada,ca si pentru atitudine.

deci cum spuneam, astept scuze si sa imi explici ce simti TU si nu prietenele sau site-urile cand ai un bebe in tine.

si inca ceva:
unul din elementele de baza ale logii consta in faptul ca fiecare element trebuie sa se lege inteligent si nefortat de celalalt.
trutzi, cinteste mai atent.

singura gresala, involuntara de altfel,pe care am facut-o a fost ca am luat in considerare ultimul ciclu fals, cand de fapt eram cu bebe.
deci la 6 sapt trebuia sa mai adaug 4.

sunt zeci de femei carora ciclul le vine in prima luna de sarcina,asa cum sunt ecografisti care abia dibuiesc sa vada cate ceva pe ecran.

nu am crezut ca Dumnezeu mi-a daruit minunea bebelului exact in prima zi cand am decis sa avem un bebe.
de obicei esti pregatit sa astepti.mai ales ca facusem si testul f devreme.

cam asta e.
nu am de dat socoteala nimanui.
ale, truzti,cititi mai atent cand vreti sa construiti un atac impotriva cuiva, altminteri se intoarce intr-o decredibilizare a propriului vostru discurs.
tine de..........

sincer,nu v-am inteles agresivitatea si nici superficialitatea discursului.......
inca o data, rog, recitit toate acele exemple si veti vedea ca am dreptate.inainte de a face o afirmatie, de a fi dur cu cineva,asigurati-va ca a gresit.altminteri sunt frustrari tipic feminine.
subiect inchis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

yo nu am IQ
asa ca nu am ce sa masor
las pe altele sa se bata in IQ-uri

ca zmeul zmeilor si fat frumos
in buzdugane sa ne lovim??
in ciorapi sa ne mirosim??
sau in IQ-uri sa ne msuram??



Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Lia da-mi si mie reteta de chiveci...l-ai facut pe aragaz sau la cuptor?



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !


Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Ia sa dau cu niste praf de liniste, ca vad ca suntem sub lupa , nu gluma


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !


Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Bey, toate ca toate numai sa nu aparem cu cearta asta pe la OTV......mama ma stie de fata cuminte....si toata lumea


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !


Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Lia da-mi si mie reteta de chiveci...l-ai facut pe aragaz sau la cuptor?



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !


Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!

pe aragaz
toate sunt dupa ochi masurile
cat crezi u de cuviinta
si sa pui ce-ti place tie mai mult
mie imi plac f mult ciupercile

deci
ciuperci miculute sau daca sunt mari le tai cuburi ( dar intregi arata belea in ghiveci)yo am pus cam 500gr
ceapa rosie si alba cam 4 bucati dar nu mari
2 vinete
2 dovlecei
3 ardei capia si 2 ardei verzi ( pajiti si curatati de coaja)
foasole verde fideluta la borcan (borcan mic)
mazare la borcan (borcan mic)
1 cartof cuburi
rosii in bulion o cutie
pasta de tomate o lingura
delikat si piper
pui la calit ceapa, ciupercile, cand sunt pe jumate inmuiate pui vinetele cuburi , cartoful, dovlecelul
le mai lasi 15 min sa se inmoaie cartoful si pui fasolea mazarea( ele sunt deja fierte)
la final rosiile cuburi si pasta de tomate
si patrunjel
pofta mare
sper ca am scris tot
daca e ceva ma intrebi
daca nu ai inteles
sau am omis


Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

fetelor eu sunt jurnalista deci am pile la teveu
vad ca suntem cam filate si frustrate
ce naiba sa facem si noi , femeile astea care stam la cratita, fara doctorate

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 27 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Buna, fetelor!
Ma bag si eu la voi, ca nu stiu unde si niciodata nu ma nimeresc la ora buna de cautat un subiect in forum.
Daca am inteles eu bine din ce-am citit pe la voi, sunt unele fete care au pierdut sarcina. Asa e si cazul meu acum, la a doua sarcina, s-a oprit din evolutie la 5-6 saptamani. Am simtit ca nu este in regula, mai ales ca am avut si un fel de sangerare maronie, am fugit la dr si am primit duphaston si vit. E, dar se pare ca atunci s-a oprit din evolutie. Repet, am simtit ca nu e in regula, fiindca nu ma simteam insarcinata, nu aveam niciun semn in afara de intarzierea cm si de greata provocata de pastile, asa ca nu am fost foarte socata de diagnosticul medicului, si incerc sa vad lucrurile obiectiv, cat se poate in conditiile astea. As vrea sa va intreb daca voi, care ati fost in situatia asta, ati facut chiuretaj sau ati asteptat eliminarea naturala? Medicul meu m-a sfatuit sa astept, am fost acum 3 zile la control cand am aflat. Mi-a spus ca 99% se va elimina de la sine, si ca asta este varianta cea mai putin periculoasa pt mine, mai ales ca am avut si o cezariana. Ma puteti ajuta cu sfaturi din experientele voastre... sau chiar din auzite?
Multumesc si succes aspirantelor!
O sa incerc sa postez intrebarea asta si la alte subiecte, dar trebuie intai sa caut, ca nu cumva sa o repet, ca probabil a mai fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

fetelor eu sunt jurnalista deci am pile la teveu
vad ca suntem cam filate si frustrate
ce naiba sa facem si noi , femeile astea care stam la cratita, fara doctorate

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 27 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

yo vreau sa ma


Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

Mergi la inceput