FIV Europa(29)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

miki, buburuza, zapp, sisipisi, pami, cora, multumesc.
Si eu ma gandesc ca la valoarea beta ce a iesit azi, ar putea fi 2 . Ma rog doar sa fie bine pana la capat.

miki, trat de sustinere este:

- L-Thyroxine 25 mcg 1-0-0
- Utrogestan 2-0-4 (doza de seara am inlocuit-o cu 1 Crinone)
- Duphaston 0-2-0
- Progynova mite 0-2-0
- Femibion 0-1-0
- Acid folic 0-1-0 (voi adauga FolMit cand vedem inimioara/inimioarele)
- Prednison 0-0-1 (intr-o seara am uitat sa iau Prednison, l-am luat a doua zi dimineata si de atunci il iau mereu dimineata)
Plus Clexane de 0.6 pe care l-am luat in aceeasi doza din Z1 de stimulare, cu pauza de rigoare inainte de punctie si reluat imediat dupa.
Medicul din Austria mi-a spus ca minim o luna sa continuam cu schema asta de sutinere, sa merg si la eco in jur de sapt 6/7. Si apoi vedem cum continuam.

Edit: pamy, te trag dupa mine .


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Fetelor, uitati ce am gasit pe net. Foarte interesant. M-am gandit sa va arat si voua:
http://abeautifulday.blogs.com/a_beautiful_day/2004/12/when_ivf_works_.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Balanta draga, ma bucur din tot sufletul pentru tine! Mi se pare ca DD te-a ajutat sa iei deciziile bune si eram sigura ca va fi bine!
Sa mearga totul bine 9 luni si sa fiti cei mai fericiti parinti!


Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

balanta felicitari
bravo, super valoare de beta
asa da, sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mizo40 spune:

Balanta tm FELICITARI!
Sarcina la termen si bebe sanatos.
Ai o valoare destul de mare, poate ca o sa fii o fericita mama de gemeni.
Multa bafta mai departe in urmatoarele 9 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Bravo Balanta, ma bucur mult pentru tine
Sa ai o sarcina usoara si la termen!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Balanta multumesc! Folmit este medic ac care contine B1 in cantit mai mare?


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Uauuuu !!!! Suuuper veste !
Bravo Balanta, norocoasa si desteapta, ai stiut sa iti joci perfect cartile si ai reusit.
Esti mamicaaaaaaaa !!!!!!!












"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Miki-MIKI , BALANTA- pana acum n-am remarcat nimic in zona in care injectez Clexanul, dar acum simt un flegmon(galma) care s-a facut in locul injectiei de ieri.Este normal?Aveti vreo idee?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

fetele am reusit si eu cred, BHCG 95.3 mU/ml...sa ma bucur nu prea indraznesc am vb si cu Cora si cu balanta_tm am plans azi de fericire este o senzatie unica dar in acelasi timp numi vine sa cred si valoarea daca este buna...daca este sarcina cum se socoteste de la ET sau de la punctie???

Miki
tratam meu de sustinere este urmat:utrogestan 100mg2-0-4,proginova mite0-2-0,duphaston10mg 0-2-0,aprednislon5mg1/2-0-1 tromboass100mg 1/zi femibion 1/zi si am facut si injec.decapeptyl0,1mg a3 zi de la ET.VA PUP pe toaate si acum tremur de emotii...
pisucmic
imi pare rau, stiu cum e si mai stiu prin ce treci, este oribil, am simtito pe pielea mea, imi venea sa ma ascund sa nu mai vad si sa nu mai vb cu nimeni,ai sa vezi ca data viitoare sigur vei reusi...

Mergi la inceput