"Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *109*"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mda, se pare ca si ea simte lipsa oamenilor, s-a trezit deja, desi in mod normal pana la 10 si ceva nu presta. Am fugeat!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata!
De cand cu rostogolirile astea, fi-miu a descoperit dormitul pe burta! Ast-noapte eu il intorceam pe spate, el pe burta imediat..si ma bombanea daca nu il lasam... Imi e frica sa il las, el doarme in pat cu mine si cand in vad cu nasul in perna ma ia o groaza....
Azi ii dau suc de para, nu piure...ieri mi-a facut kk ca oitza, dupa multe scremete cu strigaturi..apa nu vrea, ceaiul e cah, macar cateva lingurite de suculetz ..poate il mai deschide la burtica sucul de pere..de portocala inca nu am curajul sa ii dau..
Va pup.

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Neazta!
Raluk si Dana, m-am delectat si eu cu pozele voastre! Ce incantati erau bebelusii unul de altul, cum se tineau ei de manute, scumpii de ei!!!! Mi-a placut mult si de Alex cand era el fericit in bratele bunicii! Eu nu stiu sa las comentarii la poze, probabil ca trebuie sa am cont pe picassa, ma gandesc eu, ceea ce nu am inca. Mi-as dori si eu, ca si Lucia, sa facem o megaintalnire cu toti dovleceii, dar asa, cand mai cresc putin, incep sa mearga si se pot juca impreuna.
Raluk, desi eu nu sunt adepta parului scurt, iti spun cu toata sinceritatea ca iti sta nemaipomenit de bine tunsa asa. Dar cu lungimea asta, nu tunsa 0. Incepe sa se increteasca putin si iti da un aer tare sexi, asa, parca de frantuzoaica. Si imi pace ca te-ai machiat in asa fel incat sa fii asortata cu slingul. (sper ca am vazut bine). De Dana nu mai zic nimic, ca ea oricum stie ca e preferata mea dintre toate frumusetile de aici.
Ellenuta, imi pare rau ca ai probleme si esti trista, sper sa se rezolve curand!
Carinablanca, tu ce iaurt ii dai fetitei? Eu am incercat ieri sa ii dau Campina si nu prea a fost incantata. Adica l-a mancat, dar se stramba tare de tot. Nici mie nu mi-a placut, era prea apos si acru tare. Pana la urma l-am pus in lapte si l-am facut branza.
Cu iaurtul de casa, eu nu inteleg, cum adica sa facem iaurt din lapte+iaurt? Pai nu inseamna ca ii dam tot iaurt din comert? Isi schimba cu ceva proprietatile ca il bagam in lapte cald? Zic si eu, ca nu ma pricep.
Mihaela, Josh este absolut minunat, cel mai reusit copilas, dupa parerea mea!
Trage asta mica de bluza mea, cu gura deschisa, ca vrea sa ajunga la tzitzi.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana
Trage asta mica de bluza mea, cu gura deschisa, ca vrea sa ajunga la tzitzi.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE


Ce fericite trebuie sa fiti!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Neata!

Multumim de cafele Luto!

Mi-am inceput ziua cu pozele Anei de Elle, superba bebelina ai papa-i-as colaceii ei si freza de panchista! Si tu mami nu mai fii abatuta, astea se rezolva ele, voi sa fiti sanatosi!
Apoi am citit postul lui Raluk, vreau sa zic ca m-ai molipsit cu entuziasmul tau, se vede cat de incantata a fost toata lumea de intalnire, sa mai mergeti, sa mai faceti! Am vazut pozele de la vizita voastra, Alex este un mare smecher, cum radea el la bunica in brate

Kawa wow vrei sa pozezi paginile toate?! Eu nu as avea rabdare, dar as citi cu placere schema de difersificare

Alex
iti doresc o zi minunata, sa treaca repede sa nu simti ca esti singurica. Si multa sanatate, sa dispara repede mucii aia nesuferiti.
Voi ce papati azi? Parca tu ai facut o pauza de lapte ptr cateva zile la masa de pranz si ai reluat mancarica, nu? Cum e acum, papa mai bine Alessia?

Faza cu Frangutza a fost tare-tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda


Alex
iti doresc o zi minunata, sa treaca repede sa nu simti ca esti singurica. Si multa sanatate, sa dispara repede mucii aia nesuferiti.
Voi ce papati azi? Parca tu ai facut o pauza de lapte ptr cateva zile la masa de pranz si ai reluat mancarica, nu? Cum e acum, papa mai bine Alessia?

Faza cu Frangutza a fost tare-tare

_
Mami de baietel scump Victor Adrian (02.10.2009)

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.


mda, mai am chestii din astea cu pocitul numelui, nu e prima data cand mi se intampla.

Da, noi am facut o pauza de la papatul cu lingurita ca incepuse sa refuze cam orice. Am stat 3 zile numai pe laptic dupa care i-am dat dimineata frcute la borcanel, apoi am trecut la cele facute in casa si acum am introdus si masa de legume la pranz...deocamdata merge bine....am adaugat banana si e super incantata, iar in morcov am pus cartof dulce si ii place cat de cat. Continuam asa, sa speram ca va functiona bine.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Alex, ca sa fiu sincera eu sunt mai mult fericita ca nu mai dau banii pe lapte praf. Ca in rest nu ma innebunesc dupa alaptat.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza, dragelor!


Duamna Luto, cafea intravenos serviti?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Vladut de la Neazta cu Razvan si Dani tocmai a gatit niste gogosi cu diferite dulceturi. Mooorrrrrrr de pofta!!!!!!!!!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Neatza, dragelor!


Duamna Luto, cafea intravenos serviti?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


pai sa vezi ghinionul naibii ca m-am trezit si am gasit langa calc o cafea.....ramasa de la adi ...si ma reped ca un uliu drogat....numai ca o facuse in borcanul cu zahar....adaugase niste apa si cafea.....su nu m-am putut atinge....
mi-am facut de-a mea, tare si amara
vrei ?
ce face fata ? mai respira ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput