Bravo, ate! Hai babyangel, vladi! Iepu 2010(116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Dianami i-a luat sange din vena! scrisesem de dimineata ca i-a intepat capsorul si eu era sa imi pierd cunostinta pe acolo, de emotii si de cald!

Mi-a spus din spital ca mai bine sa nu vina, dar hipotiroidia poate sa produca icterul prelungit. si cum eu am fost toata sarcina sub urmarire si inca ceva ani inainte am considerat ca r fi mai bine sa ma duc cu analizele la endocrinoloaga mea cand le duc si pe ale mele! oricum o intepa pt bilirubina! siderimia e facuta si e la mijloc! dar tot fier ne-a dat!

a, imi zisese sa ii dau suc de portocale pt asimilare? asa mica? nu conteaza daca iau eu mai multa vitamina c? sau daca beau eu produce colici?

mama lui de contract, sunt la pag 13. v-am stresat deja cu el.

Ami bine ai venit acasa!
Rebiana la fel draga mea! sa aveti bebei sanatosi si sa va tina dzeu sa le putem oferi ce credem noi ca e mai bun!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Gaby, am citit ca i-a luat din vena. Scriam de degetel pt. restul fetelor, sa stie daca va fi cazul.
N-am stiut ca tu ai probleme cu tiroida. Oricum, e bine ca i-ai facut analizele.
In niciun caz sa nu-i dai suc de portocala, e prea acid pt. stomacelul ei. Lasa ca se absoarbe bine si asa, mai ales ca nu-i sub limita.
Pe vremuri se gasea vit. C la fiola, era buna pt. bebei in caz de ceva. Dar era prea ieftina si nu se mai produce.

Carmen, esti tu prea draguta. Eu ma organizez bine (zic eu ), am copii cuminti, sunt relaxata si de-aia imi ramane si ceva timp.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

fetelor, e asa de ciudat sa deschizi capitolul si sa iti vezi numele inconjurat de motate...Ma ia cu tremurici...
Eu va pup pe toate, va multumesc din sulet der gandurile bune, si sper sa simt energia voastra pozitiva, ca sa prind curaj



Annyaeu am folosit si detergent de Amway si este foarte bun, dar nu mai suport mirosul...am multe produse de amway acasa si nu masi suport mirosul...Dar ideea e ca la asta de Amway, degeaba folosesti balsam, ca hainele vor mirosi tot a detergent...

Anca
In asteptarea -ului Codrin Fabian
AMR 24 de ore!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Nastere usoara, Babyangel!

Ai luat nr de telefon, da?


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Ca mult ati mai scris of of...

Rebi, te intrebam pentru ca la curs ne-a spus ca bebe, ca orice om de altfel, e tentat sa ia calea cea mai scurta si convenabila si daca vede ca la biberon e mai simplu sa traga, apoi acolo trage Mai mult de atat se obisnuieste f tare cu textura tetinei si cand il pui la san se obisnuieste greu sa traga sau nu mai trage deloc...
Tipa care tine cursul e si consilier in alaptare, zicea ca a avut o data un caz in care fetita statea cu mamelonul in gurita dar nu tragea deloc, iar rezolvarea a fost metoda "piele pe piele", adica mami s-a dezbracat de la brau in sus si ea doar in pampersi, si asa cica s-a declansat instinctul, chimia, si a inceput sa suga. Iti zic si eu ce am auzit la curs, nu stiu exact daca da rezultate au ba sau daca merita incercat.

Camilecu imi pare rau ca Larissa-i bolnavioara. Sanatate multa!

Andira, volumul burtii nu prea are relevanta, ca si kg de altfel. Eu zic ca si tu si Jasmine aveti bebei maricei, asa ca nu va mai faceti griji degeaba

Dianami 1 an?, asta da record...
Gabyhila, ai si tu dreptate si chiar asa stau si lucrurile dar totusi, eu sunt de parere ca nu trebuie sa neglijam sotii prea tare... Asta-i parerea mea, nu dati cu rosii! Dar eu abia astept dupa nastere

Felicitari Ami pentru printesa! Sanatate si laptic in tzitzi!

Jasmine, dar nici nu-i prea pretentios dr tau...auzi la el, ti-a dat si ore intre care sa te incadrezi, vezi cum te programezi de la buton. Dr meu mi-a zis sa-l sun oricand si daca prin absurd nu dau de el sa ma duc la camera de garda ca stiu cei de acolo unde sa-l gaseasca.
Am citit si despre cine e vb... Pai este primul dr la care am mers cu sufletul la gura, dupa vreo 2 sapt de asteptat programare, dar care nu mi-a inspirat ce trebuia sa inspire, adica incredere. Am asteptat aproape 3 ore la el la cabinet, alaturi de alte gravidute, multe dintre ele in ultimele luni, timp in care asistenta imi spunea ca eheee...altadat s-a intamplat sa intarzie si mai mult. In fine, intru intr-un tarziu, ma duc cu analizele de sange gata facute si-mi spune ca tre sa le fac din nou la Medlife, ca acolo apar si nu stiu ce valori de referinta (desi astea aveau tot ce trebuia) si sa ma programez la ecograf, deci alte cateva zile trebuia sa astept...ori eu eram nerabdatoare sa vad mica minune. Cateva sfaturi despre ce am voie in sarcina, dupa care m-a mangaiat pe crestet si mi-a spus ca ne vedem data viitoare. Nu cred ca a durat mai mult de 5, max 10 min distractia si am platit consultatia (adica cele cateva vorbe+re-trimiterea la analize), pt ca, dupa cum mi-a spus asistenta, "dl dr. mi-a zis ca si aici e ca la avocat, daca stai si-un minut trebuie sa platesti consultatia". Nu contest ca e un medic bun, am auzit numai de bine despre el, mi-a fost recomandat de o persoana f apropiata mie... plus ca majoritatea gravidutelor care au nascut cu el a fost prin cezariana, el chiar recomanda asta de fiecare data...iar eu vroiam natural daca se poate. In orice caz, eu am preferat un medic bun, cu experienta, care sa aiba timp de mine, sa fie disponibil cand il sun, sa-mi poata face o eco pe loc daca e nevoie si sa nici nu stau cu orele pe la usa, care sa-mi inspire incredere. Si sper sa fie bine pana la capat acum, Doamne ajuta!

Catus
, obosim majoretele pana sapt viitoare Dar le tinem in priza poate vine bebe mai repede

Annya eu am luat Dalin lichid, l-am testat pe prosoapele noastre si pare ok. Am mai primit ieri o mostra de detergent Sana, cica bio, s-ar putea sa fie ok si asta.

Andira, hai ca nu mai e mult si vei avea printesele langa tine.

Marcy, tare scumpa iepurica ta! Sa va traiasca, sa creasca mare si frumoasa!


36+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Burtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Gabysi eu zic ca este cam micuta pt suc de citrice.E adevarat ca se asimileaza mai bine , dar nu la 1 luna.Lasa fata, nu ii mai lasa sa o chinuie.

Fetele, maine va anunt eu cumva daca raman la spital sau nu.Inca nu sunt sigura daca as putea sa intrerup prenatalul ca sa imi iau concediu medical. dar totusi, parca nu as mai lungi asteptarea asta, ca de cate ori vad poze cu noii iepurasi, imi pierd rabdarea

Eu mi-am vopsit parul, mi-am refacut manichiura,..sant pregatita!

Anca
In asteptarea -ului Codrin Fabian
AMR 24 de ore!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Anca, tin pumnii!
Nastere usoara!

36+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Burtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Fetelor, unde gasesc lista cu nr. de telefoane?

33+ Radu Alexandru
poze ghiulica

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Haide Anca!!!

Adriana 38+ Denis Alin si mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Dianami dar picaturi de vitamina c gasesc? nu se mai faci fiolele alea cu care puteai sa faci perfuzie si trecea repede raceala? as prefera sa ii dau picaturi in loc de citrice. of of si`un cartof.

ce altceva pot face daca nivelul de fier ii e ok, ca sa ii creasca hemoglobina! e ca masa copila asta:)

daca nu mananc la legume verzi fetelor, de mi-au crescut pustule de brocoli in frunte. si de mazare si de fasole verde. dar ma chinuie constipationul... noroc cu prunele din compot si alea uscate rehidratate.

nu mai intrebati ce a facut sotul, ca a facut. si faza naspa e ca nu vrea sa se certe cu mine. raman singura cu cearta`n mine.!!!

Roxana tu esti specie de muher de productie copii daca numai te uiti la ... si ramai:)))

mi-a facut mama mea orez cu lapte! mmmmmm....






Mergi la inceput