Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

fetelor vin cu o reclamatie
nu mi-a raspuns nimeni cum se simte bebe cand se joaca pe col
ieri am avut niste dureri suspecte si mi-am facut f multe griji...au trecut cu no-spa dar sunt in incertitudine..au fost dureri datorita jocului(era continue si destul de puternice) sau contractii?
daca vrea cineva sa-mi raspunda

30+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Am privit filmul "Someone like you". L-ati vazut? E dragut.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Mama ce mai scrieti, cum s afaca omul fata...abia va citesc si conspectez din amintiri

Ale am vazut burti mica si draguta, cred ca asa o aveamsi eu la Mircea, acum insa e incomparabila. E imensa. si rotunda, de fata.
Nati tie ti se pare ca burta e altfel, mai tuguiata, ca nu pleaca din talie...mai ai talie?? Poate e baietel daca e pe asa!
Artu haha, ce haiosi baietii ca-i e rau Sabinei cu capul in jos...adevarul e ca nu pot vedea nimic confortabil in statul bbeilor in burtica!
SI tu ai greturi?? O fi de la fier??ce e nasol ca asta nu ma impiedica sa mananc ca o purcica. Lasa ma ingrijorarile ca ai burta mica. SI ce daca. NU cred sa fie vreo problema. Vreau si eu o operatie d-asta
Sabina tare scumpa Ale cu iubita mea...vai ce draguti sunt cand sunt asa iubareti, inocenti si sinceri!
Cu gemenii de 3500 fiecare, wow, 7 kg in burtica...eu stiu, o fi posibil evident, chiar daca nu am mai auzit eu.
Nana felicitari pentru vestile bune la eco....inseamna ca si eu oi fi bine 1,68 si 68 de kg la 34 s...ca eu ma simt tare deprimata, tare mare si mi-e rusine pana si de dl dr... ooof...abia astept sa nasc si sa scap odata.
Cristina si mie mi-e din ce in ce mai greu cu Mirci, ne si plictisim in casa, nu doarme, acum e nitel racit si nu mi-a mancat, vrea sa se joace numai cu apa, nu mai suporta pampersii si fuge in picioarele goale pe gresie, imi da in burta cand vreau sa-l imbrac... Dar hai ca trece!
Nu mai stiu cui voiam sa zic una alta, ma lasa memoria acum.



Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 33+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Veronicach eu simt ca niste intepaturi puternice cand da bb in col, ba uneori mai scap si eu mic strigat ca ma ia prin surprindere.
NU am luat niciodata no spa pentru asta. Mai simt uneori si niste insurubari serioase, simteam asa si la Mirci, parca dadea sa iasa..
cris_09 23 de ani??Moama ce tanara esti, te invidiez...o saste refaci repede, o sa fi mamica tanara...

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 33+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

iti multumesc Laura,atunci nu erau lovituri caci durerea era intensa si continua
dar contractiile, prin definitie nu ar fi trebui sa aiba o anumita secventialitate?

30+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Veronica, si bebicul meu joaca pe col si vezica. Nu pot sa zic ca ma doare foarte tare, doar putin. Eu simt de parca cineva framanta aluat jos, jos in burtic. Contractiile insa te trec ca un val, si simti o durere uniforma,, ca la ciclu, nu ca atunci cand te loveste bebe.

Laura, uite asta i-am scris si lui Ale, ca e forma burticii mele ca la ea. Si ea are fetita. Acum, cu Cami era burtica poate putin mai sus dar parca tot o forma mai in fata avea. Ei sper saptamana viitoare sa aflu si eu ce e, ca tare curioasa mai sunt.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Nana, deci asa, la 23 erai zvapaiata...
Veronica, va ca au rezolvat fetele "reclamatia" ta; la mine e ca o intepatura.
Laurita, eu nu iau fier; ba si de vitamine, am luat 2 zile si iar nu mai vreau sa iau....
Multam ptr incurajare; sper sa fie ok.
Nati, se pare ca ai aici galerie ptr surpriza din burtica;
Eu ma uit in ultima perioada la seriale; dupa ce am dat gata Dr.House am trecut la Tudors apoi la Flash Point, Kill Point si acum sunt la Soprano's. Noroc ca ultimul are muuulte serii si muuulte episoade asa ca o sa ma tina (cred) pana nasc; oricum dupa nu cred ca mai stau eu de filme dupa ce adorm baietii.

Eu mai nou cochetez cu dureri in oasele bazinului; si nasoale mai sunt.



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

ARTURICI,ai dvd cu serialele sau vreun sait online?as fi interesata si eu de unele filme...,eu pot sati dau un sait online,cu filme traduse in romana www.filmeonline.org...Maine ma duc la un control,am emotii..abia astept sa vad cat a mai crescut

27+ RACHEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Noi le avem descarcate de pe net din ro sau luate de pe itunes sau de pe la amici;

nu inteleg pe site-ul pe care mi l-ai dat cum faci sa vezi filmele...?

bafta la echo maine!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

Cred ca primul film iti apare cel cu John Travolta (eu lam vazut aseara e super bun),in dreapata sus la fil vzi comentariile facute cele 144,dai clik si apoi vezi filmul sus si toate comentariile jos;la inceput se incarca grelut,pana ce incepe exact filmul,apoi e ok.Bafta...zimi daca merge bine filmul


27+ RACHEL

Mergi la inceput