Felicitari Joy!!!Aspirante optimiste >20 ani (456)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Joy superrrrrr ti-am zis eu ca si multe alte fete ca esti graviduta. Era clar. Testele nu inseala.
Tu de cate luni incerci? Si ce ai facut in privinta asta, de ai reusit, sa facem si noi. Dar oricum cand vrea Dumnezeu atunci reusesti, sigur e dorinta Domnului.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hera25

Joy superrrrrr ti-am zis eu ca si multe alte fete ca esti graviduta. Era clar. Testele nu inseala.
Tu de cate luni incerci? Si ce ai facut in privinta asta, de ai reusit, sa facem si noi. Dar oricum cand vrea Dumnezeu atunci reusesti, sigur e dorinta Domnului.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008



Multumesc Incercam din mai, anul trecut. Poate nu e asa mult insa mie mi s-a parut o vesnicie.

Luna asta, spre deosebire de celelalte am facut tratament cu duphaston timp de 10 zile, dupa ovulatie. Si tot incepand cu luna aceasta i-am dat sotului un mix de vitamine (acid folic, zinc+selenium, carnitina+coenzima Q10).

Ca tot ma intreba si Katy, sotul a facut spermograma, si desi dr. a zis ca in principiu e ok, mobilitatea si viabilitatea erau semnificativ sub valorile de referinta. Din proprie initiativa si informandu-ma am ales tratamentul cu vitamine pt sot. Insa nu cred ca a avut timp sa-si faca efectul atat de repede (cam 2 sapt), de accea, cred ca duphastonul e "de vina"

Despre pozitii pot sa spun ca am tot variat in perioada fertila, iar dupa, am evitat sa ma ridic din pat si am stat 1-2 min cu picioarele incrucisate si ridicate in sus. Nu stiu dc are vreo importanta.

Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nike974

vestea cea mare:
un baiat mare, cu o luna mai mare decat credeau dr,adica, in loc de doua luni si jumatate, avem trei luni si jumatate. e super sanatos, transaprenta nucala 1,7. ii multumesc lui Dumnezeu. sunt f fericita.



Felicitari, sa-ti traiasca Fat-Frumos, sa va bucurati toata viata de el, tu si sotul tau!

Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Joy, Nike Felicitari!!!!

Ma bucur din tot sufletul pt voi k sunteti . sa aveti sarcini usoare si la termen. Si in primul rand sa fiti sanatoase si sa aveti putere sa treceti peste toate simptomele sarcinii cu bine



http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
noi2
nunta noastra

Dragostea-i nebuna vine de pe luna, nu incerca sa te ascunzi de ea sigur te va gasi, dragostea e simpla e iubire adica nimeni in lume nu a stiut sa-mi spuna de fapt cum e ea,cum e dragoste
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Joy multe felicitari,ma bucur tare pentru tine.

Nike felicitari pentru baietel.

Somn usor gagici!

http://lbdf.lilypie.com/QU3kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Neatza fetele
Joy FELICITARI sarcina usoara cu bebe sanatos,frumos,destept,cuminte si la termen
Nikefelicitari pt baietel,sa creasca mare si sanatos,inseamna ca nu peste mult timp o sa simti primele miscari ale baietelului
Cosmy,Andreea,Anca,camcris,bebelu,Katy,Cami,madutza,tanamera
de rezerva in caz ca am uitat pe cineva
Va doresc o zii frumoasa
Eu am program de curatenie azi ca sambata vin socrii la noi ca e ziua sotiorului meu scump si drag,tzukui guritza dulce


Prin vara speram sa-i dam semnalul de start berzeiIl vrem neaparat pe
TTC Ticker
Marriage ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

Am ramas insarcinata pe 6 dec, de Sf Nicolae.Pe 28 dec am fost in desocare, la Municipal, mi s-a facut radiografie(testul imi iesise negativ,chiar daca le spuneam tuturor ca eu sunt insarcinata.nu m-a crezut nimeni). radiografie in prima luna d esarcina: toti medicii dau indicatie clara de avort.
Am avut 2 viroze si 2 traheobronsite obstructive, nu pot manca decat f putin si vomit.Pe 10 martie am dat declaratia notariala c aimi asum riscul de deces in timpul sarcinii si la nastere.
Si ieri, a randuit Dumnezeu sa vad minunea: Un baiatel"asa copil sanatos rar am vazut. copilul asta e o minune"(ecografistul).
Le multumesc lui Dumnezeu si Maicii Domnului si Sf Nicolae, pe care l-am ales drept sfant protector al copilului alaturi de Sf mc Sebastian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA84 spune:

sunt super fericitaJOY,mamico...inca o data FELICITARI!,sa va aduca barzutza ciufulita un fratior la mika SOFIA,sa fiti sanatosi si sa te bucuri din tot sufletul de aceasta sarcina!la mult inainte si sarcina usoara
NIKE,felicitari din tot sufletul pt baietel,sa fiti sanatosi si mai ales super fericiti,sarcina usoara in continuare,cuscra!
si uite asa,incet-incet dar sigur,urmeaza luna de luna cate o aspirantala podiumul de felicitarile mele si pupicei la toate


19+RUXANDRA astept sa vii acasa la surioara ALEXANDRA01-02-2007

http://www.flickr.com/photos/andresialex/

ANDREsiALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Si felicitari gravidutei noastre

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

draga Andreea(cuscra),
lucrurile-s clare.
la ce maternitate nasti?ca poate stabilim logodna inca de atunci.
are grija mama de amandoi, ii va rasfata cu bucate alese.

pt toate fetele!

Mergi la inceput