LMA! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**176**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Next
A vaccinu de un an.
Mie medicu ne-a zis ca acum trebuie facut Penta.Noi la 4 luni am facut Hexa ca nu se gasea IPV, asa ca acu ce facem?
Si Priorix stau in dubiu sa il facem saau nu.Optioanal am facut Rotarix si ma mai gandesc la Prevenar,in rest nu cred.
Oare acum se gaseste Ipv sau iar e criza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Dyana mor cand citesc de mutu ce face.Exact asa suntem si noi.
Citeam ce scrii si parca il vedeam pe berbec.
Si la olita stam bine si noi.Eu l-am pus de nevoie , cu constipatia lui pe la 8 luni si de atunci mi-a mai facut in pampers doar de 2 ori ca nu am putut sa il pun atunci pe olita.Sarcau s-a tot tinut da printre parturi a iesit si altceva.
Eu sper sa il si tina.
Noi in perioada aia aveam probleme cu constpatia si cred ca a ascociat faptu ca e mai usor sa faca acolo decat in pamepers.
Asta asa ca sa nu ziceti ca am traumatizat copilul.

Si daca mai ai nevoie de o parere legat de masina da un pm.Nu vreau sa iti impui si eu capu daca ai primit suficiente raspunsuri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Aris ma bucur ca mai arunci cate un ochi si ne mai zici si noua cate o vorba de Vitamina.
Vai ce imi lipseste.
Pune mama poze ca disper.
Si sarumana pentru pontu cu crema pt sani.
Incep sa se vada si la mine efectele, ma simt muuuuuuult mai bine.
Si a remarcat si soatza deci nu visez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Ce sunt!
Am uitat sa va multumesc fetelor pentru ajutor.
Ce bine e cu voi.Nu raspunde pediatra nu e nici o problema, medici de urgenta sunt la datorie.
Pe bune acu , va iubesc.
E asa de bine sa stii ca ai la cine apela si ca primesti rapid ajutor.
pentru voi toate.
Ca oricum nu v-am urat de 8 martie.
Da am lipsit motivat.
Si va zic acum din inima un sincer LA MULTI ANI MAMELOR!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

A vazut poze cu Maria .Ce eleganta si asortata si frumoasa.Ca mami .

Si l-am admirat si pe boss David.Ce mutrite dulci face el acolo.Si ii sta bine cu alb si roz ca nu e numai in roz.

Olga acum te odihnesti pentru partidele de de nu esti pe aici ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI DAMIAN SERBAN, MARINA ALEXANDRA, ALBERT GABRIEL!!! Sa fiti sanatosi si voiosi!!!

Multe pentru mamici!

Am vazut poze de la ziua Mariucai. Frumoasa tare si ea si mamica!!! Iar Rares a fost la inaltime - un adevarat domn!!

Carmenada, Dyana, Gigelica multumesc de sfaturi legate de bebe2 Foarte utile toate, insa m-am hotarat sa astept sa treaca postul mare

Multumesc si pentru mamicile care mi-au raspuns in legatura cu mancarica pasata O sa incerc sa-i dau si eu lui David bucatele desi nu prea vrea...


Kea sa stii ca nici David nu sta asa bine la capitolul "dotare" Dar si noi avem o scuza: este afundata in grasime

Joanna iar bantui? Ce-ti face berbecul? mai este racit?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

L-am admirat si pe Theo cum mananca.
Apropo de mancare fiumiu e tare ciudat.Manaca mar, biscuite ,paine, ce ii pun pe masa bucatele.Dar sa nu le simta in mancare.Vomita in secunda doi cand a simtit.Nu stiu ce ma fac cu el ca astea cred ca sunt fite deja.
Kea am crezut ca mooor de ras .Ma sa stii ca la fimiu nu stiu in ce categorie intra.
Da daca vrei iti trimit o poza sa apreciezi tu.Ai fost de dementiala.Eram gata gata sa trezesc berbecu.
Ana maria sper ca a doua proba sa fie ok.
Multa sanatate bonaviorilor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

A vazut poze cu Maria .Ce eleganta si asortata si frumoasa.Ca mami .

Si l-am admirat si pe boss David.Ce mutrite dulci face el acolo.Si ii sta bine cu alb si roz ca nu e numai in roz.

Olga acum te odihnesti pentru partidele de de nu esti pe aici ?


mami de berbecut
Darius Andrei (27.03.2009)






Ha, ha, uite ca sunt aici

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Olga tocmai ce te pomenisem.
Iar bantiu ,ce sa fac daca am o problema la cap.In loc sa dorm,bantiu.
Berbecu e mai bine, mersi de intrebare.Azi nu a mai facut febra, a inceput sa mance cate un pic, nu mai e asa urlator ca nu pot sa zic miorlait.Bine ca tuseste de mi se rupe sufletul si nasu e vesnnic infundat, ca nu poate respira,da mergem inainte.
Deci mai e de trait.
Da mi-a mancat urechile de sambata noaptea.Si ca sa fie tacau complet acu a spart si gingia la dintiosru nr 4.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

Olga tocmai ce te pomenisem.
Iar bantiu ,ce sa fac daca am o problema la cap.In loc sa dorm,bantiu.
Berbecu e mai bine, mersi de intrebare.Azi nu a mai facut febra, a inceput sa mance cate un pic, nu mai e asa urlator ca nu pot sa zic miorlait.Bine ca tuseste de mi se rupe sufletul si nasu e vesnnic infundat, ca nu poate respira,da mergem inainte.
Deci mai e de trait.
Da mi-a mancat urechile de sambata noaptea.Si ca sa fie tacau complet acu a spart si gingia la dintiosru nr 4.



mami de berbecut
Darius Andrei (27.03.2009)






sa treaca odata!!!

Si eu m-am saturat de raceli, de iarna, de frig Deja cand vad zapada mi se face scarba, va jur. Sa vina odata caldura ca nuuuu mai pooot!!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput