LMA! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**176**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Citat:
citat din mesajul lui mababei


Dodo, ce lucruri frumoase faci! Cum de mai ai timp si pentru asa ceva?



Multumesc ,e felul meu de a ma relaxa...de a" vorbi "cu mine fara sa fiu deranjata de nimeni...si asta o fac cand ei dorm,se joaca impreuna...si chiar si de nevoie


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!







draga mea, si noi lucram tot de "nevoie", nu ca ne-ar place prea tare sau ca ne-am plictisi acasa, asa ca nu-ti face complexe diverse
Io ma tot uit la gulerase de vreo juma de ora, sint superbe. Si pt dragoana as vrea ceva.... daca poti sa faci caciulita cu pisica pr doi ani, ca de-acum am trecut iarna, sper!!!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

budinca de brocoli, a la mama soacra

-se fierbe brocoli
-intr-o cratita se face un sos bechamel: 2 linguri de unt topit se amesteca cu 2 linguri de faina. se adauga 300 ml lapte si se amesteca pe foc, pana devine de consistenta unei smantani. se lasa putin sa se raceasca si se adauga branza si marar (cui ii place, ca mie nu)
- un vas termorezistent se unge cu unt, se alterneaza un strat de brocoli si unul de sos
- se da la cuptor si cand e aproape coapta budinca se pune cascaval si se mai lasa in cuptor pana cand cascavalul face o crusta.

ioanei i-am servit budinca cu iaurt, iar maine ii pun si peste.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



M-ai terminat

Fac si eu in weekend, ca nu mai pot de pofta


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Am fost pe plantatii ...si...ia ghiciti???



Logic, zgarcenie pe fata! Hotie curata! Nici gand mai mult de 5 amarate de coconele...


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Novus eu am preluat reteta, nu am cantitati fixe, am facut din ochi.Pun brocolii la fiert si un pic de ceapa.Cand il scoti sa fie un pic mai tare, nu foarte moale.Amestec branza,lapte,un galbenus sau doua de ou depinde de cantitatea de brocoli si ceapa taiata marunt.Se face mai moale.Brocoli il pun intr-un vas de iena peste care torn amestecul facut mai inainte.Pun capacul si las 10-15 min la cuptor.Lui Theo i-a placut,uite dovadahttp://picasaweb.google.com/mireeal/11Luni#5447126966424426354

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Gata, fug la culcare langa Piton! Va

Noapte buna!


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea


Fetele cine folosea scutece refolosibile? Ionica si ...Chatonel poate?

Keutu cheliutu


Ionica nu stiu, da io sigur le folosesc ..... care era intrebarea? :)

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

budinca de brocoli, a la mama soacra

-se fierbe brocoli
-intr-o cratita se face un sos bechamel: 2 linguri de unt topit se amesteca cu 2 linguri de faina. se adauga 300 ml lapte si se amesteca pe foc, pana devine de consistenta unei smantani. se lasa putin sa se raceasca si se adauga branza si marar (cui ii place, ca mie nu)
- un vas termorezistent se unge cu unt, se alterneaza un strat de brocoli si unul de sos
- se da la cuptor si cand e aproape coapta budinca se pune cascaval si se mai lasa in cuptor pana cand cascavalul face o crusta.

ioanei i-am servit budinca cu iaurt, iar maine ii pun si peste.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Novus, am uitat sa-ti spun ca poti pune si condimente, eu i-am pus patrunjel si busuioc.Pt adulti ii poti adauga si sunca si cascaval.Ma duc la nani ca e tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Anamariame, pe unde umbli de nu semnezi condica ??

Georgiana, Cativ, Aris, Chatonel, Anca_Nicolae poftiti la raport !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !




gata, gata, am venit :))) nu ma certati!!! :))
Dragoana e cumiiinte - mai putin azi-noapte cind a dat un dintisor nou... mami e cuminte, mai putin cind o bat la cap ijinerii destepti si tati e cuminteee, mai putin cind noi sintem obosite si il batem la cap :)))

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mireal

Novus, am uitat sa-ti spun ca poti pune si condimente, eu i-am pus patrunjel si busuioc.Pt adulti ii poti adauga si sunca si cascaval.

Ma duc la nani ca e tarziu.





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput