MONTIGNAC (135) ... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

meniu azi:
MD:lapte cu fulgi de ovaz
P: 4 sarmale monti(nu au deloc orez si is..facute cu foi de varza)
C: un pahar de must, 3kiwi miici si o porto mica
(halit si niste seminte de floare )

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

eu am fost mare amatoare de monti.........am slabit anul trecut frumusel(8 kg) cu acest stil de viata. pana in concediu...........in ianuarie m-am lasat de fumat.........acum m-am hotarat sa tin post.As vrea si post si monti si sa dau vreo 10 kg. Nu stiu daca am sanse si post si monti sau sa astept pana dupa Paste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

'neata feteee cucuiete

BRANDUSIKA ma crezi ca doar eu am mancat din placinta aia?..din cauza ca n-a fost suficient de dulce..auzi tu draga..e drept ca am pus doar o lingura de fructoza la niste mere mai acrisoare [ doar de astea am avut in casa la momentul respectiv] dar mie mi s-a parut suficient de dulce..ce-a ramas am bagat la frigider si o voi papa in we
PUISORULE si la noi e rece ...foarte rece...dimineata iar a fulguit
GINAMARIA eu zic sa astepti pana dupa Paste ca nu mai e asa mult... cat mai e 2-3 sapt....in cat timp ai slabit cele 8 kg.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna fetele
N-am mai dat de mult timp pe aici ,am fost obraznica si am uitat de Monti ,dar m-am intors cu forte noi si ma apuc din nou de acest minunat stil de viata

Le urez bun venit noilor fete si sper sa raman cat mai mult langa voi

Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love


http://alinaretetedietetice.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Buna, montichicks!

Eu am fost cuminte, doar ca am mancat pe apucate si in cantitati cam mici. Nu ca asa as fi vrut, dar pitic marait, facultate, intelegeti voi. Oricum, I'm going down

Ginamaria, si eu zic sa astepti pana dupa Pasti. Mi se pare greu de tinut post si Monti pt ca mai toate chestiile satioase de post sunt pe baza de faina alba sau contin indulcitori. In plus, sa nu ai mustrari de constiinta in urma Pastelui.

Baaai, asa aproape e Pastele? Tre' sa fac curatenie

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Alayana, bine ai revenit, sa fii cuminte ca Melany are un bici rau rau rau

Brandusik, unde ai gasit must?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

monna o facut mama anu trecut...:D adik imediat ce o stors din struguri o pus la fiert..fara zahar fara nik...si o tinut pana acu

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Alayana, bine ai revenit, sa fii cuminte ca Melany are un bici rau rau rau


Sunt cuminte,sunt cuminte


Azi am mancat paine integrala la dejun cu iaurt 0 % .Imi place painea aia la nebunie ,o iau zilnic de la brutaria din drum spre serviciu ,dar cum e cumparata sigur nu e integrala 100 % si ma simt vinovata in fiecare zi,dar nici nu ma pot opri
Probleme e ca nu stiu cum sa renunt la ea .
Am mai copt si acasa ,dar de a doua zi sta prin frigider si nu ma mai atrage ,ca nu mai e proaspata ca in prima zi
Stiu ca ar trebuie sa renunt la paine ,dar NU POT


Ginamaria,eu zic sa incepi dieta ,vei gasi multe retete de post Montignac .Sigur vei da jos 2-3 kg pana atunci(eu in prima saptamana am dat 2 kg) ,iar de Paste incearca si tu sa te abtii sau fa retete de prajituri Monti ,nu se va simti diferenta la gust prea mult
Bafta !!!



Retete usoare Montignac

:)




Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Alayana, bine ai revenit, sa fii cuminte ca Melany are un bici rau rau rau


Sunt cuminte,sunt cuminte

Retete usoare Montignac

Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love



vai alina ce tare e blogu...senchiu senchiu......caut de nush cand clatite monti am incercat io sa fac ceva ceva da mi-o iesit o treaba foartea aiurea...groasa si nashpetica la gust..insa eu nu inteleg ceva...de ce spui ca e permisa taratea langa ulei...la fel si oul...ca e ca si cum pui fulgi integrali langa lapte cu grasime

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Brindusik multumesc mult
Pe blog am cateva retete usoare ,intotdeauna fug de retetele care cer multe ingrediente si timp ,acum sper sa ma tin de treaba si sa postez cat mai mult,poate va ajut si pe voi cu idei


-taratea in combinatie cu faina integrala (50 % si 50%) poate fi consumata langa grasimi ,carne,branzeturi,oua etc deoare are IG mic
-produsele integrale (faina,covrigi,paine)se pot papa NUMAI cu lactate 0 % sau de soia ,legume etc



Retete usoare Montignac

:)




Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love


Mergi la inceput