Senioare mari,mijlocii si mici (82)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna dimineata, frumoaselor.
Ms Bea, am primit PM-ul tau. Astept sa te trezesti ca sa te stresez.
laura, imi place ca esti optimista. Si eu am tot 4 foliculi, dar doctorita nu era asa incantata, ca zice ca sunt putini.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

amy...ce pacat!!!
ca dr nu este optimista...vreau sa spun.
doftorasu nostru zice mereu ca ne trebuie un singur ovocit de calitate...si e suficient...asa ca sa nu corelam nr de foliculi/ovocite cu reusita unui Fiv.
si atunci iti insufla si tie alta stare de spirit.

ieri...dupa punctie...pusesem nitel botic...si m-a vazut imediat si m-a intrebat de ce sunt dezamagita???...ca nu nr. este important, bla,bla,bla...si ca "as I told you so manny times...we only need one mature oocyte"
cert este...ca mi-a schimbat starea de spirit.

asa ca haideti sa avem incredere maxima in oole noastre fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

neatza fete mumoase!


pai amy sunt undeva la mijloc! nici nu ma vad impingand la carucior dar nici nu exclud posibilitatea de a ramane insarcinata! sincera sa fiu, la valoarea amh-ului meu, nici nu ma asteptam la mai mult! pana la urma e nevoie de unu' singur daca e de calitate!
aici am vazut ca se pune mare accent pe calitatea lor! de ce ai vrea mai multi? ca sa ii ingheti? nu mai bine faci putini, buni si se prind din prima? ia pune mana mataluta si iesi din butoi ca iti dau bataita! ia da' o fuga pan' la budapesta sa vezi cum te vom inveseli!
te sun io azi sa iti bag mintile in cap!
acu' serios! te pupacesc dulce si puna mana si gandeste pozitiv!

gata! ma duc la masa ca vad ca samira mi-a luat-o deja inainte! e pe metereze!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

In butoi sunt de aseara cand mi-a zis ca putem sa amanam si sa facem o stimulare mai puternica. Pt ca stiu ca nu o sa mai fac nici o stimulare, din cauza nodulului de la san. Acum ce sa zic, astept sa vedem ce zice luni, in functie si de valorile estradiolului si progesteronului.
Aveti grija de voi.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Amy, raman la parerea mea ca tb sa mai vrea si DD!Am citit pe un forum(nu mai stiu dc asta sau altu)ca o fata a avut 2 ovocite si se fertilizase doar 1 embrion.Ea a vrut sa renunte,era la al -2 lea FIV, insa dr la MNL i-a zis ca tb sa isi incerce sansa.Si s-a prins si are un bebe acum.Asa ca, tb sa incerci sa fi increzatoare in sansa ta

Umguroiacelor sa dea DD sa aveti embrionasi sanatosi si lipiciosi!
Doamne ajuta sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

nah....cum se vede ca mami si cu mine mergem la acelasi medic...ne-a bagat aceeasi chestie in cap amandurora.

amy,capu sus si te rog sa crezi in sansa ta pana la final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Asa trebuie sa fie medicii. Optimisti si pentru noi. Pana la urma are dreptate. Chiar si un embrion: daca e sa fie, se prinde el. Pai ia ganditi-va la sarcinile normale cum e?
Bafta multe fetelor!
Danny, asadar pentru insuficienta ovariana, capsule de napraznic si zmeur, da? E de retinut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

alina....napraznicul e bun si pentru asimilarea progesteronului si ajuta la fixarea sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Danny, felicitari! Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Amy, iti tin pumnii sa creasca oosoarele si nu te da batuta! Bafta luni !

Mergi la inceput