Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Cristies de ce nu ai curaj sa folosesti wrapul?

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




Principalul motiv e psihologic. Mi-e teama desi mi-e foarte clar ca e sigur. A doilea motiv e ca Alexis nu tine mortis sa-l tina cineva in brate. Daca ma joc cu el e multumit si in balansoar si in locul de joaca. Si cand vrea sa stea cu mine "adoarme" pe perna de alaptat si cand il pun jos se trezeste si maraie ca un catel ca vrea inapoi.


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

mi-am luat si eu wrap ieri de aici de pe DC, mica public. mi-l aduc ai mei in we. abia astept. fetele care aveti: cat timp il tineti p bb acolo? am vazut pe you tube ca merge si alaptat in el, diverse pozitii de carat, etc puneti si voi poze cu pufuletii in wrap..

m-a sunat taica-mu cand l-a luat..cica cearshafu' asta trebuia sa-l iau? i costa 100 lei? zic:, da, nou e chiar 300


Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra




Sa-l purtati sanatoase!
Super ideea cu filmul de ziua Anei. Cat te va costa distractia asta?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

mi-am luat si eu wrap ieri de aici de pe DC, mica public. mi-l aduc ai mei in we. abia astept. fetele care aveti: cat timp il tineti p bb acolo? am vazut pe you tube ca merge si alaptat in el, diverse pozitii de carat, etc puneti si voi poze cu pufuletii in wrap..

m-a sunat taica-mu cand l-a luat..cica cearshafu' asta trebuia sa-l iau? i costa 100 lei? zic:, da, nou e chiar 300


Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra



Eu il tin cat vrea el. Dupa o ora in general incepe sa ii fie cald si sa se foiasca. Metode de prins sunt multe dar eu nu am reusit sa il prind decat intr-un fel, sa fie si sigur comod pentru amandoi. Mai exersez.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Cris d uite poza proaspata cu Sebi dormind in wrap.
http://family.webshots.com/photo/2001310670105220452Rcvzcw

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Cris d uite poza proaspata cu Sebi dormind in wrap.
http://family.webshots.com/photo/2001310670105220452Rcvzcw

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




Foarte tare!!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Cris d uite poza proaspata cu Sebi dormind in wrap.
http://family.webshots.com/photo/2001310670105220452Rcvzcw

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




super arata! cam ce poti face cu el acolo?daca nu te misti e ok, sa stai pe scaun/pat?

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Poate vrea cineva sa-si faca www.make-baby-stuff.com/make-a-baby-sling.html" target="_blank"> wrap .



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Cris d uite poza proaspata cu Sebi dormind in wrap.
http://family.webshots.com/photo/2001310670105220452Rcvzcw

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




super arata! cam ce poti face cu el acolo?daca nu te misti e ok, sa stai pe scaun/pat?



Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra



acum scriu cu el in exact aceeasi pozitie. I-am dat de mancare Sarei, am mancat si eu, strang rufele de pe rastel, pot sa citesc, sa spal vasele, sa mai strang prin casa. Nu pot sa-l alaptez ca e prea sus dar in principiu daca nu ma aplec, intind sau nu manevrez obiecte ascutite sau fierbinti pot face cam orice.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Cris D ramasesem datoare cu un raspuns. Lenesul meu nu se trezeste complet noaptea doar chraie, suficient cat sa o trezeasca si pe Sara si nu suge la san. Adica trage de 2 ori si adoarme, se mai trezeste iar mai trege de 2 ori si tot asa. Ar insemna sa nu mai dorm niciodata. Nici din biberon nu bea prea mult maxim 60 de ml dar macar se linisteste si doarme neintors 4-5 ore. In bibe ii pun lapte de la mine daca reusesc sa mulg suficient, daca nu lp.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SorinaF spune:

Bine v-am regasit mamici si pufuleti!!!
Tot am tendinta sa ma duc la Odiseea sarcinii...cand deschid net-ul.. parca nu-mi vine sa cred ca a trecut perioada de sarcina....o fi si de la burta care mi-a ramas....de ma cred in continuare gravida,,,,

Vad ca se lupta bebeii cu colicii...noi avem noroc..inca...doar maraie si se screme..dar nu a plans niciodata. Sper sa nu vb cu pacat si sa inceapa acum...ca am vazut ca al Xelei a inceput de curand (ei fiind nascuti in aceeasi zi, si noi colege la reanimare fara sa stim ca suntem si de odisee).

Am facut aseara o vizita la ortoped si se pare ca bebe are metatarsus
varus...adica labutele piciorelor sunt strambe de la pozitia din burta. Trebuie sa facem masaj special timp de 6 sapt si apoi sa poarte niste ghetute speciale pana la 6 luni.

Bine ca e doar atat si se poate corecta.

Va pup...ca s-a trezit teroristu"mic

Mergi la inceput