Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

adriana sanatoasa sa fie si e de ajuns

dragaica sunt super patuturile...wow...ce gusturi are sotul tau
beluistef pai la cum se termina capitolele la noi. ..

dar eu ma bucur ca suntem o gasca ok, si ne ajutam cu informatii cand e nevoie, fara rautati si fara alte chestii. si fiecare opinie e respectata chiar daca e diferita. si pentru asta

----------------------------------------------
my somebody....

20+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Oanasa ai un concediu de vis si sa te bucuri de soare.
noi in mai la sfarsit vom merge la mare in tara ca atunci va merge si sotu in concediu acasa,si vreau sa merg makr 3 zile pe litoral la noi.si eu m-am cantarit dimineatza si se pare ca am mai luat 700 de gramede acum incepe si la mine sa se acumuleze kg.
Oana la fel de bine ma simt si eu cand fac acasa exercitii, si dupa un dus te simti si mai usoara si multumita de tine.abia astept sa fac iar azi ca ieri am fost cam puturoasa

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Buna dimineata... spre amiaza, burtici!

Eu am copil tusitor, mi-e mila de ea... a fost o noapte mai mult alba, nu poate manca nimic si nici nu o fortez de teama sa nu vomita. Am incercat toate siropelele existente in farmacie, acum ne-am dat pe naturiste. Prin urmare am pus mana pe o carte de-a soacrei. Si pt. ca tot discutati in capitolul trecut despre carcei...

LEAC CONTRA CARCEILOR

LEAC CONTRA TUSEI SACAITOARE (USCATA) (sunt 2 poze)
Sper sa dea roade.

beluistef, e buna ideea, dar eu zic sa mai asteptam pana avem delfinasii. Eu am alta buba in legatura cu primul mesaj de la inceputul capitolului. Dar... e DEFECT PROFESIONAL, probabil sunt singura pe care o deranjeaza lista prea lunga. Cand dau "Raspunde la subiect"... trebuie sa derulez aproape toata pagina sa vad care sunt ultimele mesaje postate. Eu propun sa spargem mesajul in doua, unul in care punem partea de inceput, cu rugaciunea, si al doilea mesaj de la linkurile catre subiectele trecute. Ce ziceti?

Bafta fetelor cu eco azi!

Cristina 15 s & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

A, da, carceii, am aflat cauza lor: iar am calciu sub limita minima. Si cu tot fierul pe care il iau, tot anemie am. Uf! Maine merg cu rezultatele la medic sa vedem ce ne da sa luam.


22+
Vine o !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Oana, iti doresc concediu placut

Elena, si eu sunt pt "delfinasi iulie-august"

Cat despre kg. Ieri m-am urcat pe cantar si.... surpriza! +5 kg:D

tina 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata si o zi frumoasa
Oana , cred ca tb sa-ti urmez exemplul si sa ma mobilizez si eu. Unde mergi la gimnastica si de cate ori pe saptamana? Si eu vreau in Egipt, la soare!!!!!!!!!Sa ai concediu placut si sa va intoarceti relaxati.Au fost scumpe biletele? Eu de cand am vazut de cati bani avem nevoie, toate se invart in jurul banilor...
Si eu am zis ca comand caruciorul si patutul din SUA, dar inca nu mi-e f clar cum e cu taxele...Eu m-am interesat, si cate persoane , atatea pareri.Unii spun ca nu se platesc taxe, se plateste doar transportul, o gagica care lucreaza la vama mi-a zis ca se platesc taxe si nu sunt mici deloc...eu m-am lasat pagubasa, si cred ca fac cumparaturile in Ro...

Paula, 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Si eu am ajuns la +5kg.

Crissy, multumim de leacuri. Ala cu carceii, e chiar simplu de urmat. Pe mine ma mai supara "indienii" de la gat. Pt tuse pe mine ma ajuta sucul de ridiche neagra.

Cris 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Oana, vacanta frumoasa de pe acum.
Sotul meu nu e cu prajitu' la soare, dar cred ca-l pacalesc pt cateva zile macar pe litoralul mioritic.

Belu, mie imi suna bine.

Cris 21+ cu


vorba aia, voi stati aproape, va permiteti ...cand stateam in Bucuresti mergeam de 2-3 ori la mare/an, ca nu ne permiteam mai des ca deh eram studenti ...acum ne-am permite dar e distanta asta, si nu merita pentru un weekend prelungit sa bati drumul pana acolo....sa tot fie vreo 12 ore de mers cu masina

...si plecam din Bucuresti, asa ca vom achizitiona cu sau fara voia tatalui patutul de la Ikea


Oana 22+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hello burtici!
Iar ati inceput sa vorbiti despre kg, eu ma cantaresc sapt viitoare, la 20+.
Am un creier adormit... m-am trezit pe la 4 si piticul meu pedala de zori, am adormit tare greu inapoi. La cum isi incepe activitatea el eu cred ca e o fire mai nocturna, am imbulinat-o daca-i asa.
Eu pe piticul meu l-am simtit de cateva sapt., niste fluturasi, data de referinta a fost inceputul s 16. Intre timp miscarile sunt mai dese, mai puternice, face valuri si salturi ca un delfinas. Eu zic ca nu ar trebui sa te ingrijorezi Creatza, pana la 20 s mai e.

Alina 19+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Otilia, vroiam demult sa te intreb cum te-ai impacat cu sling-ul?? Te-am vazut intr-o poza. Si eu vreau sa-mi iau, dar nu stiu de care , cel fix sau cel cu inele. Wrap ai incercat? Mi se pare putin mai greu de fixat.
Cris 21+ cu


Neata!
Cris, m-am impacat foarte bine. Cand o duceam/luam pe Ana de la gradi mergeam cu Elisa in sling de cele mai multe ori ca asa aveam o mana libera pentru Ana la trecerile de pietoni si la gradi nu ma mai stresam ca am lasat carutul Elisei la parter.
Sau cu tramvaiul/microbuzul este excelent, e ca si un fel de centura de siguranta pentru bb.
Wrap, n-am avut dar daca ai o bucata de material lunga poti incerca sa te infasori in material sa vezi daca-ti place.
N-am incercat nici sling din material elastic. Prietena care mi l-a dat pe acesta a primit la randul ei unul din blug elastic care se preta mai bine la baietel, chestie de stil.
Pentru pana la un an este excelent, taiam legume la bucatarie cu ea in sling, puteam calca, face diverse in loc sa o plimb imi faceam treaba si fiind in miscare ea era leganata si adormea.

Dragaica, bafta la eco, macar tu sa fii cu un carut albastru daca eu n-am fost in stare.
Patuturile sunt dementiale, a studiat bine piata sotul tau. De mult vroiam sa te intreb, la voi lumea cumpara/vinde mobilier copii/carucioare second hand. Ca aici nimic nu se pierde, totul se refoloseste la nesfarsit, poate si pentru ca-s mai scumpe decat in Ro .
Crissy, e cu dus si intors. Eu cand scriu mesaje mai bag un ochi la lista ba pentru a vedea un DPN, ba o aniversare. Eu doar aceste 2 sectiuni le-as vrea in primul mesaj, partea cu intocmire dosare nu imi e de folos mie personal si nici altcineva nu e intersata zilnic, la fel si celelalte inforatii, foarte utile de altfel. Cat despre "burtici" va las pe voi sa decideti cum va este comod cand faceti subiect nou.
Carla, daca tot e spital de stat si nu dati pe afara de bani eu zic ca mai puteti taia din spaga doctorilor. Oricum mai vedeti voi atunci cum a mers totul dar in principiu poti face asa daca ajungi la 37s si totul decurge ca la carte, adica si efort din partea lor mai mic. Eu sunt zgarcita, n-am dat niciodata prea mult .

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 18+

Mergi la inceput