Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...si uitam sa va spun cea mai mare realizare de ieri ...ne-am luat biletele de concediu...plecam in 10 aprilie o saptamana in Egipt ...abia astept ...voi avea la plecare o burtica de 27sapt1zi

iar la intoarcere ne-am hotarat sa facem pozele cu burtica

Cris tinem pumnii si te asteptam cu vesti bune


Oana 22+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Oana eu daca nu este frig afara de la lucru pana acasa merg pe jos si fac cam 40 min pana acasa la mers leganat de rata , inainte faceam 25-30 min, iar mai incolo siiiigur fac 1 h...

Mult succes fetelor care merg astazi la eco si sa veniti cu vesti bune-bune-bune....

Ati vazut ca mai avem 3 capitole si ajungem fetele de la odiseea de mai-iunie...ce vorbarete suntem...asta este de bine

***************************************************
Elena, 22+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna dimineata si le la mine!

Stefania, multumim pt micul dejun! Foarte gustos!

Puiutz, Cris, bafta la eco si va asteptam cu vesti bune!

Intr-adevar sunt tare frumoase lucrusoarele pt copii dar nici eu nu vreau sa investesc f mult, mai ales ca vrem sa ne mutam.

Am sa cumpar strictul necesar de aici http://www.babiesrus.com/shop/index.jsp?categoryId=2255957

Va doresc o zi buna!

tina 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Oana concediu placut si sa va bucurati din plin de momentele acelea

Ce parere aveti daca la titlu nu mai scriem si burtici si lasam doar DELFINASI DE IULIE-AUGUST ?????

***************************************************
Elena, 22+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui beluistef


Oana ma bucur ca te-ai simtit bine la gimnastica si cred ca a fost suuuuper sa mai fii cu alte gravidutze si sa faceti sport.




Belu, chiar recomand sa faceti fiecare miscare...a fost foarte fain, mai ales ca a venit o mamica care a nascut de curand si care a facut gimnastica acolo si a povestit exact cuma decurs cezariana...mai ales pentru cele care sunt la prima sarcina e interesant pentru ca nu stiu la ce sa se astepte



Oana 22+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Unde ma duc eu la inot, au un program de gimnastica acvatica pt gravide si bebelusi. Eu mi-am luat abonament normal, nu stiam de existenta acestui program special, dar ma duc la piscina cand se desfasoara ora lor si trag cu ochiul la ce fac ele in bazin.

Cris 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Oana, vacanta frumoasa de pe acum.
Sotul meu nu e cu prajitu' la soare, dar cred ca-l pacalesc pt cateva zile macar pe litoralul mioritic.

Belu, mie imi suna bine.

Cris 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Buna dimineata si le la mine!

Stefania, multumim pt micul dejun! Foarte gustos!

Puiutz, Cris, bafta la eco si va asteptam cu vesti bune!

Intr-adevar sunt tare frumoase lucrusoarele pt copii dar nici eu nu vreau sa investesc f mult, mai ales ca vrem sa ne mutam.

Am sa cumpar strictul necesar de aici http://www.babiesrus.com/shop/index.jsp?categoryId=2255957

Va doresc o zi buna!

tina 20+


Lucrusoare foarte frumoase si preturi acceptabile. Ai mai comandat de la ei, sau cineva cunoscut? Eu n-am mai comandat in afara si mi-e teama de taxe si shipping, sa nu ma trezesc ca trebuie sa platesc cat nu face...

Cris 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Salutari si de la noi. Va multumesc mult mult pentru felicitari. Recunosc ca mi-as fi dorit sa fie baietel, dar nu pot spune ca sunt suparata ca e fetita. Acum pot sa cumpar fluturasii aia roz de se agata pe perdea.

Vreau si eu la gimnastica. Eu am cam luat in greutate cam mult, deja am 8,5 kg; asa ca trebuie sa fac ceva! Poate de saptamana viitoare incep. Sa vedem ce bani am.

Elena, suna bine oricum, cu "burtici" sau "fara burtici", important e sa apara acolo iul-aug, sa stim unde barfim.


22+
Vine o !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Buna dimineata si le la mine!

Stefania, multumim pt micul dejun! Foarte gustos!

Puiutz, Cris, bafta la eco si va asteptam cu vesti bune!

Intr-adevar sunt tare frumoase lucrusoarele pt copii dar nici eu nu vreau sa investesc f mult, mai ales ca vrem sa ne mutam.

Am sa cumpar strictul necesar de aici http://www.babiesrus.com/shop/index.jsp?categoryId=2255957

Va doresc o zi buna!

tina 20+


Lucrusoare foarte frumoase si preturi acceptabile. Ai mai comandat de la ei, sau cineva cunoscut? Eu n-am mai comandat in afara si mi-e teama de taxe si shipping, sa nu ma trezesc ca trebuie sa platesc cat nu face...

Cris 21+ cu


Pe mine ma ajuta o prietena care este in sua...dar cred ca se poate comanda si din Ro.
Chiar nu stiu cat de mari ar fi taxele pt transport.....dar poate ne spune cineva care a mai comandat.



tina 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

buna dimi!

stefania, multumim pt tratatie, acum chiar as bea niste ciocolata calda!

dragaiaca, am ramas fara cuvinte....superb patutul!

ooana,ce mistooooo....vreau si eu concediu, si cred ca vor si fetele, deci....nu-i asa ca ne iei si pe noi? Sa aveti un concediu minunat, sa fiti un ghid bun pt bebe si sa va intoarceti cu forte proaspete!!!

Mai fetelor, pe mine ma roade o chestie de ceva timp dar am tot omis sa va intreb; cand l-ati simtit voi pe bebe prima data, la cate sap si cate zile, si in ce mom al zilei erati? Ce faceati in timpul ala, stateati in pat, pe scaun, mergeati, etc?
Eu maine fac 18 sap si...nimic. Incep sa ma ingrijorez, mai ales ca am fost ultima data la eco acu 3 sap si mai megem pe 19 martie. Poate daca nu treceam prin celelate sarcini, acum nu mai eram asa.

Cert este ca-mi doresc cu tot sufletul sa simt si eu pe bebe, macar asa as sti ca e bine.

Sau, poate.....sunt eu ma nesimtita?

17+

Mergi la inceput