FIV la Sibiu (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

ma bag si eu in discutie.

am planuri si eu de fiv ,nu stiu daca e si doctorul de acord,dar am o nelamurire:de ce e atat de important tranferul in ziua 3 sau ziua 5?

adica,care are sanse mai mari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Bonsai mie mi-a spus doctorul ca sansele sunt aproape duble in ziua 5 fata de ziua 3, asa ca de aceea vor fetele sa faca transferul in ziua a 5-a.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Yarrina,spune-mi te rog influenteaza diphe menstruatia? adica poate sa intarzie sau sa-ti vina mai repede de la injectia asta ,sau vine normal in ziua in care trebuia sa vina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Bonsai ideal e sa faci cu cei din Z5, blastocisti. Sansele sa se prinda sunt mult mai mari...deja nu mai este embrion...e la faza urmatoare.
Johanas mie mi-a intarziat o zi, nu stiu daca de la Diphe. Oricum nu are importanta, tratamentul de stimulare il incepi tot cand ti-a programat dr. Nu are legatura cu prima zi de menstruatie ca si eu am avut aceeasi dilema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mi-am facut aseara prima injectie de Puregon. Doamne ajuta sa creasca mari foliculii si sa fie multi multi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Eu zic ca trebuie sa creasca. Ai varsta optima, nicio operatie din cate am retinut, asa ca, hai! Capul sus! Cat despre perioada de dupa transfer, e bine ca ramaneti acolo cateva zile, dar nu trebuie sa stai doar in camera. Eu am citit ca e bine sa stai in aer liber si chiar sa faci si plimbari usoare. Si Sibiul e un oras asa frumos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

yarrina iti tin pumnii sa se faca mari si puternici ca sa poti avea niste embrioni frumosi..Doamne ajuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Merci Yarri,eram nelamurita .Succes cu stimularea si sa-mi spui cum te simti ca eu urmez dupa tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Mi-am facut aseara prima injectie de Puregon. Doamne ajuta sa creasca mari foliculii si sa fie multi multi.

SUCCES YARRINA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Multumesc din suflet!!Deocamdata sunt bine, doar ma doare capul ca si de la Gonal. In rest nimic...cateva bufeuri de la Diphe...dar trecatoare.

Mergi la inceput