FIV la Sibiu (6)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Nu cred...maine sunt in Z11 si e posibil sa mai fac o doza sau e posibil sa nu mai fie nevoie. Vom vedea maine dimineata. Oricum mai am o doza in pen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Succes maine la dr si astept vesti bune(pe miercuri punctia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Multumesc Johanas. Si eu sper sa fie totul bine si sa ajungem la punctie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Noapte buna fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

neata fetelor!am primit rezultatul de la analizele hormonale:estradiol 18.00,fsh 8.00,lh 5.35,prolactina 15.5,testosteron 0.31.as vrea ca azi sa le trim dr chicea dar nu stiu cum sa procedez pt ca nu am adresa d-lui.m-ati putea ajuta?
multumesc!multa bafta tuturor si in special yarrinei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Yarrina,
Corectati-ma daca gresesc:stimularea se face la clinica,consta in injectiile acelea nenorocite in burta,iar costurile difera in functie de dozajul stabilit pt fiecare injectie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Persi trimite-le pe fertilitate@polisano.ro si scrii in Att dr Chicea. Este adresa de la clinica pe care o folosesc toti.
Anelize injectiile ti le faci tu singura acasa in burtica, doza depinde de la persoana la persoana.
Acum m-am intors si eu de la clinica. Foliculii mei cresc in ritm alert precum melcul. Abia acum la 250 ui au inceput sa reactioneze drept urmare mi-a dat sa mai fac pana miercuri si apoi iar la eco si probabil pe sambata abia punctia. Deci iar o fiola..iar 5 milioane...Te usuca de bani procedura asta!! Off...bine macar ca suntem pe drumul cel bun...avem 11 foliculi din care 4 mari de 14. Inca un hop pana la 18. Din ce mi-a explicat dr trebuie ca 4 din ei sa ajunga la minim 18 mm ca sa fie treaba buna. Nu-si explica nici el de ce am reactionat asa, doza mea de stimulare fiind pt o persoana de 35 de ani si eu la 27 abia raspund. Off...viata mea...inima mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Yarrina,dor aceste injectii?Poti sa le faci singura?Eu nu cred ca as reusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Nu dor deloc. Nici eu n-as fi crezut vreodata ca pot sa-mi fac singura injectii dar acum le fac cu ochii inchisi. Sunt simplu de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Cand am intrat azi la dr deja radea...se astepta sa mai vin cu vreo idee geniala. Dar azi l-am lasat in pace...I-am zis sa fie atent ca foliculii mei deja dau din picioruse...is perspicace ca si mami lor.

Mergi la inceput