FIV la Sibiu (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

alina ..eu am facut papanicolau si culturile din col si hormonalele le fac marti sau miercuri ca atunci sunt in primele 3 zile (asa mi-a spus medicul) dar mie imi vin in 2 saptamani ca le trimit la timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Asa este Bonsai, un cuplu normal concepe un bebe in aproximativ 6 luni-1 an. Abia dupa aceea incepi sa-ti pui probleme. Vezi rezultatul la spermograma ca acolo s-ar putea sa fie o problemuta. Oricum stai linistita ca orice ar fi are si rezolvare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Si noi cam dupa 6 luni am inceput sa ne punem serios problema. Numai ca atunci sotul meu a plecat pt alte 6 luni intr-o misiune in afara tarii. Intre timp mie mi-au depistat endometrioza si m-am operat (cate un chist pe fiecare ovar, dar nu erau mari). Acum, nu stiu daca as mai face operatia, avand in vedere ca m-am obisnuit cu ideea de fiv, dar atunci as fi facut orice posibil inainte de fiv. Uite ca am facut si degeaba. Dupa operatie am mai incercat alte 6 luni si tot nimic.

La Sibiu, dr. Ispasoiu a zambit cand i-am spus ca de un an incercam si a trecut la el in calculator un an jumate :) Oricum i-am precizat ca eu n-am ramas niciodata insarcinata si nici anticonceptionale nu am luat decat vreo 3 luni; in rest uneori m-am mai ferit, alteori nu mi-a pasat pt ca oricum un copil mi-am dorit dintotdeauna.

Am gasit la o clinica din apropiere o chinezoaica renumita pentru acupunctura si o sa ma programez sa vedem ce zice. Si in plus in aprilie voi face si HSG, ca sa fiu eu impacata ca intr-adevar am trompele infundate (asa mi-a zis si dr. Ispasoiu, ca e singura chestie pe care as putea sa o fac inainte de fiv ca sa ne convingem). Pana atnci sper sa am gata si analizele pt fiv si mai ales sper sa iasa bine, astfel incat sa putem demara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Probabil in functie de problemele pe care le ai creste 'timpul'. La azoo noastra cred ca a trecut 'de cand s-au nascut'.
Deci eu nu am somn...m-am uitat la tv...m-am uitat pe net...nush ce sa mai fac. Off daca venea Bytzilica mea la Sibiu aveam pe cine stresa.
Stati sa vedeti cu ce ma duc luni la doctor. Il si vad ca iar se uita cu privirea lui intrebatoare oare ce mai vreau de data asta. Am citit eu pe net pe la 'colegele' noastre de la Fiv in Ungaria cum ca exista un embrion glue...care ajuta la cuibarit. Ihaa...stati sa ma vedeti luni la prima ora ce-i servesc dr-ului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Daaaaa, sa-i zici, sa vedem cum reactioneaza. Din cate am inteles eu, este chestia aia ib care tin ei embrionii in eprubeta cand ii introduc si in cazul in care e de acord ii pun inauntru cu totul . Nu stiu cat se intelege, dar cu impresia asta am ramas eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mi-e drag dr ca ma asculta...zambeste...dar face tot ce stie el mai bine. Este un om de nota 20...nu am ce sa-i reprosez. Se vede ca-si da interesul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Asta cam asa e; are un zambet din ala: "te inteleg, esti o femeie disperata dar simpatica; si-acum sa-mi vad mai departe de treaba".
Yari, tu esti singurica acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Da, sotul are niste probleme la servici si n-a putut pleca. Vine la punctie saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Si eu, singura acasa Al meu e de serviciu, vine maine dimineata, asa ca profit si mai bantui pe net. Strang informatii si beau vin fiert ca mi-au facut fetele de la unguri pofta. Cica e bun pt endometru vinul rosu. Ma rog, la mine nu e cazul deocamdata, dar merge. De fapt sunt in ziua 3 de cm si aproape ca nu mi-a mai venit. Asa ca, macar sa se curete ca lumea pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Buna dimineata,
Am adormit greu dar m-am trezit tare bine...pe la 10. M-am imbracat cu ochii inchisi si am coborat jos la masa poate mai prind mic dejun ca ma trezisem cu foame maree. Eu sunt intr-o continua cura de slabire de cand ma stiu si seara nu maananc decat daca-i absolut necesar...sunt la o petrecere...sau stiu eu ce. Si deci dimineata mi-e foame. Am papat...baut suc de portocale...cafea si acum iar sus in patut...mai butonez telecomanda. Am o leneeeeee

Mergi la inceput