Gravidutze si mamici de Cluj - 154-

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ciao!
Acum am intrrat in casa, am fost sa ma fac frumoasa, ca de luni ma intorc la lucru...gata cu binele, . desi nu m-am odihnit deloc saptamina asta, tot mi-a prins bine ca am facut o gramada de lucruri pentru mine, pe care le-am tot aminat. am fost la o caruta de doctori, mi-am facut analizele, miine termin si cu dentistul. o multime de drumuri, cu masina prin oras...pt mine e inca greu, conduc zi de zi numai de 3 sapatamini si in cluj e infernal...

Sanatate multa bolnavioarelor! . si noi sintem cu ceva muci, plus un pic de tuse dimineata...ma rog, deja e o obisnuinta starea asta, nu ma ingrijorez inca...

Ada, si eu merg miine la expo...vreau si eu ceva pt mare, dar la eforie nord. imi place mult faleza de acolo, e lunga si linistita. sper sa gasesc la preturi rezonabile. poate ne vedem. pe la ce ora te duci?




Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Multumim de grija, noi mai bine, scoatem muci la greu, Sofi e campioana absoluta, dar macar fara febra, un 37, 5 rectal de dimineata, dar asta nu se spune. In rest, stare buna, papa, bine, san la greu si mergem inainte.

De maine, vine cealalta bona. Astept sa se trezesca Sara sa pregatim o prajiturica cu mar, ca i-am promis, pana atunci mai strang si calc.

V-am pupat!

Sa se faca bine toti puii bolnavi, tare nasoala perioda asta de viroze!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Ada poate mititica ta o sa doarma singura fara probleme ,bafta ,sincer eu nu tin neaparat sa o las singura in camera,deci imi asum greseala


sanatate multa puisorilor

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls
http://picasaweb.google.ro/sanda252003



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

mi-am tuns acuma seara piscoteii

http://picasaweb.google.com/elenuta23/NoulLook#
numai cu Iulai am facut pozici , la dragos maine , ca abia il tundem



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Elena-imi pare rau ca e bolnavioara Iulia, te cred ca e tare nasol sa-i vezi olnavi, si eu simt ca moor cand trecem prin asta, cred ca toate suntem la fel.sanatate multa bolnavioarei!

Anca-bine macar ca ai apucat sa faci una-alta si pt tine, mai ales daca era vorba de analize si de astea.

Ada-nu-i obligatoriu sa nu se acomodeze nici ea, mai stii?a mea mai nou papa seara si o intreb, mai vrei la tv, la care, nu mami, ma duc la somnic, isi ia ursuletii preferati si merge singura.totu-i obisnuinta, daca insisti putin, se obisnuiesc.bine ca ma duc, o invelesc, o pup, ne rugam , hihi, deci tot tacamul, dar nu dureaza mai mult de 5 minute si noaptea nimic.si noi am avut tentative de tot felul, dar a fost refuzata si a inteles.poate reusesti sa aduni gasca de un ski, sigur va fi ultimul in acest sezon.distractie faina!

Andreea-si eu la fel simt mai toata ziua cum baga bebele, si simt destul de bine, mai bine ca prima data, vai ce ma va rupe mai incolo,hihi.

noi in rest bine, sunt rupta pe ziua de azi, a trebuit sa-i fac papica ca nu a avut cine sa ma ajute, sa mai spal, am fost la job pana la 7, baita, mancat, culcat...ma duc si eu sa ma arunc in pat ca-s gata.

cateodata asa pot sa urasc barbatii, ca intotdeauna trebe sa le zici si sa le rogi sa te ajute ceva si fac doar ce-i rogi, in graba, si inapoi la calc la joc, pe cand eu abia imi trag picioarele si burta dupa mine...i-as da si lui o zi faina de asta, sa vada cum e...asta e,scuzati-ma, m-a enervat ziua de azi, sunt mai irascibila, poate si hormonii...

sa aveti o noapte usoara!

Meli18+David-Eric si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata!!!

Meli, ce optimista esti ... ca e ultimul week-end de ski. Oare vine primavara anu asta?
Sanatate rapida Iulia si Sofia!!!

Nu am apucat sa scot pozele, ieri toata ziua am avut actiune, seara am fost la petrecere de pici, PAtrick nu mai voia sa plece, noi ne-am facut ca plecam, am salutat, si el catre gazde despre noi: "Pleaca la servici!", fara sa schiteze ca ar avea de gind sa vina si el cu noi

Anca, ai fost in concediu saptamina asta?
Tu intrebai cit a fost hotelul? 140 de euro 2 nopti (vezi pe www.1800hotels sau pe booking), aproape de gara (termini), dar si de centru, fara a fi nevoie de a lua metro sau autobus pt transport in oras, doar la VAtican, dar e f ieftin trasportul in Roma, 1 euro metroul si apoi poti umbla cu acelasi bilet 75 de minute si la suprafata.
Mai scump decit avionul(care a fost super oferta) a fost trasportul cu tren expres, de la aeroport la Roma(40 km).






Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

buna dimi iar ninge. deja mi-i lehamite de vremea asta
azi iubita mea face 6 luni nu pot sa cred ce repede trece timpul.
ieri a luat sotul scaun de masa. nu e ce mi-am dorit dar merge. nu imi place ca nu se lasa pe spate mai tare. are trei pozitii spatarul dar tot "verticale" sunt. abia papa de la biberon in el. ne vom invata. e pierre cardin pe roz a fost 450 de lei.
sanatate va doresc si numai bine

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
12.03.2010-72.1 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ALINA felicitari pt cele 6 lunite
MELI
ELENA cum a stat Iulia la tuns?foarte scumpi mititeii

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls
http://picasaweb.google.ro/sanda252003



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ce repede mai trece timpul , de cad o avem si pe Iulia asa zboara timpul, cu Drgaos u a fost asa din cauza ca nu dormea, abia acum de cad a veit Iulia pe lume, doarme toata noaptea

simina tu cum esti????ce face Andrei???
cand ne scrii ma regasesc in totalitate, am fost in aceiasi situatie, Dragos avea ziua 3 somnuri a cate 5 min si statea la titi cate 3 ore legate , era chinu de pe lume si preferam sa stau ziua cat mai mult afara , aveam noroc ca era vara


alina LA CAT MAI MULTE LUNITE, ALEXANDRA!!!!!
ce mai papati voi??? isi baga Alex piciorusele in gurita?e pregatita sa stea in fundic???
noi mai avem putin si ajunge cu piciorusulin gurita

ioana LA MULTE LUNITE, ALEES!!!
pt mami





Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALEX29

ELENA cum a stat Iulia la tuns?foarte scumpi mititeii



a tinut-o C in brate iar Dragos ne tot intreba dar Iulia nu plange???? si i-am spus ca nu are de ce sa planga , ca nu se intampla nimik si asa am reusit sa il tundem fara scandal, a fost putin dar nu sooul pe care il facea inainte, il auzea tot Florestiul





Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput