PuiutiDeRandunici*La Multi Ani THEA !!!* (385)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Cine imi arunca si mie niste mucenici????Din aia din coca de cozonac, cu miere si nuca....

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Olga, da, e normal sa vorbeasca despre ei la pers a II-a sau a III-a la varsta asta... Asa ma amuza cand vorbeste singur si zice "Tange" - strange; "Maca" - mananca;" faci kk"

azi mi-a dat un cap in nas de-am vazut stele verzi. Si zice;" nu faci. pomiti" - nu mai fac. Promit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Sovi, ar fi fost o idee..MAi vorbeam de una, alta...

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

De ce nu e bine sa faci nota discordanta ? Daca ai stii ce nota discordanta facem noi, randunicile....Normalitatea nu e a noastra, asta de pe crenguta, e de fapt aia in care se diversifica de la 4 luni cel tarziu, in care copiii mananca sarmale de la 1 an, sunt lasati sa planga ca se obisnuiesc in brate, li se da Cappy ca sa faca kk...Deci fa nota discordanta, ca macar daca schimbi o singura mama si tot ai facut ceva bun!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

LA MULTI ANI THEA! SA CRESTI MARE, FRUMOASA, SANATOASA SI SA LE ADUCI NUMAI BUCURII PARINTILOR!!
Vali si Diana mai schimba cuvintele in propozitie. Pe mine ma amuza cand se refera la ea ca la "titiza" sau cand ma striga Niana si eu tb sa raspund cu Diana. La noi dinozaurul este dilizaur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika

Sovi, nu stiu ce sa zic, pentru ca mie asta cu alimentatia mi se pare o batalie pierduta, in sensul in care poti controla ceva, dar nu poti controla tot. Controlezi ce bagi in gura, dar controlezi ce respiri? Controlezi mizeria umana? etc. Facem ce si cat putem, pune in balanta avantaje si dezavantaje si ia cea mai buna hotarare in conditiile date. Cred ca le poti pune conditia sa nu ii dea carne, deloc, ca si cum ar fi alergic ( sa ii dea meniu vegetarian, nu cred ca e ceva asaa, nemaipomenit ! )Ii dai tu acasa carne, de care vrei si poti.



Nu e, Olgu, batalia pierduta! intotdeauna va exista un rau mai mic decat altul. nu controlez ce respira, dar am avut grija sa aleg o gradi mai pitita de zonele prea poluate ale bucurestiului, intr-o arie cu case. si victoriile astea marunte, ma multumesc pe mine . din cateva floricele marunte, se poate face un frumos buchetel.

peseu: daca vreodata vei primi un sms din care nu intelegi nimic, sa ma scuzi, sigur ii era destinat sorelei. nu de alta, dar era sa o comit de cateva ori.

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Sabin cand imi raspunde la intrebari de genul cine se joaca cu jucariile sau cine mege cu masina, raspunde "IMI" adica Sabin si se arata cu degetelul pe obraz. E dulce rau!
Si eu sunt de principiu ca, pe cat posibil,sa ii ofer acasa mancare naturala, dar atata timp cat respiram un aer infect, atata timp cat speli marul ala eco cu apa de la chiuveta care e infestata cu toti carcaiasii de pe lume e greu sa ii controlezi tot timpul si mai ales la gradi meniul in totalitate. In plus si mi se pare un stres mult prea mare atata timp cat vor merge in colectivitate si chiar daca tu ii pui oul eco la pachet el va tanji dupa felia aia cu margarina din fata celorlalti copii si mi se pare cumplit sa il lasi sa pofteasca la "bunatatile" celorlalti.
Cand eram mica si ma lasam ai mei la bunici, saracii nu stiau ce bunatati sa-mi mai faca, dar mie cel mai mult imi placea sa fug in spatele curtii la vecinii bunicii care aveau 10 copii si mancau cartofi prajiti si inmuiau painea in ulei. Mi se parea deliciul suprem. Degeaba imi promitea mamaia mea ca imi face cati cartofi prajiti vreu eu , numai sa nu mai merg la vecini care prajeau o luna in acelasi ulei; cartofi prajiti mai buni ca la "aia a lui Bulai" nu existau pe planeta asta.
Off Vali, la mine la birou fiecare a adus mucenici azi, avem toate sortimentele, mai insiropati, mai ne-, ti-as trimite cu drag. Eu una m-am saturat de ei deja, ma dau de-a dura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Vorbiti de topica inversata... In care propozitii nene? Matei a facut de 2 ori propozitii scurte si gata, inca muuulte sunt Iiii pentru el. Dar nu ma stresez (asa tare). Serios acum, este normala orice topica, orice persoana!

Nicoleta

------------------------------
Sa aveti o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Na', ca m-am luat cu altele si am uitat de ce intrasem. Pe 17 aprilie suntem nasi si as vrea sa comand asta pentru fini:

http://www.ghizbi.ro/cadouri_pentru_nunta_sau_aniversari-539-115.html?fav=213

Ce parere aveti, tinand cont ca e doar cununia civila deocamdata, nunta la anul!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Mi-am mai adus aminte "tefelon", adica telefon .

Acum Sof mai are o gaselnita: V'ea setita sa v'ea sa pape/faca nani/zucam etc. Ieri mi-a zis, derutata si plictisita, "v'ea setita sa v'ea sa faca TEVA" .

Si inca una, pe care vreau sa i-o filmez: se uita ffff atenta cand masoara soacra-mea cata apa pune in bibe pentru laptele de dinainte de nani. Si soacra-mea zicea "Ia sa vedem, puiut. Cata apa e? Doua sute patruzeci de grame", care in timp a fost preluat de Sof care se intreaba si raspunde "Cat e? Douasutepatuzetzi de g'ame" Bai, mor de dragul ei cum zice!!!

Mergi la inceput