PuiutiDeRandunici*La Multi Ani THEA !!!* (385)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Luny, bafta!

Nicoleta

------------------------------
Sa aveti o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Doo vorbe repede repede ca ma paste oala cu mucenici si nitica electricitate ca avem de recuperat o saptamana de scoala pierduta (iaca homescholing made in Romania )
Am vazut poze superbe cu Ursuleti (ce mi-a placut cum fura Ursuletul suzeta lui Einstein ) si Sovietici (Ana leita leita mami si mami in rochita aia ) si poze de aseara de Mall Bacau (pacat ca nu e filmulet , frumoasa serbare ) . Sigur am ratat multe altele dar gata, sunt cu ochii pe voi ca pe butelie
Am primit nspe mesaje de prietenie pentru care va multumesc frumos Si va multumesc si pentru aprecierile la adresa povestii de vacanta , chiar nu mi-am dat seama catamai cearceaful a iesit si am avut dubii daca nu cumva trebuie mutata la alt topic Da, Dudu a fost cevaaaaa, m-a inmuiat, m-a terminat, il iubesc nespus si nu-l voi mai lasa acasa niciodata Duminica dimineata m-a mangait cu manutele pe fata si pe par, e intr-o adoratie mareata cum n-a fost nimeni dar nimeni vreodata fata de mine
Vacante minunate va doresc si voua, cu poze si amintiri frumoase, cu copii mari si distractie la maxim (Stela, sigur sigur vor veni )
Am citit perle de Stef si succes de Stela care pleaca la serviciu linistita, am vazut ca ati haituit niste triciclete incoa(Olga, cine alta ), am vazut ca Mufa linge garduri si are oxiuri (mama lor ) iar Nicoleta cauta remedii hat departe cand are la Billa ulei de dovleac (ia sa te uiti, Kya stie ), am vazut ca Micu e mai bine cu piciorusul si da, Simo, merg si cu tine in vacanta oricand doresti , am vazut ca Zoze a identificat samburel agitat in burtica (sa fie intr-un ceas bun , ai grija de tine) , am vazut ca Miha inca lucreaza la asta, le salut pe cuscrele scumpe la vedere Liana si Cami...of, cate as fi avut de zis, dar timpul trece si nu pooot



Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mimonixule, ulei de dovleac gasesc si aici, dar eu vreau ceva mai mult de atat (apropo, mai vorbim dupa ce gusti uleiul de dovleac , am avut in Ro si este absolut, dar ABSOLUT ingrozitor!). Sigur sunt si aici produse bune pentru ce vreau eu, insa daca nu le stiu, na, apelez la sursa sigura (maine ajunge cumnatul cu tot ce i-am scris pe lista). Ai promis ca nu-l mai lasi pe Dudu acasa, sunt cu ochii pe tine . Spor la macinicit! Eu am incercat sa fac o coca, dar am NUMAI faina dura... mama ce naspa arata coca, o creste vreodata?? Si voi pune in macinicii fierti nuci si migdale (si ca tot mi-am amintit, Stefan le zicea, cand era mic, amigdale ).

Nicoleta

------------------------------
Sa aveti o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

neata

La multi ani Thea, sa ai o primavara minunata si sa le aduci fericire parintilor tai!!!!


La multi ani pentru toate mamicile si pentru ziua de ieri, ca nu am apucat sa intru deloc...toata ziua am alergat prin oras, iar spre seara am avut musafiri

ma duc sa citesc din urma,vad pozici/filmulete, ca se pare ca am ce vedea

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Ati vazut ce misto scrie cand alegi un prieten: prieten sau membru de urmarit???[:D] sa vedeti alergatura pe aici!!!

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

La multi ani, isteata Thea!

Zoze fortza, mami, fortza bebe! stai la dospit 9 luni, ca jar mananci!

Monix, daca gasesti bale pe pozele tale, sa stii ca de la mine sunt . A tras si Omu cu ochiul si a oftat :)

Ralucaaa balerina ta e cea mai frumoasa si armonioasa de acolo!
Stela, felicitari pentru progresul cu Tea!
Mihu nu mai stiu, tu spusesesi ca randunoiul meu a slabit? ce am ras, se pare ca al meu a inceput sa vrajeasca oamenii si de la distanta, sa ii convinga ca alb e negru

Olgu, da, in rest e ok gradi, si din mancarea aia mananca si copilul directoarei, dar tot n-am confort. cu ce gand voi manca eu acasa pui bio, stiind ca sasa papa cu hormoni?

Azi noapte, dupa alaptatul de la ora 2, n-am mai adormit pana la 6.60 de grija viitorului gradinar! normala oi fi?!!
Am facut sedinta cu Omu si am stabilit ca poate autoritatile ne asteptau pe noi, ca sa ii ajutam sa schimbe ceva (cel putin vom incerca)

Bubu, ce am ras la dictionarul lui Stef!
sasa:
iping -pinguin
dinzonzau -dinozaur
congoi -gunoi
mangangan-magazin
pampanti -pantaloni
gheghe -ghete
hipompompo -hipopotam
banghe -galben

asa le-as mai insira pe astea mai haioase, ca-mi place, dar ma cheama datoria



si totusi, peseu:
ieri sasa a mancat ciorba de linte!

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Wow, ce m-a mai laudat duamna Mimo... Da' poti sa mai spui si de bilele alea albe, ca nu mi se urca la cap

Nicoleta mie imi place foarte mult uleiul de dovleac in salate (combinat cu otetul balsamico). Acum mi-am adus inca o sticla din Austria.

Mimo, cand ne-o fi gata casa, te invit la noi si daca dai Jagertee-ul iti dau salata cu Kuerbiskernoel (asta e cuvant de invatat in germana pt Teo)

Siiiii:
La Multi Anisori Theea scumpa! Deastepta esti, frumoasa esti, asa ca iti urez acum sa ai tone de noroc!



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Sovi, dar nu poti sa-i duci de acasa in zilele in care meniul nu-ti convine? sau sa nu-i dea carne, desi clar mancarea e facuta cu carnea in ea...Sau nu-l lasi la pranz la gradi... sau sa-i dea un senvis in zilele in care ar avea ceva ce nu vrei ca el sa manance..

Si eu sunt zombi, a dormit Luca pana la 3 bine, apoi a marait pana dimineata si normal ca eu n-am inchis un ochi... In schimb, de dimineata a adormit, cand s-a trezit frate-su...Astept ora 13, sa-l bag pe Matei la somn si sa dorm si eu...

Azi am gatit impreuna cu Matei si dupa ce am pus robotul la loc , zice: "A oc obotu putz deja" - Ai pus deja robotul la loc"
Apropo de vorbit, ai vostri au o topica inversa? Matei rar pune cuvintele cum trebuie. De cele mai multe ori pune verbul la urma, ca latinii...

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Citat:
citat din mesajul lui VALENTINA C

Sovi, dar nu poti sa-i duci de acasa in zilele in care meniul nu-ti convine? sau sa nu-i dea carne, desi clar mancarea e facuta cu carnea in ea...Sau nu-l lasi la pranz la gradi... sau sa-i dea un senvis in zilele in care ar avea ceva ce nu vrei ca el sa manance..

Si eu sunt zombi, a dormit Luca pana la 3 bine, apoi a marait pana dimineata si normal ca eu n-am inchis un ochi... In schimb, de dimineata a adormit, cand s-a trezit frate-su...Astept ora 13, sa-l bag pe Matei la somn si sa dorm si eu...

Azi am gatit impreuna cu Matei si dupa ce am pus robotul la loc , zice: "A oc obotu putz deja" - Ai pus deja robotul la loc"
Apropo de vorbit, ai vostri au o topica inversa? Matei rar pune cuvintele cum trebuie. De cele mai multe ori pune verbul la urma, ca latinii...

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);


daca stiam, te apelam la 3 sa stam la o barfa, ca eu eram deja treaza de mai bine de o ora

cu mancarea la gradi: painea i-o voi da sigur de acasa, si poate oul fiert, cand au zi de ou. dar am dubii ca sasa va manca de la pachet, cand ceilalati papa altceva. si nici nu stiu daca e bine sa fac asa nota discordanta.

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Sovi, nu stiu ce sa zic, pentru ca mie asta cu alimentatia mi se pare o batalie pierduta, in sensul in care poti controla ceva, dar nu poti controla tot. Controlezi ce bagi in gura, dar controlezi ce respiri? Controlezi mizeria umana? etc. Facem ce si cat putem, pune in balanta avantaje si dezavantaje si ia cea mai buna hotarare in conditiile date. Cred ca le poti pune conditia sa nu ii dea carne, deloc, ca si cum ar fi alergic ( sa ii dea meniu vegetarian, nu cred ca e ceva asaa, nemaipomenit ! )Ii dai tu acasa carne, de care vrei si poti.

Vali, Sof mai schimba silabe intre ele, de genul "aMINAle" si mai are cateva in genul, dar nu imi aduc aminte acum...Ah, si vorbitul despre ea insasi la persoana aIIIa, dar parca asa e normal la picii atat de mine

Mergi la inceput