Dieta RINA (8)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Buna fetele!Alina ai dat bine jos si tie Bunicutza !Eu din pacate nu am cantar nici acum asa ca nu m-am putut cantari dupa ziua de apa,voi vedea duminica cat am dat pe toata sapt, mai ales ca incerc sa nu prea ma mai abat de la dieta.Am spus INCERC ,cat voi reusi?!Elly ,sa ai multa ambitie maine si da-i inainte cu apa !!va si sa aveti mult spor la slabit,iar cele care va doriti,tot asa mult spor va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

LA MULTI ANI printesei tale, alina.Sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea

Bine ai venit printre noi elena. Te primim cu bratele deschise . Ti-am trimis cartile, spor la treaba

Eu azi la vitamine si dau cu ananas cat se poate ca am cam calcat stramb zilele astea si am auzit ca abaterile sau platoul se trateaza cu ananas
Cu sportul am lasat-o balta de mult din pacate, ca aveam rezultate mai bune si ma simteam si foarte bine, dar cu iarna asta.....

Ce parere aveti de laptele de soia, la ce se incadreaza?

start 27.01cu 67kg...63kg-01.03...62kg-08.03...targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

in legatura cu ciupercile. la cat is de "calorice" eu zic ca merg in orice zi. umplute la cuptor, fierte si taiate fasii subtiri apoi trase la tigaie in putin ulei si servite cu mujdei ca si garnitura la ceva sau doar ele , facute scazute cu ceapa, ardei, dovlecei si alte minuni, astea mari facute pe gratar-eventual in ziua de proteine cu ceva branza deasupra, nu va mai spun la ziua de amidoane ce buna e o iahnie de fasole facuta cu ciuperci dar ghebele ar fi bune pt asa ceva. apoi tot la amidoane sarmalute cu ciuperci sau orez la cuptor. la carbo spaghete si pizza cu ciuperci. sau cele champignoane pur si simplu facute salata asa crude nu imi mai vine nimic in minte, dar cu siguranta mai sunt retete. aaaa cele cu mamaliga.
elly si bunicuta spor la treaba fetelor. doamne ajuta

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
12.03.2010-72.1 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

ananas mi-a trebuit...
ma ustura gura de mor
asa ca restul de ananas l-am facut suc cu o portocala
am mai mancat si o mana de nuci si cateva stafide
cam asta la vitamine...sa vad ce mai mananc pana deseara

voi pe unde umblati ca nu mai misuna nimeni pe aici?

start 27.01cu 67kg...63kg-01.03...62kg-08.03...targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

helo. eu am papat la amiaza bun de tot. vai bune pot fi ciupercile alea cu usuturoi. si de mai pui si pulpa langa iti bati copii
m-am cantarit iar inainte de masa de pranz si aveam 71.9 dimineata am mancat numai o banana. pana la 1 si ceva nu am mai mancat nimic. nu mi-a fost foame.
hai fetelor, slabiti va rog

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
12.03.2010-72.1 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Salutare fetele!
Eu azi ii dau cu mancarica de cartofi+castraveti murati.

Maine fac o mamaliguta cum m-ati invatat voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

monica spor la treaba eu de mananc mamaliga mi se face foame dupa o ora. poate voi incerca, parca m-am invatat cu mancare mai putina.
eu la carbo voi manca fie ce-o fi macaroane cu pesmet


dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
12.03.2010-72.1 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinabojuc

monica spor la treaba eu de mananc mamaliga mi se face foame dupa o ora. poate voi incerca, parca m-am invatat cu mancare mai putina.
eu la carbo voi manca fie ce-o fi macaroane cu pesmet


www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina, mami de Alexandra (12.09.2009)
dieta rina
11.02.2010-76.7 kg

Cum macaroane cu pesmet?
Banuiesc ca fierbi macaroanele dar ce facem cu pesmetul?Fetelor care mai faceti retete si sunt bune scrieti si aici in cateva randuri.
12.03.2010-72.1 kg




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Felicitari Alina!tine-o tot asa!Monica,bine-ai revenit!Nu te lasa ,chiar se poate!!Si eu am maine zi de carbo si voi papa pizza cu ciuperci,ceapa ,ardei,oregano,sos de rosiio bunatate.Sper doar sa nu mananc prea mult!Seara voi avea praji,ca am cerere de la copii.De cand cu dieta am facut destul de rar praji,eu care faceam cel putin de 2 ori dulciuri pe sapt!Va mai intrebati cumva cum am ajuns la kg care le am?!Cine credeti ca baga la greu praji?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Moni,macaroanele se fierb,iar pesmetul(sau grisul)se prajeste intr-un pic de ulei,se pune ZAHAR si apoi se amesteca cu macaroanele.Banuiesc ca la asa ceva se referea Alina,daca nu iti va da ea mai multeamanunte ,cu siguranta.Sunt bune ,nu am mai mancat de cand eram copil!!

Mergi la inceput