Dieta RINA (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Cartofii intra la amidonuri nu?
Iar incep sa intreb ca tampita.Mereu ma lamuresc ,incep ,o las balta.Ma apuca iar cheful ,iar intreb,iar ma lamuresc cu ajutorul vostru ......poate da D-zeu si am ambitie si eu o data-n viata!
Daca merg cartofii as face o mancarica de cartofi cu muraturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Monica- la amidon- poti fce mancare de cartofi cu acritura- e super ok

Nici eu nu beau supa deloccc- si nici paine delocc.
Am mai mancat 4 bombonele raffaello
Deja intrec masura-
Ma opresc.




Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Merci elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_me
Am mai mancat 4 bombonele raffaello
Deja intrec masura-
Ma opresc.

nu te cred
am baut cam 400 ml de apa de dimineata. dar apa minerala. ailalta s-o bea dusmanii imi fac un ceai mai bine. ca m-oi umfla de la asta minerala

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
22.02.2010-74 kg
01.03.2010-73.1 kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Alina- mai este putin si trece si ziua de apa.
O sa scapi.

Eu am sambata zi de apa .
I-am spus sotului sa nu-mi ceara nimik de mancare- ca nu fac mancare.
Sa se duca sa manance la mama.
Eu nu ma duc nicaieri unde vad mancare .

Stau in casa si beau apa.

Daca mai mananc ceva dulce - mi se face rau Deja s-a obisnuit organismul fara atat de mult dulce si acum imi este rau .

Daca mai am forta diseara bag niste gimnastica-



Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Eu sunt iar cu supa!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Unde intra ciupercile?????????????
Voi cum le prepararti si in ce zi le mancati????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicutza81 spune:

Buna seara fetelor!
Am trecut cu bine si de ziua de apa, si pot sa va marturisesc doar ca a fost mult mai usor decat orice alta zi dintr-un motiv foarte bun: nu a trebuit sa imi bat capul cu ce pot manca; am exclus din start mancarea, am baut vreo 2 cafele ca a fost totusi ziua femeii si pe unde am fost invitata tot a trebuit sa servesc ceva; si am servit si o bomboana pe care am mancat-o azi , ca a fost zi de carbo.
Am inceput dimineata cu o portie buna de apa, am trecut peste senzatia de foame de dupa aceasta portie de apa si apoi am umblat cu sticluta de apa de jumate' dupa mine. La un moment dat a venit sotul meu pe la birou si mi-a baut apa asa ca l-am certat ca mi-a mancat mancarea . A fost usor si pentru ca am ajuns acasa abia pe la 9 seara. Totusi, am incalcat un pic regula (toata ziua am visat la o zama goala de la plic) asa ca la cina pe care am luat-o pe la 10 seara am savurat un castron de zama limpede de plic (cica supa de rosii )
rezultatul de dupa ziua de apa: initial - 71.5kg, final - 70.6 kg. Incurajator, nu? Sunt tare curioasa sa vad lunea viitoare cantarul.
In alta ordine de idei, am fost luni si la consult la gineco si am primit unda verde pentru (noi am pierdut o sarcina pe la sfarsitul lui ianuarie), iar sotul meu mi-a facut o surpriza grozava si a fost foarte romantic...
Bun...de marti am inceput a doua luna de dieta si sunt tare multumita ca am ajuns pana aici.
Am mai calcat si pe de laturi, de exemplu in seara asta, cand am mancat (mai inainte) o portie mica de mancarica de cartofi cu carne -nu m-am putut abtine. Asta e! maine e zi de fructe si-i dam bataie.
In ceea ce priveste spanacul, de ce nu il gatiti doar cu ou? e grozav!puneti si o lingura de ulei, un pic de ustori la scazut ca sa nu ramana decat aroma de usturoi. mmmm....
Va pup si va doresc un week-end fara tentatii mari (alea mici sunt ca sarea si piperul in mancare - o fac mai interesanta)
PS: sotul meu rezista in continuare eroic fara tigari, asa ca eu nu am voie sa cedez mai ales acum, cand il am ca exemplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Neatza

Alina- ai rezistat?? sunt sigura ca da- esti ambitioasa

Monica- esti super tare cu supa ta- eu nu am baut deloc sup (nici macar o picatura).
Nu ma ghidez 100% dupa carte.

M-am uitat pe lista si vad ca ciupercile- intra la amidon- dar si la carbohidrati.
Eu mananc la CARBO ciuperci- cu sos de rosii (sau doar cu usturoi si putin ulei) cu mamaligutza.

Azi - VITAMINE.
Si maine-
Sper sa rezist- am ceva emotzii.

Buni- felicitari!!! - sper sa ramai insarcinata si sa fii ok.
Poate ramanem in acelasi timp.




Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

helooooo
din pacate ieri nu am putut tine doar apa. aseara pe la ora 19 mi s-a facut rau, m-a luat cu ameteli. am mancat 100 gr fasole verde si 30 gr de sunca de praga. dupa m-am simtit foarte bine. deci clar m-am simtit rau din cauza lipsei de hrana am dat jos fix juma de kil
asadar raport final dupa o luna : 72.1 kg minunat
- imc -1.32 puncte
- talie -4 cm
- solduri -4 cm
- coapse -3 cm
- piept -5 cm
E ok, nu?
Azi proteine. face gogosica mea 6 luni astazi si sarbatoresc cu pulpe la cuptor, ciuperci pleurotus trase la tigaie si muuuult mujdei sper sa nu vina nimeni in vizita
Spor fetelor.


dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
12.03.2010-72.1 kg

Mergi la inceput