Dieta RINA (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

heloooooooo
aleniro da-i cu apa mama. maine eu urmez azi fructe, ieri am reusit sa iau si ardei, o sa rontai cateva feliute. mai o rosioara, un castravecior...vad eu. aaa nuci stafide seminte. oooo lejer
maine....mai vedem sper sa rezist. ar fi tare bine si pt organism o zi de apa. sunt persoane care tin in fiecare saptamana bravo lor. eu numai cand ma gandesc vad negru in fata ochilor. mai ales ca au anuntat ninsori deci plimbare ioc
hai fetelor succes.

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
22.02.2010-74 kg
01.03.2010-73.1 kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Multumesc fetele pt incurajari!Mi-ati facut o pofta cu cartofii ,cu toate ca nu sunt mare fan cartofi,dar azi cred ca as putea manca orice.Elly,cartofii nu sunt la amidoane,sau ai incurcat tu zilele?La carbo nu avem cereale,paste,pizza,etc? .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Alina,eu am mai tinut o zi de apa si sa stii ca nu e chiar atat de greu.Am trecut cu bine atunci,mi-a fost mai greu atunci doar pe la amiaza,dar apoi am si uitat de mancare.Dar am avut niste dureri de cap INGROZITOARE.Sa vedem azi cum va fi?!Iti povestesc maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Sunt la Amidoane
M-am zapacit
Ma doare rau de tot capul
.




Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

of of elly sa iti treaca durerea de cap. asa se intampla la acel tratament? poate toate sunt spre bine.

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
22.02.2010-74 kg
01.03.2010-73.1 kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

ia fiti atente ce am gasit eu. par ok si gustoase .ce parere aveti?

Ciuperci umplute cu spanac (8 portii)

1 pachet (250 g) spanac congelat, maruntit
1 lingurita sare
8 ciuperci mari
1 lingura ulei de masline extravirgin

Puneti o cana de apa intr-o cratita mijlocie si lasati-o sa fiarba. Adaugati spanacul si sarea. Acoperiti si fierbeti conform instructiunilor de pe pachet. Spaqlati ciupercile. Taiati si tocati cozile, indepartand capetele.
Incalziti uleiul de masline intr-o tigaie mare. Adaugati cozile de ciuperci tocate. Caliti-le pana cand devin aurii (circa 3 minute). Scoateti-le din tigaie. Adaugati palariile ciupercilor si caliti-le timp de 4-5 minute. Apoi asezati-le pe un platou rezistent la caldura.
Scurgeti spanacul si amestecati-l cu cozile de ciuperci calite.
Umpleti ciupercile cu acest amestec si le puteti consuma imediat sau le puteti tine la cuptor, la foc mic, pana la servire.

Detalii nutritionale per portie: 33 calorii, 2 g proteine, 3 g carbohidrati, 2 g grasime, 0 g grasimi saturate, 74 mg sodiu, 0 mg colesterol, 2 g fibre.



start 27.01cu 67kg...63kg-01.03...targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

korri

Si eu maine tot ciuperci am.
Mi-am facut aseara -cu usturoi (as putea sa le amestec cu spnac- imi place spanacul).
Si fac diseara mamaligutza- pt maine.

Durerea mea de cap este efect secundar de la tratament- am citit prospectul.
Dar ma omoara - e crancena .




Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

... aaaa si alt efect secundar- luarea in greutate

Asta este - stiam- caci asa am luat 25 kg in plus.
Dar nu renunt - lupt - nu vreau sa ma mai ingras.



Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Fetelor,maine am zi de proteine,credeti ca as putea sa pap spanac facut cu lapte,2lg faina si 1 de smantana?Sau si asta se considera deja mare abatere,caci nu vreau defel sa mai dau pe alaturi?Astept parerile voastre.Deja cand ma gandesc la spanac cu oua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

eu cred ca spanacul e voie numai asa in pielea lui eventual cu ceva usturoi. mie nu imi place decat cel clasic cu faina si lapte. deci in dieta asta zic arivederci spanacului si mie imi place cu oua. cum stai cu apa?

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
22.02.2010-74 kg
01.03.2010-73.1 kg


Mergi la inceput