Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui matusa77

Maya super tare

saptamana 20 Ducu


Bambolette, Matusa(Tusi sau Mami de DUCU) daca v/am facut sa zambiti... 'Misiune indeplinita' pot sa declar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Sper sa va faca sa zambiti... pe mine da.
http://callhim.virtbox.ru/

Pupici de noapte buna! Maine o sa am timp mai mult sa stau cu voi.

Multumim pentru capitol nou!

ucenic(aspirant) burtica


Scrieti/va prenumele cu majuscule si dati clik

ucenic(aspirant) burtica


mi-a sarit inima


Bamboletta 15+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)



mi-a sarit inima la inceput,dar dupa aia sa pic de rasasta nui rusinos ca bebeii din burtica sa isi arate jukria

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Bambolettaau iesit foarte foarte frumosi si sunt sigura ca si foarte gustosi

18+


Mycya, acum m/am prins ce au iesit frumosi... ma tot uitam pe pozisoare la Bambolette si... binenteles ca mutrisoarele si burtica draguta le stiam dar era cu 'au iesit'... pe urma am vazut chestia cu servitul si am servit de maine ma duc prin vecini ca nu mai pot
Bambolette, profiti ca nu mi/am platit 'cartela de teleportare' ca altfel te trezeai cu mine la usa si nu mai scapai de mine pana nu lingeam si tava... asa ca spune/mi te rog cum ii faci. Nici mie si nici mamei mele nu prea ne/au iesit. In schimb aveam vecinul de deasupra care era din Moldova si in fiecare an ne blagoslovea cu asa ceva, facuti de el si asa de buniiiii, dar s/a mutat si... mereu il pomenesc in perioada aceasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Bambolettaau iesit foarte foarte frumosi si sunt sigura ca si foarte gustosi

18+


Mycya, acum m/am prins ce au iesit frumosi... ma tot uitam pe pozisoare la Bambolette si... binenteles ca mutrisoarele si burtica draguta le stiam dar era cu 'au iesit'... pe urma am vazut chestia cu servitul si am servit de maine ma duc prin vecini ca nu mai pot
Bambolette, profiti ca nu mi/am platit 'cartela de teleportare' ca altfel te trezeai cu mine la usa si nu mai scapai de mine pana nu lingeam si tava... asa ca spune/mi te rog cum ii faci. Nici mie si nici mamei mele nu prea ne/au iesit. In schimb aveam vecinul de deasupra care era din Moldova si in fiecare an ne blagoslovea cu asa ceva, facuti de el si asa de buniiiii, dar s/a mutat si... mereu il pomenesc in perioada aceasta.

ucenic(aspirant) burtica

dupa ce am sa fac si eu o sa pun pozici,si eu sunt moldoveanca si ii fac asa cum ii face mama,bunica si imi plac foarte mult,ii innec in nuca si miere.deci peste 2 sapt sa asteptati poze si de la mine

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Am un chef de vorbit cu voi ceva de 'speriat'... dar cand ma gandesc cat somn am de recuperat... si voi ma provocati... Va cesc ca ceasul meu arata cam mult si... maine o luam de la capat... cu sarbatoarea, 40 mucenici... si pahare E ziua celor care nu au nume de sfinti, nici eu nu am dar m/am nascut intro zi de sarbatoare asa ca...
'LA MULTI ANI cu multa sanatate si sa va fie viata toata o sarbatoare!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Am revenit!
Cu toate ca sunt f racita,cum n-am mai fost de f mult timp dati-mi voie sa ma laud ca azi, de ziua noastra, am schimbat prefixul si uite asa am ajuns si la jumatatea sarcinii.

Felicitari Bamboleta pt mucenici Arata minunat!

Michelle - la recomandarea doctorei iau si antibiotic pt ca am gatul rosu si inflamat...cica sa nu mai asteptam 2-3 zile sa vedem daca ar trece cu ceaiuri, lamaie si paracetamol. Drept urmare mi-a recomandat urmatoarele pastile:
-Zinnat 500mg 1tb/12ore, timp de 5 zile.
-Paracetamol 500mg 1tb/12 ore
-Redoxon (vit C efervescenta) 2tb/zi, dar deja nu o mai suport si o de fiecare data
-Algocalmin fiole 3/zi sau algocalmin supozitoare pt copii 2-3buc (sunt mai mici decat cele pt adulti)Eu am optat pt supozitoare decat pt fiole.
-Bioparox spray nazal si bucal

Mi-a spus sa nu fac febra deloc pt ca febra da contractii si de aici avortul spontan.

Ieri, a fost ultima zi in care am facut nospa si scobutil injectabil pt ca sapt trecuta am avut contractii dureroase. Acum sunt ok si nu ma mai doare burta dar nu as vrea declansez iar contractiile din cauza febrei.
Am inteles ca si tusea sa contractii.



tina 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Bambolettaau iesit foarte foarte frumosi si sunt sigura ca si foarte gustosi

18+


Mycya, acum m/am prins ce au iesit frumosi... ma tot uitam pe pozisoare la Bambolette si... binenteles ca mutrisoarele si burtica draguta le stiam dar era cu 'au iesit'... pe urma am vazut chestia cu servitul si am servit de maine ma duc prin vecini ca nu mai pot
Bambolette, profiti ca nu mi/am platit 'cartela de teleportare' ca altfel te trezeai cu mine la usa si nu mai scapai de mine pana nu lingeam si tava... asa ca spune/mi te rog cum ii faci. Nici mie si nici mamei mele nu prea ne/au iesit. In schimb aveam vecinul de deasupra care era din Moldova si in fiecare an ne blagoslovea cu asa ceva, facuti de el si asa de buniiiii, dar s/a mutat si... mereu il pomenesc in perioada aceasta.



dupa ce am sa fac si eu o sa pun pozici,si eu sunt moldoveanca si ii fac asa cum ii face mama,bunica si imi plac foarte mult,ii innec in nuca si miere.deci peste 2 sapt sa asteptati poze si de la mine

18+


dar reteta, reteta (halatul)cat costa??? ca nu mai am rabdare 2 saptamani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Pe langa tratamentul medicamentos mi-a spus sa maninc de 2 ori pe zi, cate o lamaie cu 2 linguritze de miere si sosete cu otet in picioare.

tina 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Am un chef de vorbit cu voi ceva de 'speriat'... dar cand ma gandesc cat somn am de recuperat... si voi ma provocati... Va cesc ca ceasul meu arata cam mult si... maine o luam de la capat... cu sarbatoarea, 40 mucenici... si pahare E ziua celor care nu au nume de sfinti, nici eu nu am dar m/am nascut intro zi de sarbatoare asa ca...
'LA MULTI ANI cu multa sanatate si sa va fie viata toata o sarbatoare!'

ucenic(aspirant) burtica

te asteptam maine cu forte proaspete la discutii.la mine abia arata 11 ceasul si de aia nu ma ia somnul,daca eram acasa sigur cascam acum.nbuna si odihna placuta

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Am un chef de vorbit cu voi ceva de 'speriat'... dar cand ma gandesc cat somn am de recuperat... si voi ma provocati... Va cesc ca ceasul meu arata cam mult si... maine o luam de la capat... cu sarbatoarea, 40 mucenici... si pahare E ziua celor care nu au nume de sfinti, nici eu nu am dar m/am nascut intro zi de sarbatoare asa ca...
'LA MULTI ANI cu multa sanatate si sa va fie viata toata o sarbatoare!'

ucenic(aspirant) burtica

te asteptam maine cu forte proaspete la discutii.la mine abia arata 11 ceasul si de aia nu ma ia somnul,daca eram acasa sigur cascam acum.nbuna si odihna placuta


18+

Mergi la inceput