Aspirante optimiste > 20 ani (455)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

Andreea,
iarta-ma c aimi permit sa iti dau un sfat:eu am fost pusa oarecum in locul tau.sotul meu trebuia s aplece sa lucreze o luna in strainatate, o luna acasa, pe bani f multi.
nu am fost de acord.
e somer, pt ca firma lui a dat faliment.
e langa mine si e f important asta.
iarta-ma.asa gnadesc.
isi va lua job ,pt ca deja a gasit cate ceva, dar, repet, E LANGA MINE!si a fost decizia amandurora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Talida__ spune:

Aveti idee daca HSG poate declansa ovulatia sau poate cauza spargerea unui chistulet ovarian ?

_
FF Charts: http://www.fertilityfriend.com/home/2ba8d8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Talida HSG verifica daca ai trompe infundate sau nu.Nu cred ca are vreo importanta cu ovulatia.
Joy Repeta testul dimineata.Te asteptam cu vesti!!!!

Va pe toate!!!

In primavara asta,musai sa vina barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Multumesc, fetelor! Voi incerca sa fac un test de sange dar nu stiu sigur daca reusesc sa ajung la un laborator. Oricum, imi prind bine incurajarile voastre Daca vreti pot sa pun o poza cu testul, sa va dati cu parerea.

Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Daaaaaaaaaaa vreeeemmmm

In primavara asta,musai sa vina barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Joy pune poza

Prin vara speram sa-i dam semnalul de start berzeiIl vrem neaparat pe
TTC Ticker
Marriage ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nike974

Andreea,
iarta-ma c aimi permit sa iti dau un sfat:eu am fost pusa oarecum in locul tau.sotul meu trebuia s aplece sa lucreze o luna in strainatate, o luna acasa, pe bani f multi.
nu am fost de acord.
e somer, pt ca firma lui a dat faliment.
e langa mine si e f important asta.
iarta-ma.asa gnadesc.
isi va lua job ,pt ca deja a gasit cate ceva, dar, repet, E LANGA MINE!si a fost decizia amandurora.
NIKE,rescriu;timp mai este si poate-l bag in CIC si hai sa ma cunosti mai bineeu si al meu sot am luato de la zero absolut,adica:am avut parte de la mamuka mea de un teren si 2camere facute din boltari la marginea orasului,socrii nu ne-au acceptat impreuna si nici posibilate sa stam cu ei nu prea era caci erau deja4persoane intr-un apartament cu2camere.am facut un imprumut in banca de 350mil plus banii din alte misiuni,bani de la nunta care tot noi ne-am facuto singuri si 55mil.primitzi de la mama,asta in timp de 5ani(aproximativ,in mai se implineste al-5an)din 2camarutze am ridicat o casa care are la ora actuala 6camere,cea mai mare are 4,5/5,mie nu-mi plac casele cu etaj si mai ales cu camaroaie,mai bine 3 de 4/4aproximativ si altele 3mai mici care au luat loc de bucatarie,baie,dormitoare si un hol care este amenajat si destul de spatios pt a sta la cafea cu prietenii caci eu timpul in mare il petrec la bucatarie
totul a fost ridicat de mainile noastre,fara muncitori,doar veri si noi si akm ma simt acasa ca intr-un palat,de ce?:caci este a noastra si a copiilor,de lucru la ea cred ca pana murim vom tot avea dar strictul sa facut,restul numai conteaza
in schimb akm am ramas cu o banca si3guri momentan de hranit,stai ca vine si al 4,dar vine o minune,nu o pacoste,in viatza omul face ca deasta traieste,pe partea cealalta nu este indicat timpul akm pt a sta akasa si o solutzie va fii pt a fii bine...eu asta cred si numai timpul poate rezolva totul,vedem ce va fii pana atunci,poate-poate nu va mai fii nevoiesi vom fii fericitzi

18+RUXANDRA astept sa vii acasa la surioara ALEXANDRA01-02-2007

http://www.flickr.com/photos/andresialex/

ANDREsiALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21

Multumesc, fetelor! Voi incerca sa fac un test de sange dar nu stiu sigur daca reusesc sa ajung la un laborator. Oricum, imi prind bine incurajarile voastre Daca vreti pot sa pun o poza cu testul, sa va dati cu parerea.

Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George




ne mai intrebi?!baga poza,ppppppppppplllllllllllllllsssssssss

18+RUXANDRA astept sa vii acasa la surioara ALEXANDRA01-02-2007

http://www.flickr.com/photos/andresialex/

ANDREsiALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANDREEA84
NIKE,rescriu;timp mai este si poate-l bag in CIC si hai sa ma cunosti mai bineeu si al meu sot am luato de la zero absolut,adica:am avut parte de la mamuka mea de un teren si 2camere facute din boltari la marginea orasului,socrii nu ne-au acceptat impreuna si nici posibilate sa stam cu ei nu prea era caci erau deja4persoane intr-un apartament cu2camere.am facut un imprumut in banca de 350mil plus banii din alte misiuni,bani de la nunta care tot noi ne-am facuto singuri si 55mil.primitzi de la mama,asta in timp de 5ani(aproximativ,in mai se implineste al-5an)din 2camarutze am ridicat o casa care are la ora actuala 6camere,cea mai mare are 4,5/5,mie nu-mi plac casele cu etaj si mai ales cu camaroaie,mai bine 3 de 4/4aproximativ si altele 3mai mici care au luat loc de bucatarie,baie,dormitoare si un hol care este amenajat si destul de spatios pt a sta la cafea cu prietenii caci eu timpul in mare il petrec la bucatarie
totul a fost ridicat de mainile noastre,fara muncitori,doar veri si noi si akm ma simt acasa ca intr-un palat,de ce?:caci este a noastra si a copiilor,de lucru la ea cred ca pana murim vom tot avea dar strictul sa facut,restul numai conteaza
in schimb akm am ramas cu o banca si3guri momentan de hranit,stai ca vine si al 4,dar vine o minune,nu o pacoste,in viatza omul face ca deasta traieste,pe partea cealalta nu este indicat timpul akm pt a sta akasa si o solutzie va fii pt a fii bine...eu asta cred si numai timpul poate rezolva totul,vedem ce va fii pana atunci,poate-poate nu va mai fii nevoiesi vom fii fericitzi

18+RUXANDRA astept sa vii acasa la surioara ALEXANDRA01-02-2007

http://www.flickr.com/photos/andresialex/

ANDREsiALEX



Andreea multe si BRAVO voua

In primavara asta,musai sa vina barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

Andreea,
noi am inceput mai bine.sotul meu a avut o garsoniera cumparata pe numele bunicii,ca sa dea doar treizeci de mii de euro pe ea.sotul a plecat in SUA ca sa munceasca, fiind demoralizat dupa moartea primei lui sotii.
numai ca bunica a murit si mama lui naturala, adica soacra mea a mostenit(soacra mea sta intr-o casa imensa luata de la tatal sotului meu, pt a-l creste pe sotul meu).soacra ne-a dat in judecata si a castigat, pt ca nu am putut dovedi ca am dat banii.am fost evacuati de ziua mea,anul trecut.

ai mei ne-au facut acte pe casa,dar cu clauza, cum ca trebuie sa le dam 7 mil pe luna,la care se adauga si rata pt sora mea geamana si ratele pt masina.per total vreo 30 de mil /luna.

stiu ce inseamna sa ai 80 d emil datorie si o soacra ce ii intenteaza 11 procese.acum castig bine, ii multumesc lui Dumnezeu,dar stiu ca fiecare lucrusor e facut de mine si de sotul meu,fara nici cel mai mic ajutor.

nunta tot singurei ne-am facut-o.soacra si cumnatele nu au venit(sunt la fel ca mama lor), iar parintii mei au venit ca invitati.si prajiturile mi le-am facut singurica.

noi avem nevoie f mare de afectiune,sotul meu fiind abandonat de mic, duspe la camin etc, iar eu fiind crescuta la mare distanta afectiva.
de aceea noi am decis astfel.

Mergi la inceput