"LMA!!!Ghiocei de martie-Aprilie 2009**174**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anncutza spune:

edit
s-a postat de 2 ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

am votat si restul lumii. iar e criza mare. intre 1 si 5 monede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

LA MULTI ANI MAMICILOR!!!!
va pup din tot sufletul, va doresc sa aveti numai bucurii alaturi de iepurasii mici, sa fiti optimiste, vesele si iubite toate viatza

Ela sa fii fericita si vesela asa cum te cunosc eu, sa te rasfete baietii tai cat mai mult... si asteptam detaliile despre surpriza..... oricum, vad ca ai profitat la maxim de ultimele zile

noi suntem tot la stadiul de mamiholic, mai adaugam si a treia noapte nedormita si maraita, petrecuta la titi; ziua doarme maxim o ora, si aia in 2 reprize... deci e obositel si usor nervos. azi i-am taiat unghiutele scurt de tot, ca saracutul azinoapte se zbatea in asa hal ca dimineatza ziceai ca am dormit intr=o cusca cu pisici turbate... eram zgariata si-n masele. l-am culcat la 8 in seara asta, ca pica efectiv de somnic.
noi progresam foarte bine la capitolul olita, adica o accepta oricand, il pun dupa fiecare masa mare, si deja stie ce trebuie facut pe ea... e asa de dulce, ca eu cand il pun ma screm sa-i arat cum se face, si acuma cand o vede face direct "HMMMMM" si se pune pe scremut; azi a fost chiar ferocit pe ea, ca era usor constipat si face mult mai usor pe olita.

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 11 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

felicitari dyana27 pt operatiunea "olita". eu le admir pe mamele care reusesc sa-si puna copiii devreme la olita.

eu am incercat cu olita, dar ioana nu vrea sa stea. cred ca la primavara voi aborda serios problema, ca nu mai vreau sa ajung cu copil de 2 ani cu scutec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

iulia s-a speriat de olita si a inceput sa planga, mai ales ca nu se putea ridica , asa ca a trebuit s-o ascund o mai scot peste 2 saptamani

Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Salutare!
Sunt in recuperare pe la cap 172. Dar revin. Intre timp incarc poze de la petrecere. Apoi va invit la vizionare.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

votat cafelute, ca de obicei intre 2-5 pentru toata lumea, si 1 pentru mine; a, si pentru veronica 33

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 11 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aaaaa...l-am vazut si eu pe Vladimir!!! Foarte haios!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui doranna

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Frumos baiat ai Magdy si torturile sunt Chiar te pricepi (si la copii si la torturi - iti ies bine )

doranna ce frumusete de fetita Si este taare zambareata. David al meu iese mai mereu serios in poze si trebuie sa-l gadil sa rada.

Mababei da ce la voi nu ninge? Ca la noi iar s-a pus stratul de zapada. Nu cred ca trebuie sa te mai deplasezi pana la munte caci vine iarna inapoi

Olga, mamica lui David iepurasul



olishka, eu am exagerat un pic cu pozele de cand era iulia mica, adica i-am facut in fiecare zi, sau cel mult la 2-3 zile, asa ca s-a invatat repede cu aparatul si acum, cand il vede, incepe sa rada

Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze


Si eu i-am facut in fiecare zi poze de cand s-a nascut pana pe la 6 luni Da in fiecare, fiecare zi...macar 1-2. Acum am lasat-o mai moale...Dar imi place sa ma uit la acele poze de cand era mic.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

eu l-am pus pe olita de la 8 luni parca; evident, nu ca sa faca ceva, nici nu a facut decat de vreo 2-3 ori pisulica... dar l-am obisnuit cu operatiunea de dezbracat, scos pemparas si stat pe ea; in timpul asta ne jucam cu diverse chestii si cand nu mai voia sa stea se intindea la mine; l-am luat mereu cand a cerut, si dupa aia de obicei ne continuam joaca cu olita; a, si i-am luat olita simpla de tot, fara maimutoi sau alte chestii pe ea; deja ultimele trei kkutze le-am facut pe olitza; important e sa-i prindeti cand se screm si jap pe ea!!!! evident .... cand face pe "muteste" ... aia e!!! la noi e distractie mare, ca il vad ca se screme, ma reped la el, il iau in brate, fugim dupa olita, il las pe el sa o ia de jos.... si pana-l dezbrac de toate alea ii zic tine-te! tine-te! si el radeeeeee!!!

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 11 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput