Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *104*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Crocodana, Amalia este o scumpa!

Maria, l-am vazut si eu pe Aidan, care e un frumos si ce buzite are. O sa le farmece pe gagici.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png


Vine, vine primavara
Se asterne-n toata tara
Floricele pe campii
Hai sa le-adunam copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Miha, sper sa ai dreptate.

Raluk, cat a costat pasaportul lui Alex si pe cat timp l-au facut?

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png


Vine, vine primavara
Se asterne-n toata tara
Floricele pe campii
Hai sa le-adunam copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit, dragelor!

Raluk, bravo mami ca ai plecat cu puiul! Si noi planuim o plimbare la Budapesta dar sa se faca mai cald un pic.

Sunt si rosii petele lui Alex? Sau cum?

Eu am facut programare si la alergolog pentru saptamana viitoare, sa vedem ce zice.

Delia, am renuntat la alimentele astea controversate, poate in timp vor aparea efectele benefice.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

O zi frumoasa si cu bucurie indiferent de soare sau ninsoare pentru toate mamicile de dovlecei!

La multe lunite, Iris, floare cu nume de om!
Miha 84 (inca mai e nostima poanta) tu stii deja cum merge schema: 6 luni, 6 ani merge pe 16! Si uite asa trec in zbor.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

mai fetelor, eu nu ma impacientez ca puii sunt diferiti, ca e normal sa fie asa, eu ma impacientez de teama ca robert poate nu vorbeste, desi tipa cat il tine gura si lalaie un fel de cantecel cand ii e somn.
a fost tati pe la noi sa ne ajute sa papam la pranz si ne-a facut ceva pozici ca sa ne vedem cum aratam la jumate de an. asa ca intru pe picasa si le incarc si apoi vi le arat si voua.


anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

sarbatorim jumate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

POZE DE ASTAZI
http://picasaweb.google.com/117954449487692002611/Avem6Luni?authkey=Gv1sRgCJmbo7PigKvcqAE#

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

sarbatorim jumate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

bonjurica!

Se vede ca e we, apuc si eu sa va citesc fara sa fug dupa voi.

Raluk felicitari pentru iesire si la cat mai multe! Sa purtati cu placere hainutele! Si dehidratorul, faina ideea cu fructele!
Fragutza
imi pare rau ca afurisita asta de DA nu va lasa in pace. Ai rabdare, o sa treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna fetele

eu am tras o fuga pe afara cu pitix. e cam frigut totusi. nu mai vine odata primavara asta .. am pregatit si ceva ptr maine sa fac papa, plus cele necesare ptr mucenici moldovenesti .. noroc ca eva e in excursiune la ai mei si vine maine.

aseara am fost pana la urma la prietenii nostri si am vazut un film. anna s-a dat in stamba cu soacra-mea, s-a culcat la 12 noaptea ..

kinga cum ma ghicesti tu pe mine .. am facut ieri un tiramisu caci imi expira crema mascarpone. a iesit deliciu.

liliaco ce costum frumos a avut andrusca si ce frumoasa e!

croco pupam pe ama dragalasa! Doamne ajuta sa scapati repede de gimnastica!

moni sunt super hainutele din auchan. foarte calitative. am si eu cateva. am vazut si poze, este adorabil tudorita! ce frumos sta el in cos ..

raluk lasa mami ca prima data a fost de obisnuire .. a doua oara sigur nu va mai plange puiul in deplasare. ma bucur ca i-ai gasit hainte dragute si frumoase la preturi bune. cum ai iesit cu el din tara? nu ti-a cerut niciun document pt el?

iuliapapusa
1. la cap exercitii, eu ii fac annei gimnastica .. de aici.
2. de ce piure de cartofi din prima? incepi cu morcov si albitura si apoi adaugi la cateva zile cate o leguma (dovlecel, cartof, ceapa).
3. danonino la varsta asta .. exclus .. parerea mea. eu evei ii dau danonino (nu ca ar fi grozav ) de cateva luni.
4. nu o forta cu sucul .. daca nu-i place, nu ai ce-i face. poti s-o incerci la vara cu suc de piersici, caise ..
5. eu pe eva am pus-o pe la 8 luni in premergator.
6. pe anna o tin cam 5-7 minute pe zi intre perne. dupa ce face 6 luni, voi creste progresiv durata.

postez si revin dupa pauza de .. am de vazut poze si videos de pe clipul comun si sa recuperez cap in curs ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Anco La Multi Ani pentru Robert si Darius, sa creasca mari, sanatosi si papaciosi!
Am vazut pozele, arata foarte bine ingerasii, cred ca nu ai probleme cu mancatul. Au niste ochi superbi!
Eu zic sa intrebi pediatrul cand mergeti la ctrl, dar nu cred ca are vreo problema cu vorbitul, nici Victor nu zice nimic inca doar tipa si chiuie.

Elle ce bine ca te mai inlocuieste cineva cu Anna, mai te relaxezi si tu un pic. Sa va fie de bine tiramisu refuz sa mi se faca pofta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



asa .. intre timp a venit sotzu' cu cadoul .. vroiam o perie rotativa ptr coafat. nu a gasit modelul dorit de mine si a luat altul de la aceeasi firma (rowenta) .. insa asta nu e asa puternic. modelul pe care l-a luat are 400w si celalat 1000w .. iar diferenta de pret e de 20 ron ..

moni felicitari pentru prima masa! vad ca a papat si cu degetelele pitix ..

miha poze cu frumosii tai cand ne pui??

anco ce frumosi sunt piticii tai!! ce ochisori ... am vazut ca s-au cam strambat la papica ..

kinga ce figura esti .. tu arati foarte bine, esti ok cu kg!

croco ce scumpa si frumoasa e ama!!!!!

manga imi vine sa-l pap pe aidan cat e de dragalas .. cum chicoteste el in patut si cum rade la mami .. si ce da el din manute precum un dirijor ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput